Jó hír! – Pulitzer-emlékdíj munkatársunknak

A szerk.

Lapunk újságírója, Rényi Pál Dániel ma Pulitzer-emlékdíjat vehetett át a nyomtatott sajtóban végzett kiváló munkájáért.

Az elektronikus sajtó díját az On the Spot c. m1-es tévéműsor munkatársai (Cseke Eszter és S. Takács András) kapták, életművéért pedig Érdi Sándor televíziós újságírót tüntették ki.

Gratulálunk a nyerteseknek, s nem tagadjuk, roppant büszkék vagyunk a kollégánkra. Dani láthatóan nyerő szériában van, a múlt héten a Habony Árpádról írott cikke ügyében nyert bírósági csatát Orbán főemberével szemben, most meg itt ez a díj, s alighanem mi is meghívjuk egy kólára. Addig is a CÖF pénzügyeiről közölt nagyszerű írását ajánljuk kedves olvasóink figyelmébe.

Figyelmébe ajánljuk

A képekbe dermedt vágy

Az Aspekt című feminista folyóirat társ­alapítója, Anna Daučíková (1950) meghatározó alakja a szlovák és a cseh feminista és queer művészetnek és a kilencvenes évektől a nemzetközi szcénának is.

Emberarcú

Volt egy történelmi pillanat ’56 után, amikor úgy tűnt: a szögesdrótot ha átszakítani nem lehet ugyan, azért átbújni alatta még sikerülhet.

Fától fáig

  • - turcsányi -

A Broke olyan, mint egy countrysláger a nehéz életű rodeócowboyról, aki elvész valahol Montanában a méteres hó alatt, s arra ébred, hogy épp lefagyóban a lába.

Kis nagy érzelmek

Egyszerű és szentimentális, de mindkettőt büszkén vállalja Baltasar Kormákur filmje. Talán az Előző életek volt utoljára ilyen: a fordulatok és a hősök döntései néha elég vadak, de sosem annyira, hogy megtörjék az azonosulás varázsát, az érzelmek őszintesége pedig mélységes hitelességet kölcsönöz a filmnek.

Nincs bocsánat

Az előadás Balássy Fanni azonos című kötetéből készült. A prózatöredékekből összeálló, műfajilag nehezen besorolható könyv a 2020-as években felnőtté váló fiatalok életkezdési pánikhelyzetéről ad meglehetősen borús képet.

Az individuum luxusa

  • Balogh Magdolna

Igazi szenzációnak ígérkezett ez a láger­napló, hiszen a mű 1978-ban csak erősen megcsonkítva jelenhetett meg a szerző magán­kiadásában, többszöri kiadói elutasítás és a publikálás jogáért folytatott 12 évnyi küzdelem után.