Máris megvannak a nyitásról szóló nemzeti konzultáció eredményei

  • narancs.hu
  • 2021. március 20.

Belpol

A válaszadók 88 százaléka a járványügyi korlátozásokat fokozatosan, lépésről lépésre oldaná fel.

528 ezer ember töltötte ki a nyitásról szóló nemzeti konzultációt – jelentette be Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára a Facebookon.

Az eredmények azt mutatják, hogy a válaszadók 88 százaléka a járványügyi korlátozásokat fokozatosan, lépésről lépésre oldaná fel. Vagyis mindössze 12 százalék vélekedett úgy, hogy egy lépésben a járvány végén oldják fel a korlátozásokat.

A konzultációt kitöltők 74 százaléka szerint ha a járványügyi helyzet engedi, az első lépések között az este 8 óra utáni kijárási korlátozáson kell enyhíteni.

A válaszadók 65 százaléka ért egyet azzal, hogy a védettségi igazolvánnyal rendelkezők kapjanak felmentést egyes korlátozások alól. A résztvevők 58 százaléka szerint kell megengedni a védettségi igazolvánnyal rendelkezőknek, hogy rendezvényekre vagy sporteseményekre menjenek. 

A válaszadók 79 százaléka szerint viszont a járvány végéig Magyarországra csak olyanoknak szabadna belépnie, akiket vagy már beoltottak, vagy rendelkeznek védettségi igazolvánnyal. 

Dömötör közölte, hogy a nyitási tervet a kormány a konzultáció eredményei és az oltások száma alapján fogja elkészíteni. A nemzeti konzultációról ennél részletesebb eredményeket később, a kormány oldalán lehet megtekinteni. 

(Facebook/Dömötör Csaba)

Figyelmébe ajánljuk

Mi, a színek

  • Kiss Annamária

Már az elején világos, hogy a színeknek jelentőségük lesz. A gárda egyik fele piros és fehér ruhát visel, vannak, akik talpig pirosban játszanak, mint az életre kelt Mefisztó (Szacsvay László) is (jelmez: Nagy Fruzsina). A hatalom kiszolgálói, a megalkuvók púderrózsaszínben virítanak.

Perpatvar mobile

A XXI. magyar tánc – e-moll hangneme ellenére életteli verbunkos – szinte csak szignálként szolgál a Fesztiválzenekar Brahms-koncertjén: természetesen arra várunk, hogy a hegedűre és csellóra írt Kettősverseny felcsendüljön, amelynek komponálását maga a szerző egy levelében „mulatságos ötletnek” nevezett. Nem véletlenül: ez egy hálátlan műfaj.

Huszonhét másodperc

  • Pálos György

A történet közismert: az indiai-brit származású, jelenleg az Egyesült Államokban élő Salman Rushdie-ra az 1988-ban megjelent Sátáni versek című regénye miatt Homeini ajatollah a megjelenést követő évben kimondta a fatvát, amely szerint minden muszlim joga és kötelessége végrehajtani rajta a halálos ítéletet.

Kampány

Amikor az idiotizmus a megszokottnál is erősebben tombolt egy aktuális kampányban, egy-egy mondat erejéig rendre kitértünk arra: a Fideszben vajon mit gondolhatnak odafönt a saját szavazóikról? Mire taksálják őket, akik döntenek arról, hogy milyen ún. narratívával etessék azt a tömeget, amelynek a jólétüket (tízemeletes jacht, orangerie meg fakazetta, lásd mint fent) köszönhetik. (Persze, pontosan tudjuk a választ: az urak számára annyit érnek a híveik, amennyijük van.)