A Fidesz nem engedi, hogy napirendre vegyék a magyar civilekre rádolgozó izraeli exkémek ügyét

  • narancs.hu
  • 2018. július 18.

Belpol

Szerintük Sorost akarja így védeni az ellenzék.

Az LMP-s Szél Bernadett a parlament nemzetbiztonsági bizottságának mai ülésén szeretett volna tájékoztatást kérni az Alkotmányvédelmi Hivataltól a Black Cube magánhírszerző cég tevékenységéről – írja a 444. A volt izraeli titkosszolgákból álló vállalat a választási kampány alatt magyar és külföldi civileket környékezett meg, és beszélgetéseket rögzített, amelyek aztán – sokszor manipulált formában – izraeli és magyar kormányközeli lapokban jelentek meg.

A Black Cube a Politico tényfeltáró cikke után lényegében elismerte, hogy ők állnak az akció mögött, de azt állítják, nem a magyar kormány, hanem egy Soros Györggyel ellenséges, meg nem nevezett milliárdos megbízásából jártak el. Nagy leleplezés amúgy nem lett a titokban készült felvételekből, a kormány azt a Soros pénzügyi alapjának vezetőjétől származó, szenzációként tálalt információt is elferdítette, hogy a filantróp alapítványainál 2000-en dolgoznak. Ez az alkalmazottak száma az egész világon, nem pedig Magyarországon, ahogy Orbánék sugallták.

A Nemzetbiztonsági Bizottság fideszes tagjai most a kérdés napirendre vételét is leszavazták, közleményükben ezt annyival indokolták, hogy „az ellenzék megint Sorost védi”. Az Alkotmányvédelmi Hivatal így nem lesz köteles szóbeli beszámolót adni, igaz, Szél Bernadett azért írásban megkereste őket.

Az AH-nál akkor is bőven lehetnek információk, ha tényleg nem a magyar kormány bízta meg a Black Cube-ot, az egyik megkörnyékezett civil szervezet, a Migration Aid ugyanis még az akció időtartama alatt értesítette a magyar titkosszolgálatokat a gyanús külföldi megkeresésekről.

Figyelmébe ajánljuk

A kis pénzrablás

  • - ts -

Gyakorlatilag másodpercre ugyanakkor járunk Németország történelmében, mint a Good bye, Lenin! hősei. Az ország még két részben van, de a fal már ledőlt, a tegnap még oly zord határőrök már csak az üstöküket vakargatják, s nézik, hogyan suhannak el a Barkasok.

Papírpapság

Tradíció és haladás – a művészetektől a politikáig évszázadok óta ez a kettő harcol egymással, miközben a békésebb időszakokban jinként és jangként egészíthetik ki a másikat.

Becsap

  • Kiss Annamária

Irtó hangosan, ajtócsapkodással és kiabálással kezdődik a Budaörsi Latinovits Színházban tíz éve színpadra állított, most pedig a Vígszínházra hangszerelt Liliomfi-előadás. Ifj. Vidnyánszky Attila rendezte, és Szigligeti Ede nyomán Vecsei H. Miklós írta a szövegkönyvet és a dalszövegeket.

Keserédes felelősség

A szülővé váló női művészek munkásságába rendszerint valamilyen módon beépül az anyaság témája. Ezt a műkritikusok és a kollégák rendszerint egyfajta kitérőnek tekintik, ami után a művész visszatérhet az „igazi” művészethez.

Egy tipikus NER-karrier

Magyar Péter fent említett sajtótájékoztatója után egy eddig viszonylag ismeretlen informatikai vállalkozó, Vertán György is a reflektorfénybe került, mivel Magyar azt állította, hogy volt felesége, Varga Judit, illetve volt barátnője, Vogel Evelin Vertántól kap „apanázst”, az egyik átutalással, a másik készpénzben. Mindez azért zajlik így, mert az üzletember Kubatov Gábor barátja.

A kezükben robbanhat föl

Egészen elképesztő, mi zajlik itt vasárnap délután óta, amikor Magyar Péter rendkívüli sajtótájékoztatón jelentette be, hogy a Fidesz manipulált, részben mesterséges intelligencia segítségével előállított hangfelvételekkel lejáratókampányt indít ellene.

„Sorok kígyóznak”

A színházi rendezés mellett foglalkozik képzőművészettel, irodalommal, filmkészítéssel. A kijivi alkotó egészen 2013-ig sokszor dolgozott magyarországi színházakban rendezőként és – főképp Vidnyánszky Attila rendezéseiben – díszlettervezőként. Aztán visszatért hazájába, a háború kitörése is ott érte. Az ukrajnai színházi állapotokról kérdeztük.