Ezeknek teljesen elment az eszük: az államtitkár már ott tart, hogy aki nem fideszes, veszélyt jelent Magyarországra

  • - gm -
  • 2018. január 31.

Villámnarancs

Egyelőre csak az ellenzéki pártokról van szó, de mi lesz holnap?!

Miután bemutatta a párt minden szempontból értelmezhetetlen új plakátját, Hidvéghi Balázs, a Fidesz kommunikációs igazgatója elment Orbán Viktor házi tévéjébe, hogy megmutassa, milyen színvonalú kampányra is számíthat ez az ország. Az MTI szemlézte köztévés „interjúban” elhangzik, hogy az ellenzéki pártok, az ellenzéki vezetők veszélyt jelentenek Magyarországra, ami nyilván nettó baromság, mai állapotában az ellenzék leginkább önmagára jelenti a legnagyobb veszélyt.

A kijelentés persze tökéletesen illeszkedik a kormány retorikájába (amiben Magyarország = a kormány), éppen ezért sokat nem is kellene vele foglalkozni, egészen biztosan mondanak még hasonlókat a kormánypárt jeles figurái az elkövetkezendőkben.

Ugyanakkor ha odarakjuk a fenti mondat mellé a nemrég bejelentett, „Stop Soros” névre hallgató rémisztő zagyvaságot, vagy ránézünk az új köztéri plakátokra,

kicsit aggasztóbb kezd lenni a kép.

Mert mi van akkor, ha holnaptól nemcsak az ellenzéki pártok és vezetőik, hanem az ellenzéki szavazók is veszélyt jelentenek majd? Mi lesz akkor, ha a kormány tényleg azt érzi, hogy valaki veszélyt jelent a felfoghatatlan gazdagodásra, a mocskos tolvajlásokra, és nagyjából mindenre, amit nyolc év alatt sikerült kiépíteni?

Nehéz nem arra gondolni, hogy ezt az egész elmebajt úgy fokozzák, hogy a társadalom egyre nagyobb csoportjait jelölik ki ellenségnek, Hidvéghi Balázs meg bejelenti majd, hogy ők a veszélyesek, ők a nem fideszesek, oda lőhettek.

Figyelmébe ajánljuk

Hol az ember?

A megfilmesíthetetlen könyvek megfilmesítésének korát éljük – ezek pedig nagyrészt sci-fik. Herbert Ross Dűnéjének sokszor nekifutottak, mire Denis Villeneuve szerzői húrokat pengető két blockbustere végre a tömegek igényeit is képes volt kielégíteni; Isaac Asimov Alapítványából az Apple készített immár második évadát taposó, csillogó űroperát – a Netflix pedig az elmúlt évek egyik legnagyobb sikerű, kultikus hard sci-fijébe, Liu Ce-hszin kínai író Hugo-díjas A háromtest-triló­giá­jába vágott bele.

Nem viccelnek

  • - minek -

Poptörténeti szempontból is kerek jubileumokkal teli lesz ez az év is – novemberben lesz negyven éve, hogy megjelent a The Jesus and Mary Chain első kislemeze, a melódiát irgalmatlan sípolásba és nyavalyatörős ritmusba rejtő Upside Down.

Elszáll a madárnő

„Én nem tudok, és nem is szeretek a képeimről beszélni. Amit el tudok mondani, azt csak színnel tudom elmondani. Képeimbe belefestettem az életem tragédiáit és örömeit. Ez volt az életem” – halljuk a művész vallomását a kiállítás első termében, a falra vetített 1977-es rövidfilm részleteként.

Aktivizmus színészekkel

  • Erdei Krisztina

Csoszó Gabriella aktivista fotós, töretlen kitartással vesz részt az ellenzéki tüntetéseken és osztja meg képeit azokkal, akik szeretnének mást is látni, mint amit a NER kínál.

Házasok hátrányban

  • Kiss Annamária

Középkorú házaspár egy protokollparti után vendégül lát egy fiatal párt egyetemi lakosztályuk teraszán, hajnali kettőkor. Az elején mit sem sejtenek arról, hogy ez lesz valamennyiük életének talán leghosszabb éjszakája.

Koponyalabirintus

Az alighanem legelismertebb, világirodalmi rangú kortárs román író, Mircea Cărtărescu 2015-ös nagyregénye rendkívüli, monstruózus mű. Kiszámíthatatlan, szabálytalan, megterhelő. Pedig látszatra nagyon is egyszerű, már-már banális helyzetből indul.

Messziről jött zeneszerző

A Tigris és sárkány és a Hős filmzeneszerzője hat éve már járt is nálunk, mégis bemutatásra szorul a magyar koncertlátogatók előtt. A hatvanhat éves, kínai származású komponistáról hídemberként szokás beszélgetni, aki a hagyományos kínai klasszikus zenét tömegekhez vitte el a nyugati világban.

Az ajánlat

Napi rendszeres fellépéseinek sorában Magyar Péter a múlt pénteken a Klubrádióban járt, ahol Bolgár György műsorában mindenféle kijelentéseket tett Ukrajnáról, illetve az ukrajnai háborúról.