Függetlenként indul a lombkoronasétány gazdája

  • narancs.hu
  • 2024. április 25.

Belpol

Filemon Mihály öt éve még a kormánypártok jelöltjeként lett polgármester Nyírmártonfalván.

Független polgármesterjelöltként újra indul Nyírmártonfalván Filemon Mihály, aki az országos hírnevet szerzett lombkoronasétány építtetője és tulajdonosa – vette észre Hadházy Ákos országgyűlési képviselő.

Filemon Mihály Facebook-oldalán arról ír, hogy 2019-ben, amikor őt választották polgármesterré a helyiek, a település a fejlődés útjára lépett, ledolgozta a lemaradásait, ami a kormánnyal való együttműködésnek és az ő munkáját támogató képviselő-testületnek volt köszönhető.

A polgármester emlékeztet a megvalósult és készülő beruházásokra – egyet kivéve.

A település határában az ő erdejében – illetve az épp már kivágott, majd facsemetékkel újból beültetett területén – megépített lombkoronasétányt nem említi. 

Hadházy Ákos szerint az, hogy Filemon nem a kormánypártok jelöltjeként, hanem függetlenként indul, annak a biztos jele, hogy a Fidesz számára valójában kínosak a „vidéki Döbrögik ügyei”. Hadházy szerint ez is eredmény, de az igazi „az lenne, ha már bíróság előtt állna és az ügyészség a börtönbüntetés mellett azt is kérné, hogy tiltsák el a közügyektől”.

A hvg.hu azt írja, hogy Filemon Mihálynak még négy független kihívója van. Debreczeni Zsolt, Gajdos István, Papp Sándor mellett ismét indul Kövér Mihály Csaba, az előző polgármester, akit 2019-ben Filemon Mihály mindössze 19 szavazattal győzött le.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyos valóságot arról, hogy nem, a nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésen.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Vérző papírhold

  • - ts -

A rendszeresen visszatérő témák veszélyesek: mindig felül kell ütni a tárgyban megfogalmazott utolsó állítást. Az ilyesmi pedig egy filmzsánerbe szorítva a lehetőségek folyamatos korlátozását hozza magával.

Szűznemzés

Jobb pillanatban nem is érkezhetett volna Guillermo del Toro új Frankenstein-adaptációja. Egy istent játszó ifjú titán gondolkodó, tanítható húsgépet alkot – mesterséges intelligenciát, ha úgy tetszik.

Bárhol, kivéve nálunk

Hajléktalan botladozik végig a városon: kukákban turkál; ott vizel, ahol nem szabad (mert a mai, modern városokban szabad még valahol, pláne ingyen?); már azzal is borzolja a kedélyeket, hogy egyáltalán van.

Brahms mint gravitáció

A kamarazenélés közben a játékosok igazán közel kerülnek egymáshoz zeneileg és emberileg is. Az alkalmazkodás, kezdeményezés és követés alapvető emberi kapcsolatokat modellez. Az idei Kamara.hu Fesztivál fókuszában Pablo Casals alakja állt.

Scooter inda Művhaus

„H-P.-t, Ferrist és Ricket, a három technoistent két sarkadi vállalkozó szellemű vállalkozó, Rácz István és Drimba Péter mikrobusszal és személyautóval hozza Sarkadra május 25-én. Ezen persze most mindenki elhűl, mert a hármuk alkotta Scooter együttes mégiscsak az európai toplista élvonalát jelenti. Hogy kerülnének éppen Magyarországra, ezen belül Sarkadra!?” – írta a Békés Megyei Népújság 1995-ben arról a buliról, amelyet legendaként emlegetnek az alig kilencezer fős határ menti kisvárosban.

Who the Fuck Is SpongyaBob?

Bizonyára nem véletlen, hogy az utóbbi években sorra születnek a legfiatalabb felnőtteket, a Z generációt a maga összetettségében megmutató színházi előadások. Elgondolkodtató, hogy ezeket rendre az eggyel idősebb nemzedék (szintén nagyon fiatal) alkotói hozzák létre.

A Mi Hazánk és a birodalom

A Fidesz főleg az orosz kapcsolat gazdasági előnyeit hangsúlyozza, Toroczkai László szélsőjobboldali pártja viszont az ideo­lógia terjesztésében vállal nagy szerepet. A párt­elnök nemrég Szocsiban találkozott Dmitrij Medvegyevvel, de egyébként is régóta jól érzi magát oroszok közt.