Twitter megosztások száma
Google +1
Egyéb megosztás

A gólvágó szerint a Costa Rica elleni meccsre kell koncentrálni.

Nem sikerült a bravúr, Luxemburg barátságos mérkőzésen legyőzte a magyar válogatottat. A tudósítások szerint a magyarok kezdtek jobban, mi több, az sem szegte kedvüket, hogy a 15. percben a hazaiak megszerezték a vezetést. Nikolics Nemanja egyenlített, sőt utána még egy-két magyar helyzet is volt. De miután a második félidőben Loverencsics teljesen felesleges fegyelmezetlensége miatt megkapta második sárga lapját és kiállították, Luxemburg tulajdonképpen „egykapuzni” kezdett, és a 85. percben megszerezte a győzelmet jelentő második gólját is.

Luxemburgi gólöröm

Fotó: MTI/AP-Geert Wanden Wijngaert

Ezzel Luxemburg Andorrához hasonlóan történelmi sikert ért el,

hiszen eddig még soha az életben nem tudta legyőzni a magyar válogatottat.

A meccs után a gólszerző Nikolics Nemanja elmondta, hogy minden másképp alakult volna, ha nem hagyunk ki egy nagy gólhelyzetet 1-1-nél. „Most a Costa Rica elleni meccsre kell koncentrálni” – jegyezte meg.

Szélesi Zoltán mb. szövetségi kapitány szerint a kiállítás befolyásolta a mérkőzést. „A mai futballban meghatározó, ha egy játékossal kevesebben játsszuk végig majdnem a teljes második félidőt. Ez nem tette könnyebbé a dolgunkat. Voltak hibák, amiket elkövettünk, ezeket elemeznünk kell, és a következő meccsünk előtt kijavítanunk, hogy ne kövessük el újra” – nyilatkozta az M4 Sportnak a lefújás után.

Szélesi a bölcsességekkel sem fukarkodott: szerinte

1. a párharcokat nagyobb százalékban kell megnyerni,

2. pontosabb játékra van szükség,

3. a labdavesztések és a kiállítások számát redukálni kell.

Szélesi ehhez még annyit tett hozzá: „Nikolics gólszerzése a válogatottnak és a játékosnak egyaránt nagyon fontos volt.”

2017. november 10., péntek 07:53

Sok Narancs-olvasó még nem is élt, amikor a magyar válogatott Szombathelyen játszott Luxemburg ellen, és a Fradi fiatal tehetsége, Nyilasi egymaga ötöt rúgott a nyolc magyar gólból. A meccs után Baróti Lajos szövetségi kapitány bement az öltözőbe, ahol gratulált a mesterötöst lőtt középpályásnak:
    Nyilasi az öt gól ellenére is szerényen nyilatkozott, és tanúsíthatom, hogy később is a visszafogott nyilatkozatok jellemezték, soha nem szerette, ha sztárolják.

Ezen a két képen pedig az látszik, hogy a Haladás-stadion akkor még nem volt olyan szép és hipermodern, mint ma:

2. 2 sentinel53
    sentinel53
    2017. november 10., péntek 09:06
    És ezek a szerencsétlenek úgy mentek eddig pályára, hogy nem ismerték ezt a három pontot?
  3. 3 rworse
    rworse
    2017. november 10., péntek 09:13
    Az utóbbi néhány évben néhány miniállam korábban csak kutyaütéssel foglalkozó csapata elkezdett feljebb emelkedni a legalja kategóriából a számba vehető kategóriába. Feröer, Málta, Luxemburg..., ezek néha már komoly válogatottak ellen is érnek el eredményeket - hát még komolytalanok ellen. A magyar válogatott nem komolytalan, de nem is komoly. Becsúszhat, hogy adott körülmények között - lásd például a mostani kiállítás - pontokat veszít az említett felemelkedőktől. Ez nagyon szomorú helyzet, de ez van. Az még elvileg nincs, tehát nem tudomásul veendő, hogy Andorra ellen ne nyerjünk, akár álmunkból felkeltve.
  4. 4 T.Ernő
    T.Ernő
    2017. november 10., péntek 10:23
    Az eredményekből is látszik, hogy kevés a pénz a magyar labdarúgásban.
  5. 5 Cheyenne
    Cheyenne
    2017. november 10., péntek 11:30
    Ezek a luxemburgi könyvelők, kistrafikosok, hegesztők lehúzták a mi nemzeti profijainkat a saját szintjükre, és ott megverték őket a rutinjukkal. Futballokos nemzeti érzelmű emberként még annyit, hogy Soros kottájából játszhattak a luxemburgi fiúk, már csak Brüsszel közelsége miatt is, no meg persze, hogy ezzel a vereséggel eltereljék a figyelmünket, mert közben a valódi csata a Soros-terv ellen zajlik.
  6. 6 tiszapolgári
    2017. november 10., péntek 11:39
    3: Becsúszhat, hogy adott körülmények között - lásd például a mostani kiállítás - pontokat veszít az említett felemelkedőktől.

Mondok egy hülye példát, a Barcelona–Olimpiakosz meccsen Piquét még az első félidőben kiállították, ennek ellenére sima 3:1 volt a vége.

2017. november 10., péntek 12:03
    Fodbalista bölcsesség: „a labdavesztések és a kiállítások számát redukálni kell”.

Fórumozói-drukkeri bölcsesség: „Ez nagyon szomorú helyzet, de ez van.”

Miért épp egy fodbalista legyen különb, már ami a kiböfögött bölcsességek számát és minőségét illeti?
  9. 9 rworse
    rworse
    2017. november 10., péntek 12:27
    6

Azt észrevehetted a játékukból, hogy a Barcelona általában eleve egy emberrel többel megy fel a pályára - másképp nyilván nem tudnák az ellenfél folytonos körbepasszolgatását végrehajtani.