Ezt a fotót a Fidesz lakájmédiumainak küldjük, ahol már azt fogalmaznák: Soros emberei alig voltak a mai tüntetésen

  • narancs.hu
  • 2018. április 21.

Fekete Lyuk

Nagyon sokan tüntetnek most is.

„Beszámoltunk arról is a múlt heti tüntetés kapcsán, hogy nem sikerült a legjobban, hiszen csak a sörösök, borosok és cigisek védték este 10 után a demokráciát, és a legnagyobb sikerük is az volt csupán, hogy az egyik ifjú demokrata éppen az Oktogon közepén dobta ki a taccsot, ahogy arról képet is mutattunk” – ezt az origo nevű propagandaoldal írja éppen egy szombat kora esti „cikkében” az egy héttel ezelőtti tüntetésről. Az anyagban csak azt felejtették el megemlíteni, hogy mennyien voltak az utcán a békésen demonstrálók az előző tüntetésen.

A portál egészen elképesztő badarságokat hord össze arról is, hogy kik is állnak a tüntetések mögött – ki más, hát Soros és az emberei, na meg Gyurcsány –, de még a félhitelesség látszatát sem keltik legalább azzal, hogy egy fotót közölnek az eseményről. Nos, a mostaniról sem fognak mutatni, hiszen ezúttal sem hazudhatják majd azt, hogy kevesen voltak. Mi mutatjuk, a lenti képet a Deák térnél, az egyik irodaház tetejéről készítette Sióréti Gábor kollégánk az éppen most az Erzsébet híd felé hömpölygő tömegről.

false

Fél nyolc körül a tüntetők egy része egyébként már megérkezett az Erzsébet hídhoz, éppen várják a Kossuth térről később indulókat.

false

Figyelmébe ajánljuk

Hol az ember?

A megfilmesíthetetlen könyvek megfilmesítésének korát éljük – ezek pedig nagyrészt sci-fik. Herbert Ross Dűnéjének sokszor nekifutottak, mire Denis Villeneuve szerzői húrokat pengető két blockbustere végre a tömegek igényeit is képes volt kielégíteni; Isaac Asimov Alapítványából az Apple készített immár második évadát taposó, csillogó űroperát – a Netflix pedig az elmúlt évek egyik legnagyobb sikerű, kultikus hard sci-fijébe, Liu Ce-hszin kínai író Hugo-díjas A háromtest-triló­giá­jába vágott bele.

Nem viccelnek

  • - minek -

Poptörténeti szempontból is kerek jubileumokkal teli lesz ez az év is – novemberben lesz negyven éve, hogy megjelent a The Jesus and Mary Chain első kislemeze, a melódiát irgalmatlan sípolásba és nyavalyatörős ritmusba rejtő Upside Down.