Egyperces szirénaszó után szavazták meg a CEU-törvényt

  • narancs.hu
  • 2017. április 4.

Belpol

Magyarország törvényhozói a sötétség oldalára álltak.

123 igen szavazattal megszavazta a parlament a felsőoktatási törvény módosítását, amit helyesebben CEU-törvénynek nevezhetünk. A jelenlévő fideszes és KDNP-s képviselő közül mindenki bőszen megnyomta az igen gombot, köztük természetesen a miniszterelnök is. Nemmel az MSZP, az LMP és hét független képviselő szavazott, a Jobbik-frakció és a DK-s képviselők pedig nem szavaztak.

A voksolás előtt Szabó Szabolcs, az Együtt képviselője egyperces szirénaszóval próbálta akadályozni azt, de egy büntetésen kívül mást nem sikerült kiharcolnia. A kivételes eljárásban, extra gyorsasággal tárgyalt kérdésről reggel óta vitáztak a képviselők, tegnap este pedig szigorítottak is a javaslaton. Vasárnap több ezren vonultak az egyetemért, számos egyetem, szakkollégium és akadémikus állt ki a CEU mellett, ma pedig ismét demonstrációt szerveznek az egyetem köré.

A javaslat most még nem lép életbe, csak ha majd Áder János köztársasági elnök is aláírja. Az LMP pedig azt ígérte, az Alkotmánybírósághoz fordul majd. Az elmúlt napok eseményein végigtekintve ne legyenek illúzióink.

Figyelmébe ajánljuk

Mesterségvizsga

Egyesek szerint az olyan magasröptű dolgokhoz, mint az alkotás – legyen az dalszerzés, írás, vagy jelen esetben: színészet –, kell valami velünk született, romantikus adottság, amelyet jobb híján tehetségnek nevezünk.

Elmondom hát mindenkinek

  • - ts -

Podhradská Lea filmje magánközlemény. Valamikor régen elveszett a testvére. Huszonhét évvel az eltűnése után Podhradská Lea fogta a kameráját és felkerekedett, hogy majd ő megkeresi.

Nem oda, Verona!

  • - turcsányi -

Valahol a 19. század közepén, közelebbről 1854-ben járunk – évtizedekre tehát az államalapítástól –, Washington területén.

Nagyon fáj

  • Molnár T. Eszter

Amióta először eltáncolta egy kőkori vadász, ahogy a társát agyontaposta a sebzett mamut, a fájdalom a táncművészet egyik legfontosabb toposza.

Mindenki a helyére

Mit gondol Orbán Viktor és a Fidesz a nőkről? Hogyan kezeli őket? És mit gondol ugyanerről a magyar társadalom, és mit a nők maguk? Tényleg a nők pártja a Fidesz? Ezeket a kérdéseket próbálja megválaszolni a kötet többféle aspektuson keresztül. Felemás sikerrel.

Megint dubajozás

Alacsony belépési küszöb, mesés hozamok, könnyű meg­gazdagodás, örök élet: ezek közül az első kettőt biztosan ígérik a mesés dubaji ingatlanbefektetési ajánlatok. Pedig az előrejelzések szerint akár egy éven belül kipukkadhat az ingatlanlufi.

A beismerés semmis

Az ügyész kizárását kezdeményezte a védelem, a különböző tit­kos­­szolgálati szervek más-más leiratot készítettek ugyan­arról a hangfelvételről – bonyolódik a helyzet abban a büntetőperben, amelynek tárgya a Nyugat-Európába irányuló illegális kutyaexport.