Az Egyesült Államok is elítéli Schmidt Mária lapjának listázását

  • narancs.hu
  • 2018. április 13.

Belpol

„Civil társadalom = átlagemberek” – írja a budapesti nagykövetség.

A USA budapesti nagykövetsége is tiltakozik a Figyelő tegnapi számában megjelent lista miatt. Ahogy arról mi is beszámoltunk, a Schmidt Mária tulajdonában álló lap két oldalon keresztül sorolta azoknak a nevét, akik szerintük „Soros-zsoldosoknak” számítanak, jelentsen ez bármit is. A listára olyan emberek is felkerültek, akik már elhunytak, de szerepelt rajta Chikán Attila, az első Orbán-kormány gazdasági minisztere is, aki tegnap elcsukló hangon, a könnyeivel küszködve beszélt a listázásról az Egyenesen című műsorban. A listázásra reagáltak a cikkben szereplő szervezetek, és azt mondták, nem hagyják magukat megfélemlíteni, nem hátrálnak meg.

Tegnap este pedig az Amerikai Egyesült Államok budapesti nagykövetsége a Twitteren azt írta, hogy a civil társadalom egyenlő az átlagemberekkel, akik azon dolgoznak, hogy az országukat egy jobb hellyé tegyék. „Az Egyesült Államok elítéli a Figyelő kísérletét, hogy megfélemlítse ezeket az embereket” – írták a tweetben.

Figyelmébe ajánljuk

A kis pénzrablás

  • - ts -

Gyakorlatilag másodpercre ugyanakkor járunk Németország történelmében, mint a Good bye, Lenin! hősei. Az ország még két részben van, de a fal már ledőlt, a tegnap még oly zord határőrök már csak az üstöküket vakargatják, s nézik, hogyan suhannak el a Barkasok.

Papírpapság

Tradíció és haladás – a művészetektől a politikáig évszázadok óta ez a kettő harcol egymással, miközben a békésebb időszakokban jinként és jangként egészíthetik ki a másikat.

Becsap

  • Kiss Annamária

Irtó hangosan, ajtócsapkodással és kiabálással kezdődik a Budaörsi Latinovits Színházban tíz éve színpadra állított, most pedig a Vígszínházra hangszerelt Liliomfi-előadás. Ifj. Vidnyánszky Attila rendezte, és Szigligeti Ede nyomán Vecsei H. Miklós írta a szövegkönyvet és a dalszövegeket.

Keserédes felelősség

A szülővé váló női művészek munkásságába rendszerint valamilyen módon beépül az anyaság témája. Ezt a műkritikusok és a kollégák rendszerint egyfajta kitérőnek tekintik, ami után a művész visszatérhet az „igazi” művészethez.

Egy tipikus NER-karrier

Magyar Péter fent említett sajtótájékoztatója után egy eddig viszonylag ismeretlen informatikai vállalkozó, Vertán György is a reflektorfénybe került, mivel Magyar azt állította, hogy volt felesége, Varga Judit, illetve volt barátnője, Vogel Evelin Vertántól kap „apanázst”, az egyik átutalással, a másik készpénzben. Mindez azért zajlik így, mert az üzletember Kubatov Gábor barátja.