étel, hordó

Polo Pub

  • ételhordó
  • 2022. november 23.

Gasztro

Étteremkritika

2010 júniusában az árvíz miatt kerültünk a Batthyány utca és a Gyorskocsi utca sarkán lévő Polo Pub teraszára, mely a járdán, parkoló autók ölelésében helyezkedett el. „Úgy tűnik, a Polóban az íres-neves beharangozó csupán a sznobok miatti kötelező kör, ennél sokkal fontosabb a konyha, ahol szó sincs a pubokra jellemző grillekről, ropikról, mivel a szerény, de jól kitalált házi koszt dominál – szezonhoz illőn” – írtuk tizenkét éve, különösen azon ámuldozva, hogy épp a spárgának volt szezonja, s abból a séf valóban a maximumot hozta ki. És a spárgás fogásoknak köszönhetően inkább kellemes helyként őriztük meg emlékezetünkben a Polót – a ránk zúduló kipufogógázok ellenére is. Minden­esetre némi nosztalgia is közrejátszott abban, hogy egy novemberi nyirkos délutánon elérkezettnek lássuk az időt a második körre, immár odabent.

A sötétbarna faburkolat dominanciájának köszönhetően valóban a „pub” a legmegfelelőbb szó, ami eszünkbe jut. Természetesen Guinnesst is csapolnak (1850 Ft/5 dl) mások mellett, de az ételvonalon továbbra is a hazai ízek dominálnak. Ennek első ékes bizonyítéka a kolbászos bableves csészében (1250 Ft), amely bravúros nyitánynak mondható. Mivel novemberben legfeljebb a sütőtöknek áll a zászló, nem lepődünk meg, hogy szezonális szolgáltatás jelenleg nincs. Van helyette pacal, körömpörkölt, töltött káposzta és még számos téli fogás, a kissé húzós, 4100 forintos egységáron. (Persze vannak olcsóbb meg drágább ételek is, de a 4100 forint a legjellemzőbb, legyen az lecsó, kacsacomb, brassói.)

Ez egy remek cikk a nyomtatott Magyar Narancsból, amely online is elérhető.
Ha szeretné elolvasni, kérjük, fizessen elő lapunk digitális kiadására, vagy ha már előfizető, lépjen be!
Támogassa a független sajtót! Olvassa a Magyar Narancsot!

Neked ajánljuk

Mi, a színek

  • Kiss Annamária

Már az elején világos, hogy a színeknek jelentőségük lesz. A gárda egyik fele piros és fehér ruhát visel, vannak, akik talpig pirosban játszanak, mint az életre kelt Mefisztó (Szacsvay László) is (jelmez: Nagy Fruzsina). A hatalom kiszolgálói, a megalkuvók púderrózsaszínben virítanak.

Perpatvar mobile

A XXI. magyar tánc – e-moll hangneme ellenére életteli verbunkos – szinte csak szignálként szolgál a Fesztiválzenekar Brahms-koncertjén: természetesen arra várunk, hogy a hegedűre és csellóra írt Kettősverseny felcsendüljön, amelynek komponálását maga a szerző egy levelében „mulatságos ötletnek” nevezett. Nem véletlenül: ez egy hálátlan műfaj.

Huszonhét másodperc

  • Pálos György

A történet közismert: az indiai-brit származású, jelenleg az Egyesült Államokban élő Salman Rushdie-ra az 1988-ban megjelent Sátáni versek című regénye miatt Homeini ajatollah a megjelenést követő évben kimondta a fatvát, amely szerint minden muszlim joga és kötelessége végrehajtani rajta a halálos ítéletet.

Kampány

Amikor az idiotizmus a megszokottnál is erősebben tombolt egy aktuális kampányban, egy-egy mondat erejéig rendre kitértünk arra: a Fideszben vajon mit gondolhatnak odafönt a saját szavazóikról? Mire taksálják őket, akik döntenek arról, hogy milyen ún. narratívával etessék azt a tömeget, amelynek a jólétüket (tízemeletes jacht, orangerie meg fakazetta, lásd mint fent) köszönhetik. (Persze, pontosan tudjuk a választ: az urak számára annyit érnek a híveik, amennyijük van.)

Elandalodni Andalúziában

Spanyolhon. Tarka hímü rét. Tört árnyat nyujt a minarét. Bús donna barna balkonon mereng a bíbor alkonyon… álljunk csak meg egy pillanatra, nem is oly bús, inkább vidám, széles mosolyához milyen jól áll ez a fess ezredes! Aire fresco… hermosos caballos… bien, mi coronel. Jerez szőlővesszeiről szakadatlan csepeg valami kis nektár.

Az élet kapuja

  • Jeszenszky Géza
Sokan, de talán nem elegen érezzük ebben az országban, hogy sokszázadnyi megpróbáltatás, tragédia után a magyarság hajója a NATO- majd az EU-tagsággal biztos kikötőben horgonyzott le. A mostanában sokat emlegetett író, Herczeg Ferenc Az élet kapuja c. történelmi regényének címét kölcsönözve, Magyarország előtt kitárult az élet, a jobb jövő kapuja.

Fecseg a felszín

A NER-sajtó valóságos kampányt folytat a nem a saját hold­udvarba sorolt közvélemény-kutatók ellen. A közölt adatok „pontossága” azonban nem feltétlenül valamiféle ideológiai részrehajlás következménye.