A jogállamiságot vizsgálták volna, de nem hajlandó fogadni a kormány a holland parlament bizottságát

  • narancs.hu
  • 2019. február 2.

Belpol

Lengyelországban nem ütköztek ellenállásba.

A magyar kormány vagy a Fidesz részéről senki nem hajlandó fogadni őket, így elmarad a holland parlament delegációjának februárra tervezett budapesti látogatása - írja a hvg.hu.

A holland delegáció a Magyarországgal és Lengyelországgal szemben folyamatban lévő 7-es cikkely szerinti uniós eljárás miatt szeretett volna a jogállamiság helyzetéről tájékozódni Budapesten és Varsóban.

A magyar Országgyűlés Európai Ügyek Bizottságához már időpontjuk is volt, de magyar részről aztán lemondták a találkozót.

Anne Mulder holland képviselő a hvg.hu-nak azt mondta, hogy így már nem látták értelmét a látogatásnak.

Varsóban viszont nem ütköztek ellenállásba, oda február 24-én mennek.

(Címlapkép: Népviseletbe öltözött asszonyok a holland parlament épületénél. Fotó: MTI/EPA, Remko de Waal)

Figyelmébe ajánljuk

Megvan az ukrán-amerikai deal

  • narancs.hu

Ha az oroszok is úgy akarják, 30 napos tűzszünet jöhet. Az biztos, hogy Ukrajna újra megkapja az Egyesült Államoktól a hírszerzési információkat és a katonai támogatást. 

Rendőrt akart ölni

  • narancs.hu

Rendőrökre támadt egy nő a Keletinél hétfő este, erősítést kellett hívni, figyelmeztető lövés is eldördült.