Semjén Zsolt nem engedhetne meg magának külföldi vadászutakat, a felesége agyon is ütné érte

  • narancs.hu
  • 2018. március 20.

Fekete Lyuk

Mert ha adják, az ugye más...

A Magyar Nemzet nyomán mi is beszámoltunk Semjén Zsolt svédországi luxusvadászatairól, tudják, a rénszarvason térdeplős és a rénszarvast a nyakánál fogva egy helikopterre fellógatós vadászútról van szó. Meg arról, hogy mindezzel egy olyan ember meghívásának tett eleget a mélyen keresztény miniszterelnök-helyettes, aki amúgy százmilliós közbeszerzést nyert el.

Ezért nem is csoda, hogy amikor ma Semjén Zsolt ellátogatott Velencére, hogy átadjon egy kilátót, az Index újságírói (és mindenki más is) ezekről a kalandokról kérdezte. Ő pedig készségesen válaszolt. Például olyanokat, hogy

  • neki fogalma sincs, mennyibe került a svédországi utazás, de biztosan nem annyiba, mint amennyi oda le volt írva;
  • ő ilyet nem is engedhetne meg magának, a felesége pedig végképp nem is engedné, hogy ilyenekre költsön;
  • évente több száz ilyen meghívása van, aminek sajnos 98 százalékát el sem tudja fogadni;
  • semmi köze nincs ahhoz, hogy az út finanszírozója milyen közbeszerzéseket nyert el;
  • ha elárulna részleteket arról, hogy mikor kivel mit lőtt, az olyan lenne, mint egy nőügyben az indiszkréció.

És hasonló csodás gondolatokat hallhattunk még a vadászat lényegéről, poétikájáról, vagy arról, hogy egy ilyen ajándékot elfogadni nem bűn. Érdemes végignézni!

Semjénnek fogalma sincs, mennyibe került a helikopteres rénszarvasvadászata

A miniszterelnök-helyettes szerint ha megmondaná, hogy kivel vadászott és mit lőtt, az olyan szintű indiszkréció lenne, mintha megszegné a gyónási titkot vagy nőügyekről beszélne. Semjén Zsolt bravúrosan magyarázta svédországi vadászkalandjait az Indexnek, amin egy olyan ember meghívására vett részt, aki mellesleg százmilliós közbeszerzést nyert.

 

 

Figyelmébe ajánljuk

Hol az ember?

A megfilmesíthetetlen könyvek megfilmesítésének korát éljük – ezek pedig nagyrészt sci-fik. Herbert Ross Dűnéjének sokszor nekifutottak, mire Denis Villeneuve szerzői húrokat pengető két blockbustere végre a tömegek igényeit is képes volt kielégíteni; Isaac Asimov Alapítványából az Apple készített immár második évadát taposó, csillogó űroperát – a Netflix pedig az elmúlt évek egyik legnagyobb sikerű, kultikus hard sci-fijébe, Liu Ce-hszin kínai író Hugo-díjas A háromtest-triló­giá­jába vágott bele.

Nem viccelnek

  • - minek -

Poptörténeti szempontból is kerek jubileumokkal teli lesz ez az év is – novemberben lesz negyven éve, hogy megjelent a The Jesus and Mary Chain első kislemeze, a melódiát irgalmatlan sípolásba és nyavalyatörős ritmusba rejtő Upside Down.