A Fidesz alelnöke a kamerába mondta, hogy azért fizetünk rekordmagas áfát, mert a kormány így védi meg a magyarok érdekeit

  • narancs.hu
  • 2017. szeptember 30.

Fekete Lyuk

Igen, Németh Szilárd volt az.

A Fidesz alelnöke péntek este az ATV Egyenes beszéd című műsorában durrogtatta a kormány menekültellenes propagandaüzeneteinek lebutított változatát. Kommentálta Navracsics Tibor uniós biztos azon pénteki kijelentéseit is, miszerint nincs is olyan, hogy Soros-terv, ez az egész csak a választási kampány része. Németh Szilárdnak párttársa megnyilvánulásáról az jutott eszébe, hogy szerinte Navracsics nem abban a világban él, amelyben ők, Brüsszelből másként látszik a magyar valóság. A Fidesz alelnöke végül azt üzente Navracsicsnak, hogy jöjjön el Magyarországra, és nézze meg, hogy mi megy itt, majd meghívta egy sétára, és a határ mellett együtt vizsgálhatják meg az ottani állapotokat.

Azért azt megnéznénk, amint a rezsi- és az uniós biztos együtt megfejtik a „Soros-terv” részleteit abból, hogy a határzár túloldalán – jó esetben – látnak néhány lézengő menekültet, de a 17 perces tömény migránsozás, sorosozás és hazudozás közben Németh Szilárdnak nem a Navracsicsnak címzett mondatai voltak a leghajmeresztőbbek. Amikor a politikus arról próbálta győzködni a műsorvezetőt és a nézőket, hogy az EU a magyar embereken verné le a menekültek betelepítésének költségeit – bár ilyenről szó sincs –, vagyis adót emeltetnének, kibökte: nincs semmi gond azzal, hogy nálunk 27 százalékos az áfa, mert ebből tették rendbe az államháztartást, és ez „a magyar emberek érdekeit szolgálta”. A kérdésre, hogy ez miként is szolgálta az emberek érdekeit, így reagált Németh Szilárd:

„Az a magyar államhoz megy be. Igen? Oké.”

Tehát, ha eddig még nem jöttünk volna rá: az unió legmagasabb általános forgalmiadó-kulcsa azért is jó nekünk, mert az államnak fizetjük. Köszönjük.

Orbán ezt nem köszöni meg: Navracsics mondja ki, hogy nincsen semmiféle Soros-terv

Szerinte kampányfogás a sorosozás. Navracsics Tibort, az Orbán-kormány korábbi külügyminiszterét, a három éve az Európai Bizottságba száműzött fideszes politikust kérdezte a Hír Tv arról, hogy téma-e a bizottságban Soros György. A válasz: nem, egyáltalán nem téma. És persze az sem igaz, amit a kormány állít, vagyis hogy a bizottság hajtana végre valamiféle „Soros-tervet”.

Figyelmébe ajánljuk

Hol az ember?

A megfilmesíthetetlen könyvek megfilmesítésének korát éljük – ezek pedig nagyrészt sci-fik. Herbert Ross Dűnéjének sokszor nekifutottak, mire Denis Villeneuve szerzői húrokat pengető két blockbustere végre a tömegek igényeit is képes volt kielégíteni; Isaac Asimov Alapítványából az Apple készített immár második évadát taposó, csillogó űroperát – a Netflix pedig az elmúlt évek egyik legnagyobb sikerű, kultikus hard sci-fijébe, Liu Ce-hszin kínai író Hugo-díjas A háromtest-triló­giá­jába vágott bele.

Nem viccelnek

  • - minek -

Poptörténeti szempontból is kerek jubileumokkal teli lesz ez az év is – novemberben lesz negyven éve, hogy megjelent a The Jesus and Mary Chain első kislemeze, a melódiát irgalmatlan sípolásba és nyavalyatörős ritmusba rejtő Upside Down.

Elszáll a madárnő

„Én nem tudok, és nem is szeretek a képeimről beszélni. Amit el tudok mondani, azt csak színnel tudom elmondani. Képeimbe belefestettem az életem tragédiáit és örömeit. Ez volt az életem” – halljuk a művész vallomását a kiállítás első termében, a falra vetített 1977-es rövidfilm részleteként.

Aktivizmus színészekkel

  • Erdei Krisztina

Csoszó Gabriella aktivista fotós, töretlen kitartással vesz részt az ellenzéki tüntetéseken és osztja meg képeit azokkal, akik szeretnének mást is látni, mint amit a NER kínál.

Házasok hátrányban

  • Kiss Annamária

Középkorú házaspár egy protokollparti után vendégül lát egy fiatal párt egyetemi lakosztályuk teraszán, hajnali kettőkor. Az elején mit sem sejtenek arról, hogy ez lesz valamennyiük életének talán leghosszabb éjszakája.

Koponyalabirintus

Az alighanem legelismertebb, világirodalmi rangú kortárs román író, Mircea Cărtărescu 2015-ös nagyregénye rendkívüli, monstruózus mű. Kiszámíthatatlan, szabálytalan, megterhelő. Pedig látszatra nagyon is egyszerű, már-már banális helyzetből indul.

Messziről jött zeneszerző

A Tigris és sárkány és a Hős filmzeneszerzője hat éve már járt is nálunk, mégis bemutatásra szorul a magyar koncertlátogatók előtt. A hatvanhat éves, kínai származású komponistáról hídemberként szokás beszélgetni, aki a hagyományos kínai klasszikus zenét tömegekhez vitte el a nyugati világban.