Orbán szerint teljesen rendben van az, ami Őcsényben történt, így kell ezekkel

  • narancs.hu
  • 2017. szeptember 29.

Belpol

„Takarodj innen, vagy felgyújtjuk a házadat!”

Kedden számoltunk be róla, hogy az őcsényi falugyűlésen igencsak elszabadultak az indulatok, s a helyi lakosok szájából olyan mondatok hangzottak el, mint hogy „takarodj innen, vagy felgyújtjuk a házadat”. Mindezt pedig csak azért, mert egy őcsényi szálláshely tulajdonosa Magyarországon teljesen legálisan tartózkodó menekült gyerekeket fogadott volna a panziójában.

A tulajdonost megfenyegették, majd kiszúrták a furgonja kerekeit,

végül pedig a község polgármestere is lemondott.

Az üggyel kapcsolatban tegnap megszólalt Lázár János is, de a kancelláriaminiszter rögtön el is mondta, hogy nincs itt semmi látnivaló,

mi, magyarok ilyenek vagyunk,

és szerinte az idegengyűlölet ilyen mértékű megnyilvánulásához a menekültek ellen már több mint két éve hergelő kormánynak nincsen köze.

Ma pedig a tallinni EU-csúcsra érkező Orbán Viktort is megkérdezték, mit szól mindehhez. A kormányfő szó szerint ezt mondta:

„Semmi kivetnivalót nem találtam én ebben. Hát, nem akarnak az emberek migránsokat befogadni. Nem akarnak az országba, és nem akarnak a falujukba. És annyit hazudtak már nekik migránsügyben, hogy nem hiszik el, hogy csak gyerekek fognak jönni. A magyar ember szereti a gyerekeket, meg egyébként is, az elesetteket mindig szívesen segíti. De annyit hazudoztak migránsügyben, hogy amikor azt mondják, hogy gyerekek fognak jönni, arra azt mondja a magyar: először gyerekek, aztán a szülők, aztán családegyesítés, és ott vagyunk a bajban.”

Orbán érkezik a csúcsra

Orbán érkezik a csúcsra

Fotó: MTI/EPA/Valda Kalnina

Magyarország kormányfője tehát semmi kivetnivalót nem lát abban, hogy emberek másokat fenyegetnek, kiszúrják a falu egyik lakójának autógumiját, és a legrémesebb időket idéző gyűlölettel fordulnak a menekültek felé.

(via MTI/444.hu)

Figyelmébe ajánljuk

Hol az ember?

A megfilmesíthetetlen könyvek megfilmesítésének korát éljük – ezek pedig nagyrészt sci-fik. Herbert Ross Dűnéjének sokszor nekifutottak, mire Denis Villeneuve szerzői húrokat pengető két blockbustere végre a tömegek igényeit is képes volt kielégíteni; Isaac Asimov Alapítványából az Apple készített immár második évadát taposó, csillogó űroperát – a Netflix pedig az elmúlt évek egyik legnagyobb sikerű, kultikus hard sci-fijébe, Liu Ce-hszin kínai író Hugo-díjas A háromtest-triló­giá­jába vágott bele.

Nem viccelnek

  • - minek -

Poptörténeti szempontból is kerek jubileumokkal teli lesz ez az év is – novemberben lesz negyven éve, hogy megjelent a The Jesus and Mary Chain első kislemeze, a melódiát irgalmatlan sípolásba és nyavalyatörős ritmusba rejtő Upside Down.

Elszáll a madárnő

„Én nem tudok, és nem is szeretek a képeimről beszélni. Amit el tudok mondani, azt csak színnel tudom elmondani. Képeimbe belefestettem az életem tragédiáit és örömeit. Ez volt az életem” – halljuk a művész vallomását a kiállítás első termében, a falra vetített 1977-es rövidfilm részleteként.

Aktivizmus színészekkel

  • Erdei Krisztina

Csoszó Gabriella aktivista fotós, töretlen kitartással vesz részt az ellenzéki tüntetéseken és osztja meg képeit azokkal, akik szeretnének mást is látni, mint amit a NER kínál.

Házasok hátrányban

  • Kiss Annamária

Középkorú házaspár egy protokollparti után vendégül lát egy fiatal párt egyetemi lakosztályuk teraszán, hajnali kettőkor. Az elején mit sem sejtenek arról, hogy ez lesz valamennyiük életének talán leghosszabb éjszakája.