Ha a sajtó nem firkálna annyi mindent, Polt Péterék is tisztábban látnának

  • narancs. hu
  • 2016. december 1.

Hírnarancs

Senki sem nyomoz Pharaon-ügyben, Tiborcz üzent a 444-nek, Rogán csak Orbánért dolgozik. Hírek.

Mulasztás mulasztás hátán

A fővárosi ügyészség meghozta a fontos döntést: nem nyomoznak Pharaon-ügyben, hiszen a kormány ugyan össze-vissza beszél, és „felmerül a hatóságok szándékos mulasztása“ is, de mivel nem ez az „egyetlen levezethető eredmény“, nem lehet nyomozást elrendelni. Hát, hazudnánk, ha azt mondanánk, hogy meglepődtünk. Ennek az érvelésnek mindenesetre azért ott a helye a „Mi történik azzal, aki az igazság után az elemi logikát is száműzi az életéből?“ című könyv első fejezetében.

Álmomban két Pharaon voltam...

 

 

Mi köze van hozzá?

Tiborcz István levetetné a 444-ről a videót, amiben egy újságírótól megkérdezi, hogy van-e férje. A Hír Tv riportere egyébként azt akarta megtudni Tiborcztól, hogy miért ő fizetett be bizonyos cégilletékeket. Tiborcz finom utalásából — „mi közük van hozzá?“ — arra következtetünk, hogy szerinte ez az ő magánügye. Ügyvédje azt írta a 444-nek, hogy Orbán veje megdöbbent a videófelvétel közlésén, mivel ő ahhoz nem járult hozzá. A Hír Tv Célpont című műsora holnap lesz, talán új felvételek is adásba kerülnek a szent és sérthetetlen magánszféra napszemüveges lovagjáról.

Egy körből kimaradsz, fiam!

 

Fotó: Facebook

Amíg a halál

Rogán Antal hisz az örök barátságban, úgyhogy Kertész Balázs és Habony Árpád mindig a barátja marad, bármivel vádolják is őket, mondta a propagandaminiszter az éves meghallgatásán a parlamentben. Rogán egyébként munkájának lényegét abban látja, hogy Orbán Viktort  újraválasszák 2018-ban, áll a hvg.hu beszámolójában.

Elszámolt vízumok

Lázár János a heti kormányinfón az Index szerint azt ígérte, megpróbálja tisztázni Szijjártó Péter külügyminiszterrel, hogy mi a helyzet Pharaon vízumaival, és pontosan hány vízumkérelme volt az ujjlenyomat nélküli üzletembernek. „Miután Pharaont jogerősen nem ítélték el, hiába körözik, a magyarországi üzleti tevékenységeit folytathatja, érdekeltségei nem jelentenek nemzetbiztonsági fenyegetést“ — szögezte le Lázár. Úgyhogy az ügyben jelenleg egy hatóság sem folytat vizsgálatot. Pharaon barátjával, a jordán tiszteletbeli konzullal, Zaid Naffával két napja találkozott Lázár, írja a hvg.hu. Ez Lázár szerint egy „formális beszélgetés“ volt a Greshamben.

Lapzárta után

Murányi András volt Népszabadság-főszerkesztő Facebookon jelentette be, hogy jelenlegi formájában biztosan nem marad együtt a szerkesztőség, folytatásra új befektetővel sincs lehetőség, ő pedig elhagyja a pályát. „Főszerkesztőként felelősséget érzek a Népszabadság bezárásáért, emiatt – 22 év, abból 15 népszabadságos esztendő után – elhagyom a pályát“ – írja Murányi.

false

Föld bolygó, második rész

A Bolygónk, a Föld 2-t többen nézik a fiatalok közül, mint az X-faktort, közölte a BBC, és a hír pár óra alatt végigsöpört a világsajtón, úgyhogy az általános, bár kissé gyanús eufóriából mi sem maradnánk ki, noha valójában sosem gondoltuk, hogy a fiatalokkal úgy általában különösebb gond lenne (vagyis nagyobb, mint a nem fiatalokkal).

Egyébiránt piszok hideg volt a csütörtök, valamilyen meghatározhatatlan csapadék is hullott a Széll Kálmán tér környékén, amikor délután arra sétáltam. És holnap még hidegebb szelek jönnek, érdemes sálban-sapkában gondolkozni annak, aki 5 percnél több tölt a szabadban. Mindenesetre ennél a barátságtalan csütörtök esténél nincs jobb alkalom arra, hogy végigizguljunk egy űrrakéta-kilövést, és szerencsére ezt itt most meg is tehetjük, az egész nem több, mint fél óra.

A gravitáció törvényeiből csúfot űző esemény a csütörtöki — magyar idő szerinti — késő délutáni órákban történt a messzi-messzi Kazahsztánban. A világűrbe lőtt járgány lassan megérkezik a nemzetközi űrállomásra, ahol már nagyon várják az étel-, üzemanyag- és ruhaszállítmányt.

Figyelmébe ajánljuk

Hol az ember?

A megfilmesíthetetlen könyvek megfilmesítésének korát éljük – ezek pedig nagyrészt sci-fik. Herbert Ross Dűnéjének sokszor nekifutottak, mire Denis Villeneuve szerzői húrokat pengető két blockbustere végre a tömegek igényeit is képes volt kielégíteni; Isaac Asimov Alapítványából az Apple készített immár második évadát taposó, csillogó űroperát – a Netflix pedig az elmúlt évek egyik legnagyobb sikerű, kultikus hard sci-fijébe, Liu Ce-hszin kínai író Hugo-díjas A háromtest-triló­giá­jába vágott bele.

Nem viccelnek

  • - minek -

Poptörténeti szempontból is kerek jubileumokkal teli lesz ez az év is – novemberben lesz negyven éve, hogy megjelent a The Jesus and Mary Chain első kislemeze, a melódiát irgalmatlan sípolásba és nyavalyatörős ritmusba rejtő Upside Down.

Elszáll a madárnő

„Én nem tudok, és nem is szeretek a képeimről beszélni. Amit el tudok mondani, azt csak színnel tudom elmondani. Képeimbe belefestettem az életem tragédiáit és örömeit. Ez volt az életem” – halljuk a művész vallomását a kiállítás első termében, a falra vetített 1977-es rövidfilm részleteként.

Aktivizmus színészekkel

  • Erdei Krisztina

Csoszó Gabriella aktivista fotós, töretlen kitartással vesz részt az ellenzéki tüntetéseken és osztja meg képeit azokkal, akik szeretnének mást is látni, mint amit a NER kínál.

Házasok hátrányban

  • Kiss Annamária

Középkorú házaspár egy protokollparti után vendégül lát egy fiatal párt egyetemi lakosztályuk teraszán, hajnali kettőkor. Az elején mit sem sejtenek arról, hogy ez lesz valamennyiük életének talán leghosszabb éjszakája.

Koponyalabirintus

Az alighanem legelismertebb, világirodalmi rangú kortárs román író, Mircea Cărtărescu 2015-ös nagyregénye rendkívüli, monstruózus mű. Kiszámíthatatlan, szabálytalan, megterhelő. Pedig látszatra nagyon is egyszerű, már-már banális helyzetből indul.

Messziről jött zeneszerző

A Tigris és sárkány és a Hős filmzeneszerzője hat éve már járt is nálunk, mégis bemutatásra szorul a magyar koncertlátogatók előtt. A hatvanhat éves, kínai származású komponistáról hídemberként szokás beszélgetni, aki a hagyományos kínai klasszikus zenét tömegekhez vitte el a nyugati világban.

Az ajánlat

Napi rendszeres fellépéseinek sorában Magyar Péter a múlt pénteken a Klubrádióban járt, ahol Bolgár György műsorában mindenféle kijelentéseket tett Ukrajnáról, illetve az ukrajnai háborúról.

A hegyi ember

Amikor 2018 februárjában Márki-Zay Péter az addig bevehetetlennek hitt Hódmezővásárhelyen, az akkoriban igen befolyásos Lázár János városában az időközi polgármester-választáson magabiztosan legyőzte fideszes ellenfelét, reálisnak tűnt, hogy mindez megismételhető „nagyban” is a tavaszi országgyűlési választásokon.

„Pályáznék, csak nem tudom, kivel”

Miért meghatározó egy társadalom számára a migrációról szóló vita? Hogyan változott a meg Berlin multikulturális közege? Saját történetei megírásáról és megrendezéseiről beszélgettünk, budapesti, román és berlini színházi előadásokról, de filmtervei is szóba kerültek. Kivel lehet itt azokra pályázni?

Pusztítás földön, vízen, levegőben

A magyarországi üvegházhatású gázkibocsátás csaknem háromszorosa került a levegőbe az ukrajnai háború első másfél évében. Óriási mértékű a vízszennyeződés, állatfajok kerültek a kipusztulás szélére. Oroszország akár fél évszázadra való természeti kárt okozott 2023 közepéig-végéig.

Alkotmányos vágy

A magyar mezőgazdaság tizenkét éve felel meg az Alaptörvénybe foglalt GMO-mentességnek, takarmányozáshoz tavaly is importálni kellett genetikailag módosított szóját. A hagyományos szója vetésterülete húsz éve alig változik itthon, pedig a szakértő szerint lehetne versenyezni az ukrán gazdákkal.