Botrány az algyői iskolában: igazgató lehet abból, akit a tantestület és a szülők is elutasítanak

  • narancs.hu
  • 2017. június 19.

Belpol

639-en tiltakoznak ellene. Vajon meghallja valaki a hangjukat?

Részletes cikkben mutatja be az algyői Fehér Ignác Általános Iskola körüli botrányt mai cikkében a Délmagyar. Az iskola igazgatói posztja körül már két éve puskaporos a levegő, mivel amikor lejárt a korábbi intézményvezető, Iván Zsuzsanna mandátuma, hiába szerette volna továbbra is vezetni az iskolát, nem kapott erre lehetőséget. A posztra ketten jelentkeztek, ő és Gondáné Pál Ildikó. A közalkalmazotti közösség Ivánt támogatta, de az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) végül mindkét pályázatot alkalmatlannak találta. Így az egyik igazgatóhelyettes vállalta a megbízást, de csak átmeneti ideig, az újabb igazgatói pályázat kiírásáig.

Erre megint jelentkezett Gondáné Pál Ildikó, de a pályázatát ismét elutasították, mivel még nem volt közoktatási vezetői szakvizsgája, és amúgy sem volt a tantestület tagja korábban. Mellette pályázott még Horváthné Kunstár Andrea természettudományi szerkesztő és Talla Szilvia technika–informatika szakos tanár is, az ő pályázatukat pedig az előzetes véleményformálásra jogosult összes szervezet, többek között a tantestület, a szülők és a polgármesteri hivatal is támogatta. Megint ugyanaz történt: az Emmi egyik jelentkezőt sem támogatta, de végül mégis megbízták Kunstár Andreát a Fehér Ignác Általános Iskola vezetésével, ám mindössze egy évre.

Most azonban lejárt a mandátum, és nem fogják kitalálni, ki pályázott ismét Kunstár Andrea mellett. Igen, persze, hogy Gondáné Pál Ildikó! Kunstár Andreát 33 kollégája támogatja, mindössze 3-an szavaztak ellene. Gondánét a tanári karból csupán 2-en akarják igazgatóként látni, 34-en ellene voksoltak.

Az iskola épülete

Az iskola épülete

Fotó: Facebook/Fehér Ignác Általános Iskola

Korábban egyébként felröppentek olyan pletykák, hogy a minisztérium csak azért húzza az időt, hogy Gondáné (aki anno azt mondta, „menedzserszemléletű, komoly sportiskolai koncepciója van”) megszerezze a szükséges vezetői vizsgát, és így ki tudják nevezni.

Az algyői szülői munkaközösség vezetője, Greksáné Kurucz Irma azt mondta a Délmagyarnak, hogy már 639 aláírást gyűjtöttek olyan szülőktől és nagyszülőktől, akiknek a gyereke vagy az unokája az algyői suliba jár, és mindannyian azt szeretnék, ha nem Gondáné Pál Ildikó lenne az intézményvezető. Greksáné arról beszélt, hogy bár az Emmi nem köteles megindokolni, kit nevez ki igazgatónak (erre július 10-ig van idő), ők mindenképpen elküldik a 639 szignót Balog Zoltán miniszternek.

De Gondáné Pál Ildikó is megkapja majd a szülők és nagyszülők levelét, akik azt kérik, „ha tényleg fontos neki az algyői gyerekek élete és fejlődése, akkor vonja vissza pályázatát”.

Gondáné ezt nem fogja megtenni. A lapnak azt mondta, látatlanban nem reagál az aláírásokra, a pályázatát beadta, azt nem fogja visszavonni. „Azért tanultam, hogy alkalmas legyek egy igazgatói tisztségre, amiről nem helyben döntenek majd” – magyarázta.

Figyelmébe ajánljuk

Hol az ember?

A megfilmesíthetetlen könyvek megfilmesítésének korát éljük – ezek pedig nagyrészt sci-fik. Herbert Ross Dűnéjének sokszor nekifutottak, mire Denis Villeneuve szerzői húrokat pengető két blockbustere végre a tömegek igényeit is képes volt kielégíteni; Isaac Asimov Alapítványából az Apple készített immár második évadát taposó, csillogó űroperát – a Netflix pedig az elmúlt évek egyik legnagyobb sikerű, kultikus hard sci-fijébe, Liu Ce-hszin kínai író Hugo-díjas A háromtest-triló­giá­jába vágott bele.

Nem viccelnek

  • - minek -

Poptörténeti szempontból is kerek jubileumokkal teli lesz ez az év is – novemberben lesz negyven éve, hogy megjelent a The Jesus and Mary Chain első kislemeze, a melódiát irgalmatlan sípolásba és nyavalyatörős ritmusba rejtő Upside Down.

Elszáll a madárnő

„Én nem tudok, és nem is szeretek a képeimről beszélni. Amit el tudok mondani, azt csak színnel tudom elmondani. Képeimbe belefestettem az életem tragédiáit és örömeit. Ez volt az életem” – halljuk a művész vallomását a kiállítás első termében, a falra vetített 1977-es rövidfilm részleteként.

Aktivizmus színészekkel

  • Erdei Krisztina

Csoszó Gabriella aktivista fotós, töretlen kitartással vesz részt az ellenzéki tüntetéseken és osztja meg képeit azokkal, akik szeretnének mást is látni, mint amit a NER kínál.

Házasok hátrányban

  • Kiss Annamária

Középkorú házaspár egy protokollparti után vendégül lát egy fiatal párt egyetemi lakosztályuk teraszán, hajnali kettőkor. Az elején mit sem sejtenek arról, hogy ez lesz valamennyiük életének talán leghosszabb éjszakája.

Koponyalabirintus

Az alighanem legelismertebb, világirodalmi rangú kortárs román író, Mircea Cărtărescu 2015-ös nagyregénye rendkívüli, monstruózus mű. Kiszámíthatatlan, szabálytalan, megterhelő. Pedig látszatra nagyon is egyszerű, már-már banális helyzetből indul.

Messziről jött zeneszerző

A Tigris és sárkány és a Hős filmzeneszerzője hat éve már járt is nálunk, mégis bemutatásra szorul a magyar koncertlátogatók előtt. A hatvanhat éves, kínai származású komponistáról hídemberként szokás beszélgetni, aki a hagyományos kínai klasszikus zenét tömegekhez vitte el a nyugati világban.

Az ajánlat

Napi rendszeres fellépéseinek sorában Magyar Péter a múlt pénteken a Klubrádióban járt, ahol Bolgár György műsorában mindenféle kijelentéseket tett Ukrajnáról, illetve az ukrajnai háborúról.

A hegyi ember

Amikor 2018 februárjában Márki-Zay Péter az addig bevehetetlennek hitt Hódmezővásárhelyen, az akkoriban igen befolyásos Lázár János városában az időközi polgármester-választáson magabiztosan legyőzte fideszes ellenfelét, reálisnak tűnt, hogy mindez megismételhető „nagyban” is a tavaszi országgyűlési választásokon.

„Pályáznék, csak nem tudom, kivel”

Miért meghatározó egy társadalom számára a migrációról szóló vita? Hogyan változott a meg Berlin multikulturális közege? Saját történetei megírásáról és megrendezéseiről beszélgettünk, budapesti, román és berlini színházi előadásokról, de filmtervei is szóba kerültek. Kivel lehet itt azokra pályázni?