Lázár János nagyon kiakadt az amerikaiakra, szerinte be akarnak avatkozni a választási kampányba

  • narancs.hu
  • 2017. november 16.

Villámnarancs

Trump már a bocsánatkérést fontolgatja.

A mai kormányinfón Lázár János is megszólalt azzal kapcsolatban, hogy az amerikai külügy 200 millióval támogatná a vidéki független médiát, így segítve az objektív tájékozódást az országban. A kancelláriaminiszter az mno.hu tudósítása szerint azt mondta, hogy ez nagyon furcsa folyamat, és „értetlenül állnak a lépés előtt”. „Ez a választási kampányba történő beavatkozásnak is tekinthető, és nem világos, mi az amerikai külügyminisztérium célja” – idézi Lázárt a portál.

Mindebben csak az a furcsa, hogy az egy hete nyilvánosságot látott pályázat éppen azt mondja ki, hogy a támogatást csak 2018 májusától adnák oda a nyertesnek, vélhetőleg pont azért, hogy semmiképpen se tűnjön beavatkozásnak a támogatás. Ehhez képest Lázár János választási kampányba történő beavatkozást említ, Szijjártó Péter pedig nemrég bekérette David J. Kostelancik amerikai ügyvivőt a pályázat miatt. Érik tehát már egy újabb csörte az USA-val, Trump elnök úr ide vagy oda.

Ma már nem lesz ennél jobb hír: az amerikai külügyminisztérium közel 200 millióval segítené a kicsinált vidéki magyar sajtót

Nem igazán jött össze ez a nagy barátság a Trump-adminisztrációval sem. A 444.hu vette észre, hogy két napja megjelent egy pályázati kiírás az amerikai külügyminisztérium honlapján, amely szerint jövőre akár 700 ezer dollárral is (ez nagyjából 187 millió forint) támogatná az amerikai külügy az objektív médiát Magyarországon, pontosabban a fővároson kívüli nyilvánosságot.

Figyelmébe ajánljuk

Hol az ember?

A megfilmesíthetetlen könyvek megfilmesítésének korát éljük – ezek pedig nagyrészt sci-fik. Herbert Ross Dűnéjének sokszor nekifutottak, mire Denis Villeneuve szerzői húrokat pengető két blockbustere végre a tömegek igényeit is képes volt kielégíteni; Isaac Asimov Alapítványából az Apple készített immár második évadát taposó, csillogó űroperát – a Netflix pedig az elmúlt évek egyik legnagyobb sikerű, kultikus hard sci-fijébe, Liu Ce-hszin kínai író Hugo-díjas A háromtest-triló­giá­jába vágott bele.

Nem viccelnek

  • - minek -

Poptörténeti szempontból is kerek jubileumokkal teli lesz ez az év is – novemberben lesz negyven éve, hogy megjelent a The Jesus and Mary Chain első kislemeze, a melódiát irgalmatlan sípolásba és nyavalyatörős ritmusba rejtő Upside Down.

Elszáll a madárnő

„Én nem tudok, és nem is szeretek a képeimről beszélni. Amit el tudok mondani, azt csak színnel tudom elmondani. Képeimbe belefestettem az életem tragédiáit és örömeit. Ez volt az életem” – halljuk a művész vallomását a kiállítás első termében, a falra vetített 1977-es rövidfilm részleteként.

Aktivizmus színészekkel

  • Erdei Krisztina

Csoszó Gabriella aktivista fotós, töretlen kitartással vesz részt az ellenzéki tüntetéseken és osztja meg képeit azokkal, akik szeretnének mást is látni, mint amit a NER kínál.

Házasok hátrányban

  • Kiss Annamária

Középkorú házaspár egy protokollparti után vendégül lát egy fiatal párt egyetemi lakosztályuk teraszán, hajnali kettőkor. Az elején mit sem sejtenek arról, hogy ez lesz valamennyiük életének talán leghosszabb éjszakája.

Koponyalabirintus

Az alighanem legelismertebb, világirodalmi rangú kortárs román író, Mircea Cărtărescu 2015-ös nagyregénye rendkívüli, monstruózus mű. Kiszámíthatatlan, szabálytalan, megterhelő. Pedig látszatra nagyon is egyszerű, már-már banális helyzetből indul.

Messziről jött zeneszerző

A Tigris és sárkány és a Hős filmzeneszerzője hat éve már járt is nálunk, mégis bemutatásra szorul a magyar koncertlátogatók előtt. A hatvanhat éves, kínai származású komponistáról hídemberként szokás beszélgetni, aki a hagyományos kínai klasszikus zenét tömegekhez vitte el a nyugati világban.