Soharóza-lemezbemutató 2.0

  • 2012. június 24.

Snoblesse

Kísérleti kórus az üvegburás irányítóteremben: a Soharóza visszatér a Kelenföldi Erőműbe. Koncert+gyárlátogatás.


Fotó: Nagy Balázs

Adtak gasztrokoncertet törökfürdőben, bérházkoncertet gangon, de a flashmob és annak nedves változata, a splashmob sem idegen tőlük. Sőt, nem idegen a Kelenföldi Erőmű steampunk világokat idéző vezénylőterme sem: itt tartotta nemrégiben lemezbemutató koncertjét a vokális és testhangokkal egyaránt operáló, a gügyögést művészi fokra emelő társaság, és itt tartja másodszor is, mert nagy az igény a kísérleti kórus és a nyugdíjazott erőmű hungarikumnak sem utolsó kombinációjára. Ismét felhangzik tehát a mű az erőműben, a híres „űrhajóban” ismét hallható a Soharóza tavaly januárban felvett és idén tavasszal kiadott első lemeze. Koncertkezdés: július 7. és július 8., 21.00. A megjelenés regisztrációhoz (soharoza [dot] lemezbemutato [at] gmail [dot] com) kötött. Kényelmes cipő ajánlott.

Figyelmébe ajánljuk

Hurrá, itt a gyár!

Hollywood nincs jó bőrben. A Covid-járvány alatt a streamingszolgáltatók behozhatatlan előnyre tettek szert, egy rakás mozi zárt be, s az azóta is döglődő mozizási kedvet még lejjebb verte a jegyek és a popcorn egekbe szálló ára.

Profán papnők

Liane (Malou Khebizi), a fiatal influenszer vár. Kicsit úgy, mint Vladimir és Estragon: valamire, ami talán sosem jön el. A dél-franciaországi Fréjus-ben él munka nélküli anyjával és kiskamasz húgával, de másutt szeretne lenni és más szeretne lenni. A kiút talán egy reality show-ban rejlik: beküldött casting videója felkelti a producerek érdeklődését. Fiatal, éhes és ambiciózus, pont olyasvalaki, akit ez a médiagépezet keres. De a kezdeti biztatás után az ügy­nökség hallgat: Liane pedig úgy érzi, örökre Fréjus-ben ragad.

Viszonyítási pontok

Ez a színház ebben a formában a jövő évadtól nem létezik. Vidovszky György utolsó rendezése még betekintést enged színházigazgatói pályázatának azon fejezetébe, amelyben arról ír, hogyan és milyen módszerrel képzelte el ő és az alkotógárdája azt, hogy egy ifjúsági színház közösségi fórumként (is) működhet.

Kliséből játék

A produkció alkotói minimum két olyan elemmel is élnek, amelyek bármelyikére nagy valószínűséggel mondaná egy tapasztalt rendező, hogy „csak azt ne”. Az egyik ilyen a „színház a színházban”, ami könnyen a belterjesség érzetét kelti (ráadásul, túl sokszor láttuk már ezt a veszélyesen kézenfekvő megoldást), a másik pedig az úgynevezett „meztelenül rohangálás”, amit gyakran társítunk az amatőr előadásokhoz.