Vízi filmstúdió épül állami pénzből Seszták Miklós városában, Kisvárdán

  • narancs.hu
  • 2017. június 12.

Film

Erre mondják, hogy a pofám leszakad.

Hogy micsoda? VÍ-ZI FILM-STÚ-DI-Ó!

A stadion, fociakadémia, multifunkcionális sportcsarnok mellől hiányzik a helyi fürdőbe még valami attrakció, ezért Seszták Miklós fejlesztési miniszter városában, hogy, hogy nem, kiemelt szerephez jut a fürdő is – írja az mfor.hu. Minden adott ugyanis ott egy vízi filmstúdió, értsd filmpark kialakításához.

Hogy miért? Mert akkora nagy barátai ők a szépnek!

Vagy egyszerűen csak van vagy lesz rá pénz. Mert az nem gond, ha a térség nagy része beledöglik is a szegénységbe.

Kisvárda az 5 méter magas acél stúdiócsarnok és a kültéri díszletek kivitelezőjét is közbeszerzés útján keresi. Jaj, ki lesz az? Bárki legyen is, jól jár: a stúdióra és a díszletekre összesen 480,8 millió forint közpénzt költenének. Úgy látszik, fussa.

Figyelmébe ajánljuk

Magyar Péter szupersztár

Napok alatt tökéletesen összeállt a Tisza Párt által koordinált zarándokút, Magyar Péter speciális országjárás keretében gyalogol el Budapestről Nagyváradra. De miért nem a sajtószabadsággal foglalkozik? Elmondta.

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.