Mégsem mese az orosz titkosszolgálatok folyamatos magyarországi kavarása

  • narancs.hu
  • 2017. március 24.

Belpol

A miniszterelnök is képben van.

Tálas Péter a kelet-közép-európai térség biztonságpolitikájának legismertebb magyar szakértője volt vendége Rónai Egonnak a tegnap esti Egyenes beszéd c. műsorban az ATV-n.

false

 

Fotó: ATV

A szakértőt Katrein Ferenc Indexen kirobbantott kémbotránya miatt hívták meg a műsorba, s rögtön azzal kezdte, hogy biztonságtechnikai szempontból a hazaáruló az, akit a bíróság elítél. S ő speciel nem emlékszik arra, hogy Magyarországon az elmúlt 25 évben lett volna erre precedens.

Tálas szerint

Katrein Ferenc információi a szakma számára

nem voltak újak. Elismerte többek között azt, hogy az oroszok nagyon erőteljes titkosszolgálati tevékenységet folytatnak, amivel a magyar szolgálatok tisztában vannak és erről napi szinten tájékoztatják a miniszterelnököt. Hogy a kormány ezzel mit kezd, az már a politikus felelőssége.

Egy leszerelt műveleti vezető

szerinte tisztában van vele, hogy mi az, amiről beszélhet, s a nyilvánosságra került információk nyilvánvalóan nem államtitkok.

Tálas Péter azt mondta: a gyakorlat valóban az, hogy amikor csak lehetséges, a nagyhatalmak megpróbálják beépíteni ügynökeiket bizonyos országokba, ez történhetett Magyarországon is. Kijelentette: alapvetően egyetért azzal, hogy lehet orosz veszély hazánkban.

Szóba került

a szerdai londoni terrortámadás

is, a merénylet kapcsán a szakértő azt nyilatkozta, hogy gyengülnek a dzsihádisták. Kijelentését azzal magyarázta, hogy a merénylőt nem irányították, s a nagy logisztikai háttérrel rendelkező terrortámadások helyett most már primitív eszközökkel végrehajtott támadásokat alkalmaznak a merénylők. A magyar jogi határzárról és intézkedésekről úgy fogalmazott: nem ez védi meg az országot az iszlamista terrorizmustól.

 

A leadkép forrása: www.commdignew.com

Figyelmébe ajánljuk

Hol az ember?

A megfilmesíthetetlen könyvek megfilmesítésének korát éljük – ezek pedig nagyrészt sci-fik. Herbert Ross Dűnéjének sokszor nekifutottak, mire Denis Villeneuve szerzői húrokat pengető két blockbustere végre a tömegek igényeit is képes volt kielégíteni; Isaac Asimov Alapítványából az Apple készített immár második évadát taposó, csillogó űroperát – a Netflix pedig az elmúlt évek egyik legnagyobb sikerű, kultikus hard sci-fijébe, Liu Ce-hszin kínai író Hugo-díjas A háromtest-triló­giá­jába vágott bele.

Nem viccelnek

  • - minek -

Poptörténeti szempontból is kerek jubileumokkal teli lesz ez az év is – novemberben lesz negyven éve, hogy megjelent a The Jesus and Mary Chain első kislemeze, a melódiát irgalmatlan sípolásba és nyavalyatörős ritmusba rejtő Upside Down.

Elszáll a madárnő

„Én nem tudok, és nem is szeretek a képeimről beszélni. Amit el tudok mondani, azt csak színnel tudom elmondani. Képeimbe belefestettem az életem tragédiáit és örömeit. Ez volt az életem” – halljuk a művész vallomását a kiállítás első termében, a falra vetített 1977-es rövidfilm részleteként.

Aktivizmus színészekkel

  • Erdei Krisztina

Csoszó Gabriella aktivista fotós, töretlen kitartással vesz részt az ellenzéki tüntetéseken és osztja meg képeit azokkal, akik szeretnének mást is látni, mint amit a NER kínál.

Házasok hátrányban

  • Kiss Annamária

Középkorú házaspár egy protokollparti után vendégül lát egy fiatal párt egyetemi lakosztályuk teraszán, hajnali kettőkor. Az elején mit sem sejtenek arról, hogy ez lesz valamennyiük életének talán leghosszabb éjszakája.