Bezárta az önkormányzati WC-be a Hír Tv riporterét Karcag fideszes polgármestere

  • narancs.hu
  • 2017. szeptember 30.

Fekete Lyuk

Nem akart nyilatkozni.

Már régóta szeretne egy interjút Karcag polgármesterétől a Hír Tv riportere, de folyamatosan lepattintják. Néhány napja Báthory Róbert az önkormányzat épületében próbálta volna szóra bírni Dobos László városvezetőt, aki a televízió munkatársára valamiért rázárta a mosdóajtót.

Dobos László (balra) épp kitünteti Varga Mihály minisztert

Dobos László (balra) épp kitünteti Varga Mihály minisztert

Fotó: MTI

Az először az Index által szemlézett, egészen szürreális sztorit Báthory mesélte el a Reflektor blognak. Mint elmondta: az eset előtt néhány nappal kért egy időpontot a polgármestertől, aki a titkárságán keresztül üzente az újságírónak, hogy csak a jövő héten tud személyesen válaszolni a kérdéseire. A Hír Tv munkatársa két témában kérdezte volna Dobos Lászlót: a milánói expó magyar pavilonjáról, a „sámándob” üzemeltetéséről, illetve a település egyik részének vízellátásáról. Végül Báthory a szerdai képviselő-testületi ülésre ment el Karcagra, és az önkormányzati épület mosdójában véletlenül összetalálkozott az éppen a dolgát végző polgármesterrel, akivel köszöntek egymásnak, és bement az egyik fülkébe. A riporter ezután kulcszörgésre lett figyelmes, kiderült, Dobos bezárta a mellékhelyiség ajtaját.

Báthoryt a Hír Tv-s stáb és a titkárság segítségével szabadították ki, majd elcsípték az éppen az udvaron dohányzó polgármestert, aki azt hangoztatta, hogy nem válaszol egyetlen kérdésre se, keressék a jövő héten.

A Reflektor rákérdezett az önkormányzatnál, hogy mégis, mire véljék Dobos László akcióját. A válasz szerint a polgármester nem tudta, hogy a Hír Tv munkatársát zárta be a mosdóba, azt hitte, hogy neki is van kulcsa, és különben is, ő egy nagyon elfoglalt ember, nem bujkál az újságírók elől, csak nincs ideje akármikor interjút adni.

(Index-kép forrás: YouTube)

Figyelmébe ajánljuk

Hol az ember?

A megfilmesíthetetlen könyvek megfilmesítésének korát éljük – ezek pedig nagyrészt sci-fik. Herbert Ross Dűnéjének sokszor nekifutottak, mire Denis Villeneuve szerzői húrokat pengető két blockbustere végre a tömegek igényeit is képes volt kielégíteni; Isaac Asimov Alapítványából az Apple készített immár második évadát taposó, csillogó űroperát – a Netflix pedig az elmúlt évek egyik legnagyobb sikerű, kultikus hard sci-fijébe, Liu Ce-hszin kínai író Hugo-díjas A háromtest-triló­giá­jába vágott bele.

Nem viccelnek

  • - minek -

Poptörténeti szempontból is kerek jubileumokkal teli lesz ez az év is – novemberben lesz negyven éve, hogy megjelent a The Jesus and Mary Chain első kislemeze, a melódiát irgalmatlan sípolásba és nyavalyatörős ritmusba rejtő Upside Down.

Elszáll a madárnő

„Én nem tudok, és nem is szeretek a képeimről beszélni. Amit el tudok mondani, azt csak színnel tudom elmondani. Képeimbe belefestettem az életem tragédiáit és örömeit. Ez volt az életem” – halljuk a művész vallomását a kiállítás első termében, a falra vetített 1977-es rövidfilm részleteként.

Aktivizmus színészekkel

  • Erdei Krisztina

Csoszó Gabriella aktivista fotós, töretlen kitartással vesz részt az ellenzéki tüntetéseken és osztja meg képeit azokkal, akik szeretnének mást is látni, mint amit a NER kínál.

Házasok hátrányban

  • Kiss Annamária

Középkorú házaspár egy protokollparti után vendégül lát egy fiatal párt egyetemi lakosztályuk teraszán, hajnali kettőkor. Az elején mit sem sejtenek arról, hogy ez lesz valamennyiük életének talán leghosszabb éjszakája.

Koponyalabirintus

Az alighanem legelismertebb, világirodalmi rangú kortárs román író, Mircea Cărtărescu 2015-ös nagyregénye rendkívüli, monstruózus mű. Kiszámíthatatlan, szabálytalan, megterhelő. Pedig látszatra nagyon is egyszerű, már-már banális helyzetből indul.