Tizenegy gólt rúgtak egy vasárnapi NB I-es meccsen

• narancs.hu
  • 2021. április 25.

Sport

Budafoki MTE–Paksi FC: 2-9. Utoljára 1999-ben történt ilyen.

A Paks futballcsapata 9-2-re nyert Budafokon a labdarúgó OTP Bank Liga 31. fordulójának vasárnapi játéknapján.

A két csapat korábban is nyílt sisakkal játszott egymás ellen, a mostani mérkőzés 17. percében már 1-1 volt az eredmény, a félidőben 2-4.

A budafoki csapat – amely most már zsinórban hetedszer kapott ki – nem tudta összekapni magát a szünetben, a második félidőben még öt gólt kapott. A paksiak közül Hahn János három, Bognár István két gólt is rúgott.

A Telex, illetve a NézőBarát vette észre az eredmény láttán, hogy kilenc gólt a magyar első osztályban utoljára 1999-ben rúgott egy csapat a magyar első osztályban. Akkor a Dunaferr 9-0-ra győzte le a Szegedet.

Az pedig, hogy egy vendégcsapat érjen el ilyen eredményt, 1955. január 9-én fordult elő. Akkor a Budapesti Honvéd SE győzött 9-7-re a Budapesti Vörös Lobogó SK otthonában.