Koncert

Idegenek az éjszakában

Interpol

Zene

A New York-i zenekar a 2002-es nagyszerű debütáló lemezével, a Turn on the Bright Lightsszal koncertezik mostanában, és a turné szerencsére az idei Szigetet is érintette. A többnyire vörösben pompázó színpadképet az album artworkjéhez igazították, a Sam Fogarino dobos kivételével talpig feketébe öltözött zenészek szokás szerint elképesztően elegánsak. Paul Banks gitáros-frontember (képünkön) és a túlmozgásos Daniel Kessler szólógitáros kiválóan vezényli a csapatot, amelynek két kísérőzenésze (akárcsak az előző két szigetes koncerten) a Secret Machinesből ismert Benjamin Curtis (gitár), valamint a basszusgitáros Brad Truax. Nem a jubiláló albummal indítanak, hanem egy olyan négydalos nyitóblokkal, amelyből három a zenekar másik legjobb lemezéről, az Anticsről származik, a negyedik pedig a „buli” egyetlen üresjárata, az eddigi legutolsó munkájukon szereplő All the Rage Back Home, bár ezt valószínűleg csak azért adják elő, mert a YouTube-on ennek a legnézettebb a klipje. Ezt követően viszont már az ekkor öt nap híján 15 éves Turn on the Bright Lights album számai jönnek, ugyanolyan sorrendben, mint a lemezen, és ugyanolyan színvonalon. Ezeken a dalokon nem fogott az idő: az Untitled a tökéletes nyitány iskolapéldája, az NYC pedig az egyik legmeghatóbb óda, amit zenekar valaha is egy városnak írt. De mielőtt túlömlengenénk magunkat, nem mehetünk el két negatívum mellett. Egyrészt sajnos nagyon rosszul szól a sátor, ráadásul katasztrofális az időzítés: sokan idetévednek az End Show-ról, és villogó neonbotokkal várják Fritz Kalkbrenner dj-szettjét. Ennek ellenére az Interpol mindent belead, és a zenészek láthatóan élvezik a koncertet. A végén kapunk két ráadást, a két legnagyobb slágerüket (The Heinrich Maneuver, Evil), amelyek tökéletes záródalok. A koncert simán lehetett volna ötcsillagos, ha nincsenek az említett malőrök.

Sziget, A38 Színpad, augusztus 15.

Figyelmébe ajánljuk

Fülsiketítő hallgatás

„Csalódott volt, amikor a parlamentben a képviselők szó nélkül mentek el ön mellett?” – kérdezte az RTL riportere múlt heti interjújában Karsai Dánieltől. A gyógyíthatatlan ALS-betegséggel küzdő alkotmányjogász azokban a napokban tért haza a kórházból, ahová tüdőgyulladással szállították, épp a születésnapján.

A szabadságharc ára

Semmi meglepő nincs abban, hogy az első háromhavi hiánnyal lényegében megvan az egész éves terv – a központi költségvetés éves hiánycéljának 86,6 százaléka, a teljes alrendszer 92,3 százaléka teljesült márciusban.

Puskák és virágok

Egyetlen nap elég volt ahhoz, hogy a fegyveres erők lázadása és a népi elégedetlenség elsöpörje Portugáliában az évtizedek óta fennálló jobboldali diktatúrát. Azért a demokráciába való átmenet sem volt könnyű.

New York árnyai

Közelednek az önkormányzati választások, és ismét egyre többet hallunk nagyszabású városfejlesztési tervekről. Bődületes deficit ide vagy oda, választási kampányban ez a nóta járja. A jelenlegi főpolgármester első számú kihívója már be is jelentette, mi mindent készül építeni nekünk Budapesten, és országszerte is egyre több szemkápráztató javaslat hangzik el.

Egymás között

Ahogyan a Lázár János szívéhez közel álló geszti Tisza-kastély felújításának határideje csúszik, úgy nőnek a költségek. A már 11 milliárd forintos összegnél járó projekt új, meghívásos közbeszerzései kér­dések sorát vetik fel.

Mit csinál a jobb kéz

Több tízmillió forintot utalt át Ambrózfalva önkormányzatától Csanádalbertire a két falu közös pénzügyese, ám az összeg eltűnt. A hiány a két falu mellett másik kettőt is nehéz helyzetbe hoz, mert közös hivatalt tartanak fönn. A bajban megszólalt a helyi lap is.

Árad a Tisza

Két hónapja lépett elő, mára felforgatta a politikai színteret. Bár sokan vádolják azzal, hogy nincs világos programja, több mindenben markánsan mást állít, mint az ellenzék. Ami biztos: Magyar Péter bennszülöttnek számít abban a kommunikációs térben, amelyben Orbán Viktor is csak jövevény.

„Ez az életem”

A kétszeres Oscar-díjas filmest az újabb művei mellett az olyan korábbi sikereiről is kérdeztük, mint a Veszedelmes viszonyok. Hogyan csapott össze Miloš Formannal, s miért nem lett Alan Rickmanből Valmont? Beszélgettünk Florian Zellerről és arról is, hogy melyik magyar regényből írt volna szívesen forgatókönyvet.

„Könnyű reakciósnak lenni”

  • Harci Andor

Új lemezzel jelentkezik a magyar elektronikus zene egyik legjelentősebb zászlóvivője, az Anima Sound Sys­tem. Az alapító-frontember-mindenessel beszélgettünk.