film - MÁSNAPOSOK 2.

  • - kg -
  • 2011. június 2.

Zene

b> Ennek egyszer már elkészült a folytatása, Terhes társaság címmel adták a mozik, és nemcsak a rendező (Todd Phillips), de a főszereplő (Zach Galifianakis) is a Másnaposokból érkezett. Ráadásul a Terhes társaság is arra a félreértésre épült, hogy csakis móka és kacagás származhat abból, ha Galifianakis jóllakott óriáscsecsemőként teszi-veszi magát, mint aki valami rejtélyes stand-up komikusi betegségben szenved.
b> Ennek egyszer már elkészült a folytatása, Terhes társaság címmel adták a mozik, és nemcsak a rendezõ (Todd Phillips), de a fõszereplõ (Zach Galifianakis) is a Másnaposokból érkezett. Ráadásul a Terhes társaság is arra a félreértésre épült, hogy csakis móka és kacagás származhat abból, ha Galifianakis jóllakott óriáscsecsemõként teszi-veszi magát, mint aki valami rejtélyes stand-up komikusi betegségben szenved. Nem szeretnénk nagyon fanyalogni, mert harmadszorra már az sem az igazi, úgyhogy ezúttal inkább a tényadatokra szorítkoznánk. Tehát: a Másnaposoknak a mellékelt ábra szerint a Másnaposok 2. a folytatása, és a folytonosság érzetét erõsíti, hogy az immár sokadszorra visszatérõ Galifianakis mellett majdnem hiánytalanul felsorakoznak az elsõ részben megismert jómadarak. S ha már az állatvilágnál tartunk, Todd Phillips sikerre kárhoztatott új filmjében egy újabb frenetikus ember-állat közjátéknak lehetünk tanúi. Bár ezen a fronton a Terhes társaságot aligha lehet felülmúlni, hiszen az "önkielégítés kutyussal volánnál" a vígjátékkészítés megismételhetetlen csúcsa, de az orálisan fixált dílermajom és Zach összehangolt játéka így sem sokkal marad el a csúcsbeállítástól. A Las Vegast váltó Thaiföldrõl is csak csupa jókat lehet mondani: a térség utoljára talán Sylvester Stallone John Rambo címû klasszikusában volt ennyire elemében. A két film humor és emberábrázolás terén is rokon, bár, ha az emlékezetünk nem csal, Stallone filmjében állhatatos humortalansága ellenére is több volt a komikum, mint a két Másnaposokban együttvéve.

Forgalmazza az InterCom

* és fél

Figyelmébe ajánljuk

Mi, a színek

  • Kiss Annamária

Már az elején világos, hogy a színeknek jelentőségük lesz. A gárda egyik fele piros és fehér ruhát visel, vannak, akik talpig pirosban játszanak, mint az életre kelt Mefisztó (Szacsvay László) is (jelmez: Nagy Fruzsina). A hatalom kiszolgálói, a megalkuvók púderrózsaszínben virítanak.

Perpatvar mobile

A XXI. magyar tánc – e-moll hangneme ellenére életteli verbunkos – szinte csak szignálként szolgál a Fesztiválzenekar Brahms-koncertjén: természetesen arra várunk, hogy a hegedűre és csellóra írt Kettősverseny felcsendüljön, amelynek komponálását maga a szerző egy levelében „mulatságos ötletnek” nevezett. Nem véletlenül: ez egy hálátlan műfaj.

Huszonhét másodperc

  • Pálos György

A történet közismert: az indiai-brit származású, jelenleg az Egyesült Államokban élő Salman Rushdie-ra az 1988-ban megjelent Sátáni versek című regénye miatt Homeini ajatollah a megjelenést követő évben kimondta a fatvát, amely szerint minden muszlim joga és kötelessége végrehajtani rajta a halálos ítéletet.

Kampány

Amikor az idiotizmus a megszokottnál is erősebben tombolt egy aktuális kampányban, egy-egy mondat erejéig rendre kitértünk arra: a Fideszben vajon mit gondolhatnak odafönt a saját szavazóikról? Mire taksálják őket, akik döntenek arról, hogy milyen ún. narratívával etessék azt a tömeget, amelynek a jólétüket (tízemeletes jacht, orangerie meg fakazetta, lásd mint fent) köszönhetik. (Persze, pontosan tudjuk a választ: az urak számára annyit érnek a híveik, amennyijük van.)

Elandalodni Andalúziában

Spanyolhon. Tarka hímü rét. Tört árnyat nyujt a minarét. Bús donna barna balkonon mereng a bíbor alkonyon… álljunk csak meg egy pillanatra, nem is oly bús, inkább vidám, széles mosolyához milyen jól áll ez a fess ezredes! Aire fresco… hermosos caballos… bien, mi coronel. Jerez szőlővesszeiről szakadatlan csepeg valami kis nektár.

Az élet kapuja

  • Jeszenszky Géza
Sokan, de talán nem elegen érezzük ebben az országban, hogy sokszázadnyi megpróbáltatás, tragédia után a magyarság hajója a NATO- majd az EU-tagsággal biztos kikötőben horgonyzott le. A mostanában sokat emlegetett író, Herczeg Ferenc Az élet kapuja c. történelmi regényének címét kölcsönözve, Magyarország előtt kitárult az élet, a jobb jövő kapuja.