Rogán Cecília megnyerte a hét legsikeresebb üzletasszonya címet

  • narancs.hu
  • 2017. június 23.

Villámnarancs

Többségi tulajdonos lett a Sarka Katával közös cégükben.

Rogán Cecília csak úgy szárnyal az üzleti életben: Sarka Katával közös bizniszükben, a Nakama & Partners Kft.-ben ugyanis a minap többségi részesedést szerzett, írta meg a Magyar Nemzet. A Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető Rogán Antal feleségének eddig 50 százalékos üzletrésze volt a cégben, a társaság múlt heti közgyűlése után azonban növelte ezt azzal, hogy Sarka Kata 1,5 millió forint névértékű üzletrészéből eladott 30 ezer forintnyit üzlettársának. Rogán Cecíliának ezzel 51 százaléka lett a kft.-ben, számos ügyről így már önállóan is döntést hozhat.

Hogy a többségi tulajdonossá válást jelentő 30 ezres tételért valójában mennyit fizetett Rogán Cecília, azt nem lehet tudni, a lap szerint azonban semmi sem utalt arra, hogy névérték felett vásárolta meg azt. A Nemzet egyébként kereste a céget, de válaszokat nem kaptak, és sem honlapja, sem Facebook-oldala nincs a kft.-nek.

Így arról, hogy egészen pontosan mivel is foglalkozik a Nakama & Partners, csak sejtések vannak: hazai hírességek Facebook-oldalának hirdetésszervezése, a Magyarország Szépe verseny szereplőinek foglalkoztatása és hasonlók voltak tervben. Az eddigi egyetlen kézzelfogható tevékenységet a tavalyi helikopterbotránykor villantotta, amikor is kiderült, hogy a „Rogánék helikopterrel mennek egy esküvőre”-utat Rogán Cecília cége szervezte meg egy állítólagos barterszerződés keretén belül.

A cégnek azért elég jól megy: tavalyi árbevétele 51 millió volt, adózott profitja 7,7 millió forint.

Figyelmébe ajánljuk

Hol az ember?

A megfilmesíthetetlen könyvek megfilmesítésének korát éljük – ezek pedig nagyrészt sci-fik. Herbert Ross Dűnéjének sokszor nekifutottak, mire Denis Villeneuve szerzői húrokat pengető két blockbustere végre a tömegek igényeit is képes volt kielégíteni; Isaac Asimov Alapítványából az Apple készített immár második évadát taposó, csillogó űroperát – a Netflix pedig az elmúlt évek egyik legnagyobb sikerű, kultikus hard sci-fijébe, Liu Ce-hszin kínai író Hugo-díjas A háromtest-triló­giá­jába vágott bele.

Nem viccelnek

  • - minek -

Poptörténeti szempontból is kerek jubileumokkal teli lesz ez az év is – novemberben lesz negyven éve, hogy megjelent a The Jesus and Mary Chain első kislemeze, a melódiát irgalmatlan sípolásba és nyavalyatörős ritmusba rejtő Upside Down.

Elszáll a madárnő

„Én nem tudok, és nem is szeretek a képeimről beszélni. Amit el tudok mondani, azt csak színnel tudom elmondani. Képeimbe belefestettem az életem tragédiáit és örömeit. Ez volt az életem” – halljuk a művész vallomását a kiállítás első termében, a falra vetített 1977-es rövidfilm részleteként.