Bíróság: jogsértően kampányolnak az érdi fideszesek

  • narancs.hu
  • 2019. október 9.

Belpol

Az ellenzék plakátjai eltávolítására szólította fel a Fideszt.

A Fővárosi Ítélőtábla keddi jogerős ítélete szerint sértik a választás tisztaságát az érdi fideszes jelöltek, köztük T. Mészáros András polgármester szórólapjai és plakátjai - írja a 444. hu.

A kampányanyagok alkalmasak a választók megtévesztésére, mivel arculatuk gyakorlatilag egy az egyben megegyezik a Modern Városok Program érdi fejlesztéseit népszerűsítő plakátok dizájnelemeivel.

A bírósághoz forduló érdi ellenzék Csőzik László polgármesterjelölt vezetésével felszólította a Fideszt, hogy hagyjon fel a jogsértéssel, és szedje le a megtévesztő plakátokat.

Figyelmébe ajánljuk

Mesterségvizsga

Egyesek szerint az olyan magasröptű dolgokhoz, mint az alkotás – legyen az dalszerzés, írás, vagy jelen esetben: színészet –, kell valami velünk született, romantikus adottság, amelyet jobb híján tehetségnek nevezünk.

Elmondom hát mindenkinek

  • - ts -

Podhradská Lea filmje magánközlemény. Valamikor régen elveszett a testvére. Huszonhét évvel az eltűnése után Podhradská Lea fogta a kameráját és felkerekedett, hogy majd ő megkeresi.

Nem oda, Verona!

  • - turcsányi -

Valahol a 19. század közepén, közelebbről 1854-ben járunk – évtizedekre tehát az államalapítástól –, Washington területén.

Nagyon fáj

  • Molnár T. Eszter

Amióta először eltáncolta egy kőkori vadász, ahogy a társát agyontaposta a sebzett mamut, a fájdalom a táncművészet egyik legfontosabb toposza.

Mindenki a helyére

Mit gondol Orbán Viktor és a Fidesz a nőkről? Hogyan kezeli őket? És mit gondol ugyanerről a magyar társadalom, és mit a nők maguk? Tényleg a nők pártja a Fidesz? Ezeket a kérdéseket próbálja megválaszolni a kötet többféle aspektuson keresztül. Felemás sikerrel.

Megint dubajozás

Alacsony belépési küszöb, mesés hozamok, könnyű meg­gazdagodás, örök élet: ezek közül az első kettőt biztosan ígérik a mesés dubaji ingatlanbefektetési ajánlatok. Pedig az előrejelzések szerint akár egy éven belül kipukkadhat az ingatlanlufi.

A beismerés semmis

Az ügyész kizárását kezdeményezte a védelem, a különböző tit­kos­­szolgálati szervek más-más leiratot készítettek ugyan­arról a hangfelvételről – bonyolódik a helyzet abban a büntetőperben, amelynek tárgya a Nyugat-Európába irányuló illegális kutyaexport.