Soha ennyien nem voltak még a Budapest Pride-on

Lokál

Rekordszámú, mintegy húszezer résztvevővel zajlott a jubileumi, 20. Budapest Pride. A békés, bulis hangulatú vonulás az Operától a Lánchídon át a Tabánig tartott. Zene, tánc és mosolygó emberek: igazi tömeg az elfogadás jegyében. Képek.

Rengeteg ember, szuper hangulat és egy nagy nyári séta. Ez volt a 20. Budapest Pride, amely kifejezetten békés és nagyon jó hangulatban telt. Csöppnyi ellentüntetés színesítette csupán a vonulást, ám a tiltakozók maroknyi tömege semmilyen szinten nem zavarta meg a parádét (ahogy az Andrássy úti műbalhé sem). A legfőbb üzenet idén az volt, hogy „a hatalom szeretetét váltsa fel a szeretet hatalma, mely szeretet elfogadó és támogató emberekből közösségeket formál”.

A délután négy óra után indult mulatságot Fischer Iván nyitotta meg, üdvözlő beszédében elmondta, hogy mennyire fontos feladat családtagként feltétel nélkül szeretni, példát mutatva arra az elfogadó és aktív kiállásra, amely nélkül az LMBTQ közösségek társadalmi egyenlősége nem valósulhat meg.

false

 

Fotók: Németh Dániel

Milanovich Dominika a Budapest Pride szervezőinek nevében pedig úgy fogalmazott, elengedhetetlen, hogy a kormány által tervezett családvédő kampány diszkrimináció nélkül magába foglalja a szivárvány családokat, az azonos nemű párokat és transznemű embereket is. „Hisszük, hogy a család az, amit a benne lévő személyek akként határoznak meg!” – mondta a sajtószóvivő.

false

false

false

false

false

false

false

false

false

false

 

A menet fél hét után a Tabánban ért véget, a szélsőséges ellentüntetőket a rendőrség jól eltávolítva kezelte a felvonulóktól, különösebb atrocitásról nem kaptunk hírt.

Figyelmébe ajánljuk

A kis pénzrablás

  • - ts -

Gyakorlatilag másodpercre ugyanakkor járunk Németország történelmében, mint a Good bye, Lenin! hősei. Az ország még két részben van, de a fal már ledőlt, a tegnap még oly zord határőrök már csak az üstöküket vakargatják, s nézik, hogyan suhannak el a Barkasok.

Papírpapság

Tradíció és haladás – a művészetektől a politikáig évszázadok óta ez a kettő harcol egymással, miközben a békésebb időszakokban jinként és jangként egészíthetik ki a másikat.

Becsap

  • Kiss Annamária

Irtó hangosan, ajtócsapkodással és kiabálással kezdődik a Budaörsi Latinovits Színházban tíz éve színpadra állított, most pedig a Vígszínházra hangszerelt Liliomfi-előadás. Ifj. Vidnyánszky Attila rendezte, és Szigligeti Ede nyomán Vecsei H. Miklós írta a szövegkönyvet és a dalszövegeket.

Keserédes felelősség

A szülővé váló női művészek munkásságába rendszerint valamilyen módon beépül az anyaság témája. Ezt a műkritikusok és a kollégák rendszerint egyfajta kitérőnek tekintik, ami után a művész visszatérhet az „igazi” művészethez.

Egy tipikus NER-karrier

Magyar Péter fent említett sajtótájékoztatója után egy eddig viszonylag ismeretlen informatikai vállalkozó, Vertán György is a reflektorfénybe került, mivel Magyar azt állította, hogy volt felesége, Varga Judit, illetve volt barátnője, Vogel Evelin Vertántól kap „apanázst”, az egyik átutalással, a másik készpénzben. Mindez azért zajlik így, mert az üzletember Kubatov Gábor barátja.

A kezükben robbanhat föl

Egészen elképesztő, mi zajlik itt vasárnap délután óta, amikor Magyar Péter rendkívüli sajtótájékoztatón jelentette be, hogy a Fidesz manipulált, részben mesterséges intelligencia segítségével előállított hangfelvételekkel lejáratókampányt indít ellene.

„Sorok kígyóznak”

A színházi rendezés mellett foglalkozik képzőművészettel, irodalommal, filmkészítéssel. A kijivi alkotó egészen 2013-ig sokszor dolgozott magyarországi színházakban rendezőként és – főképp Vidnyánszky Attila rendezéseiben – díszlettervezőként. Aztán visszatért hazájába, a háború kitörése is ott érte. Az ukrajnai színházi állapotokról kérdeztük.

Mindent a 25-re

Az Orbán-kormány továbbra is töretlen lelkesedéssel várja az új amerikai kormányzat hivatalba lépését. Pedig ez nemigen fogja segíteni a 2025-ös magyar költségvetés kulcsfontosságú sarokszámainak teljesülését.