étel, hordó - CURRY CENTER

  • .
  • 2011. május 19.

Trafik

Tavaly írtunk a Villányi úti Siesta kisvendéglőről (2010. február 4.) - csupa jót.
S mit láttunk, amikor a napokban arrafelé vitt utunk? Indiai gyorséttermet, és persze nem profilváltásról van szó.

Miközben azon szomorkodunk, vajon merre sodorta a szél a Siesta megbízható személyzetét, azon vesszük észre magunkat, hogy már a krómkerítéses tálcázó előtt bámuljuk a választékot. Szinte elviselhetetlen a meleg odalent, ám úgy tűnik, ez csak minket zavar, a feltehetőleg Indiából jött vendéglátókat annál kevésbé. A berendezés modern, ahogy mondják, "dizájnos", a szokásos ezerszínű giccskrisna-kékelefánt vonalat, bár valamelyest tetten érhető, sikerült elkerülni. Az már az első pillanatban látszik, hogy igazán különleges kalandokra nem számíthatunk, tandoori csirke, ilyen-olyan curry, no meg a különféle csicseriborsós/lencsés bundás falatok: pakora, papardam, samosa. Palak panirral (750 Ft) indítunk, rendesen összerakták, érezni sajtot, parajt egyaránt, ezen a szinten nem is várunk többet. Ellenben a csirkepakora (600 Ft) inkább a kínai gyorsbüfék szárazbelű rántott falatkáit idézi, még szerencse, hogy a báránycurryt (1050 Ft) nem tudták elrontani. Érdekes volt a végén a rózsavizes tejgombóc, vagyis a gulab jamun (400 Ft), a mangó lassira (350 Ft/2 dl) sem panaszkodhatunk, de valószínűleg mindent elmond a Curry Centerről, hogy a legnagyobb élményt a frissen sütött vajas naan (325 Ft), vagyis a majdnem "sima" indiai kenyér jelentette.

Olykor-olykor érdemes benézni, de elájulni legfeljebb csak a melegtől lehet.

Figyelmébe ajánljuk

Mi, a színek

  • Kiss Annamária

Már az elején világos, hogy a színeknek jelentőségük lesz. A gárda egyik fele piros és fehér ruhát visel, vannak, akik talpig pirosban játszanak, mint az életre kelt Mefisztó (Szacsvay László) is (jelmez: Nagy Fruzsina). A hatalom kiszolgálói, a megalkuvók púderrózsaszínben virítanak.

Perpatvar mobile

A XXI. magyar tánc – e-moll hangneme ellenére életteli verbunkos – szinte csak szignálként szolgál a Fesztiválzenekar Brahms-koncertjén: természetesen arra várunk, hogy a hegedűre és csellóra írt Kettősverseny felcsendüljön, amelynek komponálását maga a szerző egy levelében „mulatságos ötletnek” nevezett. Nem véletlenül: ez egy hálátlan műfaj.

Huszonhét másodperc

  • Pálos György

A történet közismert: az indiai-brit származású, jelenleg az Egyesült Államokban élő Salman Rushdie-ra az 1988-ban megjelent Sátáni versek című regénye miatt Homeini ajatollah a megjelenést követő évben kimondta a fatvát, amely szerint minden muszlim joga és kötelessége végrehajtani rajta a halálos ítéletet.

Kampány

Amikor az idiotizmus a megszokottnál is erősebben tombolt egy aktuális kampányban, egy-egy mondat erejéig rendre kitértünk arra: a Fideszben vajon mit gondolhatnak odafönt a saját szavazóikról? Mire taksálják őket, akik döntenek arról, hogy milyen ún. narratívával etessék azt a tömeget, amelynek a jólétüket (tízemeletes jacht, orangerie meg fakazetta, lásd mint fent) köszönhetik. (Persze, pontosan tudjuk a választ: az urak számára annyit érnek a híveik, amennyijük van.)

Elandalodni Andalúziában

Spanyolhon. Tarka hímü rét. Tört árnyat nyujt a minarét. Bús donna barna balkonon mereng a bíbor alkonyon… álljunk csak meg egy pillanatra, nem is oly bús, inkább vidám, széles mosolyához milyen jól áll ez a fess ezredes! Aire fresco… hermosos caballos… bien, mi coronel. Jerez szőlővesszeiről szakadatlan csepeg valami kis nektár.

Az élet kapuja

  • Jeszenszky Géza
Sokan, de talán nem elegen érezzük ebben az országban, hogy sokszázadnyi megpróbáltatás, tragédia után a magyarság hajója a NATO- majd az EU-tagsággal biztos kikötőben horgonyzott le. A mostanában sokat emlegetett író, Herczeg Ferenc Az élet kapuja c. történelmi regényének címét kölcsönözve, Magyarország előtt kitárult az élet, a jobb jövő kapuja.

Fecseg a felszín

A NER-sajtó valóságos kampányt folytat a nem a saját hold­udvarba sorolt közvélemény-kutatók ellen. A közölt adatok „pontossága” azonban nem feltétlenül valamiféle ideológiai részrehajlás következménye.

 

A hárítás magasiskolája

Az állami gondozottaknak járó otthonteremtési támogatásból vett egy lerobbant csanádpalotai házikót Alexandra. Az ingatlanvásárlásra a kijelölt utógondozó és az illetékes gyámhivatal is rábólintott. Most viszont újszülött kisfiával nem engedi visszaköltözni oda a helyi gyermekjóléti szolgálat.