Tarlósnak sok volt a zsidózás, népszavazást kezdeményez a római-parti gátról

  • MTI/narancs.hu
  • 2017. szeptember 12.

Belpol

Szerinte már nem szakmai vita folyik az ügyben.

A főpolgármester kezdeményezi a Fővárosi Közgyűlés következő ülésén, hogy budapesti ügydöntő népszavazást tartsanak a római-parti védműről.

Ezt az M1 hétfő esti műsorában Tarlós István azzal indokolta: már nem szakmai vita folyik az ügyben, és ma már nem is kezelhető. Megjegyezte, a népszavazás kiírásáról szóló esetleges közgyűlési döntést a Kúria írhatja majd még felül.

A műsorvezető felidézte, hogy az Egyesület a Római-partért Facebook-oldalán bejegyzést tett közzé, amelyben az olvasható: zsidó értelmiségiek egy csoportja gettóba akarja zárni a Római-parton 70 hektáron élőket. Erre az Együtt úgy reagált, ez a 30-as éveket idéző náci propaganda.

Csúnya zsidózásba torkollott a római-parti gát melletti kampány

Kevés az idő, minden eszközt bevetnek. Úgy tűnik, újabb szintre süllyedtek a Római-parti gátért lobbizó álcivilek. Az egyesület mai Facebook-bejegyzésében zsidózó retorikával próbálja lejáratni a gátat védő civileket. „Zsidó értelmiségiek egy csoportja gettóba akarja zárni a Római-parton a 70 ha-on lévőket! Betonfalat emelnének a Királyok–Nánási-nyomvonalon, kettéválasztva kerületünket!

Tarlós István kijelentette: amikor hallott az előbbiekről, akkor nála „betelt a pohár”. Úgy fogalmazott: biztos benne, hogy a parton kellene a védművet megépíteni, de ha már ezt a „kártyát is bedobják” és rögtön el is kezdték „felpumpálni a dolgot”, akkor legyen budapesti népszavazás. Erről majd a közgyűlés dönt szeptember 27-én.

A főpolgármester megemlítette: nem tudja megállapítani, hogy „kik és milyen motivációval jöttek elő” az említett „eléggé visszataszító” mondattal.

Az Index felidéz egy augusztus végi kutatást, amely szerint a budapestiek többsége nem szeretné a Római-parti mobilgátat, inkább a Nánási–Királyok útja menti gátat fejlesztené.

Érdekesség, hogy Tarlós egyszer már 2013-ban is bedobta a kerületi vagy fővárosi népszavazás lehetőségét, de végül semmi nem lett a dologból.

Figyelmébe ajánljuk

Nem tud úgy tenni, mintha…

„Hányan ülnek most a szobáikban egyedül? Miért vannak ott, és mióta? Meddig lehet ezt kibírni?” – olvastuk a Katona József Színház 2022-ben bemutatott (nemrég a műsorról levett) Melancholy Rooms című, Zenés magány nyolc hangra alcímű darabjának színlapján.

Nyolcadik himnusz az elmúlásról

Egy rövid kijelentő mondattal el lehetne intézni: Willie Nelson új albuma csendes, bölcs és szerethető. Akik kedvelik a countryzene állócsillagának könnyen felismerhető hangját, szomorkás dalait, fonott hajával és fejkendőkkel keretezett lázadó imázsát, tudhatják, hogy sokkal többről van szó, mint egyszeri csodáról vagy véletlen szerencséről.

Szobáról szobára

Füstös terembe érkezünk, a DJ (Kókai Tünde) keveri az elektronikus zenét – mintha egy rave buliba csöppennénk. A placc különböző pontjain két-két stúdiós ácsorog, a párok egyikének kezében színes zászló. Hatféle színű karszalagot osztanak el a nézők között. Üt az óra, a lila csapattal elhagyjuk a stúdiót, a szín­skála többi viselője a szélrózsa más-más irányába vándorol.