Megváltozott a parkolási rend ott, ahol Tiborcz István lakik

  • narancs.hu
  • 2019. május 11.

Lokál

Az érintett utca egy részén megtiltották a parkolást.

Ahogy azt még az Átlátszó derítette ki, a XII. kerületben lévő japán követséggel szemben található luxusvillát 2017-ben Tiborcz Nem Közszereplő István vásárolta meg. Idővel a japán követség arról tájékoztatta a hozzájuk érkezőket, hogy a korábbi parkolási rend érvényét vesztette és a jövőben nem lehet az épület előtt várakozni. Javasolják: inkább tömegközlekedéssel érkezzen mindenki – szúrta ki a Népszava.

A lap úgy tudja, hogy miután Tiborczék beköltöztek, a család vendégei rendszeresen a japán követség parkolóit használták, ahol korábban az ott dolgozók, illetve a nagykövetségre érkezők parkoltak. Lakossági bejelentésre azonban az intézmény oldalán megtiltották a parkolást, várakozni tilos táblákat helyzetek ki, viszont Tiborcz háza előtt le lehet parkolni, de csak 4 órás időtartamra. Azok tehát, akik a követségen napi nyolc órában dolgoznak, nem állhatnak meg többet az utcában.

Figyelmébe ajánljuk

Céltalan poroszkálás

A két fivér, Lee (Will Poulter) és Julius (Jacob Elordi) ígéretet tesznek egymásnak: miután leszereltek a koreai háborús szolgálatból, a veteránnyugdíjukból házat vesznek maguknak Kalifornia dinamikusan növekvő elővárosainak egyikében.

Autósmozi

  • - turcsányi -

Vannak a modern amerikai mitológiának Európából nézvést érthető és kevésbé érthető aktorai és momentumai. Mindet egyben testesíti meg a Magyarországon valamikor a nyolcvanas években futó Hazárd megye lordjai című, s az Egyesült Államokan 1979 és 1985 között 146 részt megérő televíziós „kalandsorozat”, amely ráadásul még legalább három mozifilmet is fialt a tengerentúli közönség legnagyobb örömére, s Európa kisebb furcsálkodására.

Húsban, szőrben

Mi maradt élő a Pécs 2010 Európa Kulturális Fővárosa programból? Nem túl hosszú a sor. A Tudásközpont és a Zsolnay Örökségkezelő Nkft. kulturális intézményei: a Zsolnay Negyed és a Kodály Központ, és a Zsolnay Negyedben az eleve kiállítótérnek épült m21 Galéria, amelynek mérete tekintélyes, minősége pedig európai színvonalú.

Rémek és rémültek

Konkrét évszám nem hangzik el az előadásban, annyi azonban igen, hogy negyven évvel vagyunk a háború után. A rendszerbontás, rendszerváltás szavak is a nyolcvanas éveket idézik. (Meg egyre inkább a jelent.)

Az igazságnak kín ez a kor

A családregény szó hallatán rendre vaskos kötetekre gondolunk, táblázatokra a nemzedékek fejben tartásához, eszünkbe juthat a Száz év magány utolsó utáni oldalán a kismillió Buendía szisztematikus elrendezése is.

Kultúrnemzet

„A nemzetgazdasági miniszter úr, Varga Mihály 900 millió forintot biztosított ennek az épületnek a felújítására – nyilván jó összeköttetésének köszönhetően. Lám, egy nemzeti kormányban még a pénzügyminiszter is úgy gondolja, hogy a kultúra nemcsak egy sor a magyar költségvetésben, hanem erőforrás, amelynek az ország sikereit köszönhetjük.”