Megújulás! Szanyi Tibor és Mesterházy Attila is szeretne az MSZP elnöke lenni

  • narancs.hu
  • 2018. május 26.

Belpol

A régi arcok bejelentkeztek.

Szombaton ülésezett az MSZP választmánya, és azt sikerült megállapítaniuk, hogy „tragikus vereség” volt az áprilisi választás, de ellentétben Lengyelországgal, „nem halálos csapás a baloldalra”. Az MSZP megőrizte parlamenti helyét és fenntartja a frakciószövetséget a Párbeszéddel – közölte a tanácskozás után az MTI-vel Hiller István, jelezve: folytatják a munkát, 650 ezer magyar ember érdekét képviselik és tovább kívánják bővíteni a szavazóik számát.

Az MSZP választmányának elnöke közölte, a továbblépés lehetőségét a vitában a többség főleg a vidéki, elsősorban a kis- és közepes városi szervezetek újraépítésében látta.

Akár Mesterházy vagy Szanyi is jöhet?

A többség szerint először meg kell erősíteni az MSZP-t, ha ez sikeres lesz, akkor érdemes a szövetségkötéssel foglalkozni – összegezte Hiller István, aki elmondta azt is, az MSZP–Párbeszéd frakciószövetség fenntartását a döntő többség támogatta. Beszámolt arról is, hogy azok, akik az MSZP elnökjelöltségére pályáznak, június elején vidéken négy helyszínen – Győrben, Pécsett, Kecskeméten, Nyíregyházán –, majd Budapesten ismertetik a programjukat.

false

 

Fotó: Németh Dániel

Az is hivatalossá vált, hogy jelenleg Bródy Gábor, az MSZP választmányának tagja, Kunhalmi Ágnes volt budapesti pártelnök, Mesterházy Attila volt pártelnök, Szanyi Tibor európai parlamenti képviselő és Tóth Bertalan frakcióvezető tervezi, hogy indul a június 17-i tisztújító kongresszuson az elnökségért.

Molnár Gyula elvitte a balhét azzal, hogy lemondott?

Hiller kitért arra is, Tóth Bertalan javaslatára úgy döntöttek, hogy a helyi szervezetekre bízzák a legmegfelelőbb jelölt kiválasztását, a legjobb együttműködés kialakítását a következő időközi polgármester- vagy önkormányzati képviselő-választásokon.

Arra a kérdésre, volt-e szó a választmány ülésén arról, hogy Molnár Gyula lemondott pártelnök az elnökség tudtán kívül egy pénzügyi támogatást is tartalmazó megállapodást írt alá, Hiller István közölte: olyan vélemények hangzottak el, hogy ez a politikai felelősség körébe tartozó ügy volt és azzal, hogy Molnár Gyula lemondott az elnöki posztról, vállalta a politikai felelősséget.

Figyelmébe ajánljuk