Tévétorrent

Deep State

Tévétorrent

Simon Maxwell és Matthew Parkhill sorozata azon „aktuális és fontos”, de vágybeteljesítésre játszó mozgóképeknek a sorát gazdagítja, amelyek az amerikai világpolitikai hegemónia megrendülése és az egymást követő közel-keleti krízisek óta lázban tartják a nézőket (Homeland, 24, Bourne-filmek). Bár a főhős, Max Easton (Mark Strong) a brit MI6 exügynöke, elhanyagolható a különbség közte és az amerikai Jack Bauer közt. A Deep State elődeihez hasonlóan meglebegteti az aktuális nemzetközi viszonyok „hiteles” ábrázolását – azt az illúziót keltve, hogy a néző majd végre átláthatja ezeket –, ám ez csak ürügy, hogy jöhessen egy tökös akcióhős, aki rendet vág a nemzetközi káoszban (és nem veti meg a kínzást sem). Így heti 50–60 percre mindenki újra úgy érezheti, hogy a Közel-Kelet jó (nyugati) kezekben van.

Egy kis fantáziálással nem is volna baj, ha a Deep State izgalmas lenne, de sajnos hamar elveszítjük érdeklődésünket a faarcú, ám gránitöklű Easton ügynök kalandjai iránt. Pedig az összetevőkkel semmi gond: megvan az ilyen kémkedős-politikai thrillerekhez illő kékes-acélos képi világ, az egyre bonyolódó átverések és árulások hálózata, családi és szerelmi dráma. Ám a nézőnek az az érzése támad, hogy maguk a színészek is unják az egészet – különösen Strong. Nehéz együttérezni a sok sápadt és egykedvű CIA- és MI6-ügynökkel, akik hiába izzadnak idegesen a poros bejrúti utcákon, épp az emberi drámát nem képesek hitelesen átadni. S persze a sorozat is lassan, de biztosan belezavarodik a maga alkotta átverős-hátba szúrós játszmába.

Magyar felirat: Fatterjocco


Figyelmébe ajánljuk

Fülsiketítő hallgatás

„Csalódott volt, amikor a parlamentben a képviselők szó nélkül mentek el ön mellett?” – kérdezte az RTL riportere múlt heti interjújában Karsai Dánieltől. A gyógyíthatatlan ALS-betegséggel küzdő alkotmányjogász azokban a napokban tért haza a kórházból, ahová tüdőgyulladással szállították, épp a születésnapján.

A szabadságharc ára

Semmi meglepő nincs abban, hogy az első háromhavi hiánnyal lényegében megvan az egész éves terv – a központi költségvetés éves hiánycéljának 86,6 százaléka, a teljes alrendszer 92,3 százaléka teljesült márciusban.

Puskák és virágok

Egyetlen nap elég volt ahhoz, hogy a fegyveres erők lázadása és a népi elégedetlenség elsöpörje Portugáliában az évtizedek óta fennálló jobboldali diktatúrát. Azért a demokráciába való átmenet sem volt könnyű.

New York árnyai

Közelednek az önkormányzati választások, és ismét egyre többet hallunk nagyszabású városfejlesztési tervekről. Bődületes deficit ide vagy oda, választási kampányban ez a nóta járja. A jelenlegi főpolgármester első számú kihívója már be is jelentette, mi mindent készül építeni nekünk Budapesten, és országszerte is egyre több szemkápráztató javaslat hangzik el.

Egymás között

Ahogyan a Lázár János szívéhez közel álló geszti Tisza-kastély felújításának határideje csúszik, úgy nőnek a költségek. A már 11 milliárd forintos összegnél járó projekt új, meghívásos közbeszerzései kér­dések sorát vetik fel.

Mit csinál a jobb kéz

Több tízmillió forintot utalt át Ambrózfalva önkormányzatától Csanádalbertire a két falu közös pénzügyese, ám az összeg eltűnt. A hiány a két falu mellett másik kettőt is nehéz helyzetbe hoz, mert közös hivatalt tartanak fönn. A bajban megszólalt a helyi lap is.

Árad a Tisza

Két hónapja lépett elő, mára felforgatta a politikai színteret. Bár sokan vádolják azzal, hogy nincs világos programja, több mindenben markánsan mást állít, mint az ellenzék. Ami biztos: Magyar Péter bennszülöttnek számít abban a kommunikációs térben, amelyben Orbán Viktor is csak jövevény.

„Ez az életem”

A kétszeres Oscar-díjas filmest az újabb művei mellett az olyan korábbi sikereiről is kérdeztük, mint a Veszedelmes viszonyok. Hogyan csapott össze Miloš Formannal, s miért nem lett Alan Rickmanből Valmont? Beszélgettünk Florian Zellerről és arról is, hogy melyik magyar regényből írt volna szívesen forgatókönyvet.

„Könnyű reakciósnak lenni”

  • Harci Andor

Új lemezzel jelentkezik a magyar elektronikus zene egyik legjelentősebb zászlóvivője, az Anima Sound Sys­tem. Az alapító-frontember-mindenessel beszélgettünk.