A Pappa Pia sztárja, Szabó Kimmel Tamás le akarta tiltani az interjúját

  • naran
  • 2017. augusztus 18.

Belpol

De sikerült?

A Pappa Piát utálja a kritika, de imádnak a nézők jegyet váltani rá: hiába jelentek meg szinte kizárólag negatív kritikák a filmről, az két nap után több nézőt csinált, mint a Kincsem, mostanra pedig elérte a harmincezres nézőszámot. A film egyik főszereplőjével, Szabó Kimmel Tamással a Magyar Nemzet Online készített interjút, amit viszont a színész utólag le akart tiltani.

false

A lapot a Pappa Pia píárját egyengető ügynökség kereste meg azzal, hogy az interjúalany nem szeretné megjelentetni a beszélgetést. Indoklást nem adtak. A lap aztán úgy járt el, ahogy egy tisztességes sajtóterméknek kell, közölte az anyagot, azzal az információval együtt, hogy le akarták tiltani.

Ez a gesztus egy kicsit érdekessé is teszi az egyébként mérsékelten gondolatgazdag szöveget: vajon mi a kínos ebben a filmre, Szabó Kimmelre vagy netán magára Andyre nézve?

Az biztos nem, hogy Szabó Kimmel szerint a Filmalap minden szinten nagyon jól működik. Minimálisan kritizálja a filmet és a rendezőt, mert hiányolta belőle azt, hogy saját magukat idézőjelbe tegyék a figurák, de nyilván ez sem olyan súlyos állítás. 

Aztán az újságíró rákérdez Vajna bizniszeire és médiaérdekeltségeire, ugyanis a Pappa Pia mögött ott áll az Origo és a Tv2. Erre Szabó Kimmel ezt válaszolta: „Nekem egy tapasztalatom van Vajnáról: munkát kínált, amit igyekeztem a legjobb tudásom szerint elvégezni. Eközben pedig egy rossz szava nem volt hozzám. Persze ugyanolyan adófizető állampolgár vagyok, nekem sem mindegy, mire költik a pénzem. Nagy súly is volt a vállamon, hogy egy egymilliárdos filmben főszerepet vigyek. De nem az a dolgom színészként, hogy elszámoljak a Soros-propagandáról. Megvan arról is a véleményem, de nincs ebben döntési kompetenciám. Azt, hogy mit gondolok az Origóról vagy a Tv2-ről, kategorikusan függetlenítem attól, hogy a filmalap milyen jó munkát végez. És végre van lehetőség élvezni a szakma adta lehetőségeket."

Erre jön a logikus, ám kétségtelenül nehezen megválaszolható kérdés:

„Nem történik az, hogy megvan ugyan a véleménye, de inkább nem hangsúlyozza, hogy meglegyen a következő filmszerep is, és ne a politika alapján ítéljék meg?”

„Nem a következő filmszerepért nem hangsúlyozom, hanem mert a kettőnek semmi köze egymáshoz. Ha arra kíváncsi, megalkuvó alkat vagyok-e, vagy forradalmár, akkor arra azt felelem, hogy forradalmár. És persze ha a miniszterelnök keres meg, hogy játsszam el őt, nem fogok rábólintani. Nem az a helyzet, hogy nem gondolok ezekről a dolgokról semmit, de függetlenítem a filmalap ajánlataitól. Vajna ilyen szempontból egy teljesen liberális ember. Ugyanúgy elmondhatom a véleményem, meg is kérdezi, és nem feleli azt: jó, akkor te holnaptól nem dolgozol nálam.”

Továbbra is fennáll viszont az eredeti kérdésünk: mi volt az állítás, ami miatt a Pappa Pia píárosai, akik ebben a történetben tulajdonképpen a NER szerepét játsszák, le akarták tiltani a szöveget? Hogy Vajna liberális? Hogy Szabó Kimmel forradalmár? Vagy hogy nem játszaná el Orbánt még akkor sem, ha maga Orbán kéri erre?

Ez utóbbira tippelünk és megállapítjuk: egyre szórakoztatóbb már a NER alapműködése is, a Pappa Piát meg se kell feltétlen nézni.

Figyelmébe ajánljuk

Mit jelent számunkra az új uniós médiatörvény?

  • Polyák Gábor
Március 13-án az Európai Parlament is rábólintott, és így uniós jogszabállyá lett az európai mé­dia­szabadságról szóló törvény. A rendelet végleges szövegét hamarosan ki is hirdetik az európai közlönyben. Mit jelent ez az új szabályozás a magyarországi sajtóviszonyokra, és mit az európaiakra nézve?