A Népszava megszerezte Orbán levelét, amit a bölcseknek írt

  • narancs.hu
  • 2019. június 13.

Belpol

OV, a neves science-fiction szerző egy párhuzamos valóságot fest le: a CEU önként távozott, a korrupció megoldva.

Valamikor réges-régen, pontosabban ez év márciusában, amikor az Európai Néppártban  felfüggesztették a Fidesz tagságát, az EPP létrehozta a „bölcsek tanácsát”, azzal a céllal, hogy a belga Herman van Rompuy, a német Hans-Gert Pöttering és az osztrák Wolfgang Schüssel alkotta politikus-trió értékelje a magyar kormánypárt tevékenységét, vajon az megfelel-e az EPP demokratikus értékeinek. Vajon.

És bár Orbán Viktor bokros teendőire hivatkozva legnagyobb sajnálatára nem tudta a néppárti bölcseket fogadni az EP-választások előtt, amit a néppárti bölcsek annak rendje és módja szerint sérelmeztek is, a miniszterelnök most pennát ragadott, és megírta levelét a vizsgálódó bölcseknek.

false

A leginkább a párhuzamos valóságokban játszódó sci-fik műfajában értelmezhető levél a Népszava birtokába került. Kiderül belőle, hogy:

OV szerint a kormány azért kampányolt az EU és az EPP ellen, mert ők csak nyílt párbeszédet akartak a kritikus témákról.

OV szerint a magyar jogszabályok mindenben megfelelnek az uniós jognak, ezért nem indított még egyetlen eljárást sem az országgal szemben az Európai Bíróság.

OV szerint a magyar bíróságok függetlensége garantált az alkotmányban.

A szólás-, és véleményszabadság hazai helyzete miatt sem kell aggódni, hiszen OV szerint a legfontosabb közéleti médiumok kormánykritikusak.

OV szerint a korrupció is rendezett ügy, hiszen mint írja, az OLAF vizsgálatainak 47 százaléka ügyészségi nyomázást von maga után,

És a legszebb, egyszersmind a sci-fi műfajában is merésznek számító fordulat csak ezután jön:

OV szerint ugyanis a civil szervezetek nincsenek elnyomva Magyarországon, a CEU pedig önként távozott Bécsbe, senki nem vegzálta, különösen a kormány nem..

Erre mondják a viccben, hogy persze, persze.

Figyelmébe ajánljuk

Madarak és angyalok

  • - turcsányi -

Nehéz megmondani, hogy mikor mondtak fel az angyalok. Már akkor, amikor Wim Wenders folytatni merészelte a Berlin felett az eget (Távol és mégis közel, 1993)? Vagy csak 1998-ban lett elegük, amikor meglátták magukat az Angyalok városa című filmben – a Berlin felett az ég e remake-jét Nicolas Cage-dzsel? Az biztos, hogy Los Angelesből eztán szedték a sátorfájukat. De senki nem pótolhatatlan, L. A. pedig különösen nem maradhatott efféle égi szárnyasok nélkül.

„A legszívesebben hallgatok”

Kurtág György a magyar kultúra állócsillaga, kincse, élő klasszikusa, a magyar művészeti hagyomány nagy tradíciójának megszemélyesítője egy olyan korszakban, amelyben ez a hagyomány igencsak ingatag lábakon áll. Ha nyilvánosan megszólal a 98 éves mester, az maga az esemény.

Annyira nem sötét

A legutóbbi Pearl Jam-lemez, a 2020-as Gigaton hosszú, hétéves várakozás után jelent meg, így sokan örülhettek, hogy a zenekar hamarabb elkészült a tizenkettedik albumával, amely a Dark Matter címet viseli.

Dél csillagai

A Budapest JazzFest cégére alatt, a közel három héten át zajló hetvenhat koncert minden bizonnyal a legnagyobb magyar jazzfesztivál, de ennél figyelemre méltóbb, hogy huszonnégy országból érkeztek a zenészek. Megragadtuk a lehetőséget, hogy egy török triót és egy szárd együttest hallgassunk meg.

Ma senki se nyer

Emlékeznek, mikor volt köztársasági elnök Mádl Ferenc? Nos, Orbán Viktor első miniszterelnöksége idején. A díszlet és az időnként felhangzó Ki nyer ma? című rádióműsor szignálja segít behatárolni, hogy a közelmúltban járunk, de az elnök neve az egyetlen konkrét utalás, amelyből kikövetkeztethetjük, milyen évet is írunk (majdnem) pontosan.