Szintet léptek: a Fidesz szerint nemcsak az Európai Unió, de már az ENSZ is Soros György zsebében van

  • narancs.hu
  • 2018. január 27.

Fekete Lyuk

Meg mindenki.

Péntek este az m1 esti műsorában Tuzson Bence kormányzati kommunikációért felelős államtitkár bedobta az újabb fideszes bűzbombát, és kijelentette: az ENSZ-ben kezd erősödni a migráció támogatása, egy olyan javaslatcsomag készül, amely „kísértetiesen hasonlít Soros György tervére”.

Indítsunk plakátkampányt az ENSZ ellen is!

Indítsunk plakátkampányt az ENSZ ellen is!

Fotó: Koszticsák Szilárd/MTI

Tuzson kifejtette: Kofi Annan korábbi ENSZ-főtitkár már évekkel ezelőtt is a migráció mellett érvelt. Ez most az ENSZ-ben „szintet lépett”. Egy olyan csomagon dolgoznak, amelynek célja a migráció felerősítése a világban. A szervezet szorgalmazza, hogy az országok nyissák meg határaikat, bontsák le a jogi határzárakat, továbbá részesítsék előnyben azokat a szervezeteket, amelyek erősítik a migrációt – mondta. Van egy sejtésünk arról, hogy Tuzson feltételezéseinek mennyi az igazságtartalma, de ez a Fidesznél egy ideje úgysem számít.

Tehát jobb, ha felkészülünk: Soros György és Brüsszel után itt lehet az új ellenség, az ENSZ. Ha az EU-val a határzár költségeinek felét akarná kifizettetni Orbán, az ENSZ-hez milyen számlával fordul majd?

Soros szerint Orbán Viktor akkor tért rossz útra, amikor gazdaggá tette az apját

Nem tegnap, de még csak nem is nyolc éve. A maga valójában próbálja meg bemutatni Orbán Viktort a Financial Times Magazine. A magyar miniszterelnökről közölt portré igen részletes, végigköveti pályáját és politikai pálfordulásait. Bár Orbán nem nyilatkozott a lapnak, mások szívesen: Fodor Gábor vagy épp Szijjártó Péter mellett Soros György is elmondta, mit gondol.

 

 

Figyelmébe ajánljuk

Hol az ember?

A megfilmesíthetetlen könyvek megfilmesítésének korát éljük – ezek pedig nagyrészt sci-fik. Herbert Ross Dűnéjének sokszor nekifutottak, mire Denis Villeneuve szerzői húrokat pengető két blockbustere végre a tömegek igényeit is képes volt kielégíteni; Isaac Asimov Alapítványából az Apple készített immár második évadát taposó, csillogó űroperát – a Netflix pedig az elmúlt évek egyik legnagyobb sikerű, kultikus hard sci-fijébe, Liu Ce-hszin kínai író Hugo-díjas A háromtest-triló­giá­jába vágott bele.

Nem viccelnek

  • - minek -

Poptörténeti szempontból is kerek jubileumokkal teli lesz ez az év is – novemberben lesz negyven éve, hogy megjelent a The Jesus and Mary Chain első kislemeze, a melódiát irgalmatlan sípolásba és nyavalyatörős ritmusba rejtő Upside Down.

Elszáll a madárnő

„Én nem tudok, és nem is szeretek a képeimről beszélni. Amit el tudok mondani, azt csak színnel tudom elmondani. Képeimbe belefestettem az életem tragédiáit és örömeit. Ez volt az életem” – halljuk a művész vallomását a kiállítás első termében, a falra vetített 1977-es rövidfilm részleteként.

Aktivizmus színészekkel

  • Erdei Krisztina

Csoszó Gabriella aktivista fotós, töretlen kitartással vesz részt az ellenzéki tüntetéseken és osztja meg képeit azokkal, akik szeretnének mást is látni, mint amit a NER kínál.

Házasok hátrányban

  • Kiss Annamária

Középkorú házaspár egy protokollparti után vendégül lát egy fiatal párt egyetemi lakosztályuk teraszán, hajnali kettőkor. Az elején mit sem sejtenek arról, hogy ez lesz valamennyiük életének talán leghosszabb éjszakája.

Koponyalabirintus

Az alighanem legelismertebb, világirodalmi rangú kortárs román író, Mircea Cărtărescu 2015-ös nagyregénye rendkívüli, monstruózus mű. Kiszámíthatatlan, szabálytalan, megterhelő. Pedig látszatra nagyon is egyszerű, már-már banális helyzetből indul.