Pert nyert Krekó Péter a Magyar Nemzet ellen

  • narancs.hu
  • 2021. február 19.

Belpol

A bíróság szerint a kormánylap hazugságokat állított Krekóról.

A február 17-én kihirdetett elsőfokú ítéletében a Fővárosi Törvényszék helyreigazításra kötelezte a Magyar Nemzet print és online kiadásait a tavaly év végén közölt, a Krekó Péter lejáratását megindító cikk miatt - tette közzé a Political Capital.

Ahogy írják, a Magyar Nemzet még csak meg sem próbált védekezni a perben: írásbeli védekezést nem terjesztettek elő, jogi képviselője pedig meg sem jelent a tárgyaláson.

Az ítélet szerint a Magyar Nemzetnek a print napilap címlapján, valamint az online kiadás nyitólapján helyreigazítást kell közölnie az ítélet jogerőre emelkedésétől számított öt napon belül. A helyreigazításban szerepelnie kell annak, hogy a 2020. december 29. napján megjelent, az „Oltásellenességre játszhat a baloldal” című cikkükben Krekó Péter nyilatkozatának lényeges elemeit eltorzították és elhallgatták, ezzel Krekót hamis színben tüntették fel. 

Az ügyről Krekó Péterrel interjút is készítettünk:

Figyelmébe ajánljuk

Szól a jazz

Az ún. közrádió, amelyet egy ideje inkább állami rádiónak esik jól nevezni, új csatornát indított. Óvatos szerszámsuhintgatás ez, egyelőre kísérleti adást sugároznak csupán, és a hamarosan induló „rendes” műsorfolyam is online lesz elérhető, a hagyományos éterbe egyelőre nem küldik a projektet.

Fülsiketítő hallgatás

„Csalódott volt, amikor a parlamentben a képviselők szó nélkül mentek el ön mellett?” – kérdezte az RTL riportere múlt heti interjújában Karsai Dánieltől. A gyógyíthatatlan ALS-betegséggel küzdő alkotmányjogász azokban a napokban tért haza a kórházból, ahová tüdőgyulladással szállították, épp a születésnapján.

A szabadságharc ára

Semmi meglepő nincs abban, hogy az első háromhavi hiánnyal lényegében megvan az egész éves terv – a központi költségvetés éves hiánycéljának 86,6 százaléka, a teljes alrendszer 92,3 százaléka teljesült márciusban.

Puskák és virágok

Egyetlen nap elég volt ahhoz, hogy a fegyveres erők lázadása és a népi elégedetlenség elsöpörje Portugáliában az évtizedek óta fennálló jobboldali diktatúrát. Azért a demokráciába való átmenet sem volt könnyű.