Karsai Dániel orvosai szerint megjósolhatatlan, mennyi ideje lehet hátra

  • narancs.hu
  • 2024. március 19.

Belpol

Testvére megígérte, folytatja az ügyét.

„Mindenképp tovább fogom vinni ezt az ügyet Dani után” – mondta az RTL Klub Reggeli című műsorában újra Karsai Péter azzal kapcsolatban, hogy ha testvére, Karsai Dániel nem biztos, hogy megéli a strasbourgi döntést.

Az eutanázia lehetővé tételéért, mellesleg halálos betegséggel is küzdő alkotmányjogász elmondta, nem tudja, mikor lesz döntés Strasbourgban az emberi jogi bíróságon kérelméről.

Karsai Péter a műsorban arról is beszélt, hogy testvére orvosa szerint megjósolhatatlan, mennyi ideje lehet hátra.

„Látjuk, érzékeljük, hogy Dani állapota folyamatosan romlik, de hogy ez milyen hosszú kifutású lesz, hogy ez a betegség stagnál, leáll egy kicsit, és hagy-e egy szusszanásnyi időt, nem lehet tudni” – mondta.

Hozzátette, testvérét szakképzett ápolók segítik a mindennapokban, de néha Dánielnek olyan erős fájdalma van, amire már nincs gyógyszer: „Már nagyon nehéz minden perc. Lehet tompítani gyógyszerekkel, de a legnagyobb fájdalom az, hogy már abban is segítség kell neki, hogy balról jobbra forduljon.

Karsai azért fordult Strasbourghoz, mert a magyar kormány olyan kategorikusan kizárta a lehetőségét is annak, hogy egy ALS-betegség miatt kínhalál felé tartó ember esetében engedélyezzék az eutanáziát, hogy amikor megjelent tolókocsiban az Országgyűlésben, a fideszes képviselők inkább elfordították a fejüket.

 

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyosságot arról, hogy nem, a valóság nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésén.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk

Az Amerika–EU-vámalku tovább nyomhatja a magyar gazdaságot

Noha sikerült megfelezni az EU-t fenyegető amerikai vám mértékét, a 15 százalékos általános teher meglehetősen súlyos csapást mérhet az európai gazdaságokra, így a magyarra is. A magyar kormány szerint Orbán Viktor persze jobb megállapodást kötött volna, de a megegyezés az orosz gázimportra is hatással lehet. 

Megjött Barba papa

A Kőszegi Várszínház méretes színpada, több száz fős nézőtere és a Rózsavölgyi Szalon intim kávéház-színháza között igen nagy a különbség. Mégis működni látszik az a modell, hogy a kőszegi nagyszínpadon nyáron bemutatott darabokat ősztől a pesti szalonban játsszák. 

Gyógyító morajlás

Noha a szerző hosszú évek óta publikál, a kötet harminckét, három ciklusba rendezett verse közül mindössze három – a Vénasszonyok nyara után, a Hidegűző és A madár mindig én voltam – jelent meg korábban. Maguk a szövegek egységes világot alkotnak. 

Elmondható

  • Pálos György

A dán szerzőnek ez a tizedik regénye, ám az első, amely magyarul is olvasható. Thorup írásainak fókuszában főként nők állnak, ez a műve is ezt a hagyományt követi. A történet 1942-ben, Dánia német megszállása után két évvel indul.

Gyulladáspont

Első ránézésre egy tipikus presztízskrimi jegyeit mutatja Dennis Lehane minisorozata: ellentétes temperamentumú nyomozópáros, sötétszürke tónusok, az Ügy, a magánélet és a lassacskán feltáruló múltbeli traumák kényelmetlen összefonódásai.

Mármint

A hullamosói szakma aránylag ritkán szerepel fiatalemberek vágyálmai közt. Először el is hányja magát Szofiane, a tanulmányait hanyagoló, ezért az idegenrendészet látókörébe kerülvén egy muszlim temetkezési cégnél munkát vállalni kénytelen arab aranyifjú.