Képzőművészet
Egy nyomozás története
Amikor bő két éve ifj. Botár Olivér felvetette a kiállítás ötletét, még a szakmabeliek sem tudtak szinte semmit Révai Ilkáról, azon kívül, hogy ő készítette el 1917-ben az egyik legismertebb, kivételesen erős és markáns Kassák-portrét.
Az illúzió feltárása
A kezdetben monokróm festményeket készítő művész a kilencvenes évek végén radikális fordulattal olyan fotókat kezdett készíteni, amelyek a tömegmédia által megjelenített eseményeket „ábrázolják”.
A bogiság és a bogizmus
bogi – így, kisbetűvel. Ez a kiállítás címe. Titokzatos cím. Kire vonatkozik? Arra, akit a képek ábrázolnak, vagy aki a képeket készítette?
A osztalgiába révedés mint központ
Esztergályos Cecília: Mindent vagy semmit
A tánc- és színművész 2000 óta készít kerámiatárgyakat.
Phantom Vision
A hazai és külföldi alkotók fényművészeti, illetve art science installációi láthatatlan jelenségeket próbálnak „láthatóvá” tenni, érzékszerveink, illetve olykor pusztán a képzeletünk stimulálásán keresztül.
Az ész kapálódzása a megismerhetetlennel szemben: Lakner László számos képei
Ország Lili képei ma is elemi erővel hatnak, a Kiscelli Múzeum kiállítását vétek kihagyni
A nagy tréfa – Erwin Wurm a társadalomkritikájában is mindig hagy helyet a humornak
Elképesztően üde, és továbbra is kifejezetten friss Erwin Wurm életműve, amiről bár könnyű vicceseket mondani, érdemes a tréfás felszín mögé nézni. Megnéztük a leghíresebb kortárs osztrák művész életműkiállítását a bécsi Albertina Modernben.