Csillag Ádám elképesztő videója: Orbán ünnepi szereplése a kulisszák mögül

  • Janisch Attila
  • Csillag Ádám
  • 2016. március 19.

Lokál

Janisch Attila gondolatai a március 15-i Orbán-beszéden készült „titkos” felvételről.

Ez a felvétel megmutatja, mi az, ami nem látszott a kormányhű sajtóban és médiumokban a március 15-i hivatalos ünnepségről közölt totálképeken.

A regisztrált „ünneplők” két méternél is magasabb vaskordonnal körülkerítve. A kordonra több helyen is fekete, vastag műanyag fólia húzva, hogy se bentről kifelé, se kintről befelé ne lehessen látni. Vagyis, aki bent van, ne láthassa a kinti valóságot (a kormány ellen demonstrálók nagy létszámú csoportját), a kintiek meg ne lássák ezt a szegényesre és szűkösre komponált benti „mulatságot”.

 

false

Körülbelül nyolcszáz, alaposan megszűrt, nyilván minden szempontból pedigré-ellenőrzött, hivatásos csápolóhoz beszélt tehát Orbán Viktor március 15-én. Nekik mondta el Európát és az egész világot megváltani és megmenteni kész gondolatait, és előttük nevezte férgeknek az ellenzékét és ellenfeleit.

A háttérben és a szónoki pulpituson „Tisztelet a bátraknak” felirat.

Ez az ismétlődő szlogen fogta keretbe a világmegvető bátorságáról épp tanúbizonyságot tevő magyar miniszterelnököt, a jó pénzen importált legyel csápolói is az átláthatatlan és áthatolhatatlan kordonon kívül rekedtek.

false

Ilyen volt tehát valójában Magyarország kétharmados miniszterelnökének 2016. március 15-i nemzeti ünnepe. Ez a nyolcszáz ellenőrzött résztvevő volt maga a nemzet, ők a NER, a Nemzeti Együttműködés Rendszere.

Néhány év alatt ennyire sorvadt a 2006-ban még kétmillióra saccolt Kossuth téri tömeg?

A 2016-os nemzeti ünnep mindennél beszédesebben és látványosabban mutatja meg, hol tart ma kusza és zavaros ívű pályáján Orbán Viktor.

Nem kétséges, hogy ezek a mai „bátrak” már a saját (érthető) félelmeiktől meg-megbicsakló lábbal lavíroznak az önmaguk által teremtett totális káosz fölött. Háló nincs alattuk, így amikor majd – végre – leszédülnek önkényük papírmasé posztamenseiről, nem lesz semmi, ami megállítaná, felfogná zuhanásukat.

És vélhetően nem lesz senki, aki sajnálná bukásukat.

Figyelmébe ajánljuk

Magyar Péter szupersztár

Napok alatt tökéletesen összeállt a Tisza Párt által koordinált zarándokút, Magyar Péter speciális országjárás keretében gyalogol el Budapestről Nagyváradra. De miért nem a sajtószabadsággal foglalkozik? Elmondta.

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.

Mozgó falak

  • Molnár T. Eszter

Négy férfi üldöz egy nőt. Ha a hátak eltúlzott görbülete, az előrenyújtott kezek vonaglása nem lenne elég, a fejükre húzott piros papírcsákó félreérthetetlenül jelzi: ez őrület. Kétszer megkerülik a színpad közepén álló mobil falat, majd ahogy harmadszor is végigfutnak előtte, a nő megtorpan.

Mahler-liturgia

„Én valóban fejjel megyek a falnak, de legalább jókora lyukat ütök rajta” – mondta egy ízben Gustav Mahler, legalábbis a feminista brácsaművész, Natalie Bauer-Lechner emlékiratai szerint. Ez a konok, mániákus attitűd az egyik legnagyszabásúbb művében, a Feltámadás-szimfóniában is tetten érhető.