A magyar gazdasági élet egyik legbefolyásosabb szereplője, a takarékszövetkezeti integráció Orbán Viktor által felkért irányítója. Komoly médiabirodalma és ingatlanbefektetése is van az 52 éves bankvezérnek, akiről ismerői rendre két dolgot állítanak: nagy munkabírású, kiváló szakember, ugyanakkor nehéz fickó, igazi domináns típus, akit ha felbőszítenek, – vagy ha ő bőszíti fel önmagát – akkor jobb fedezékbe vonulni.
Az öntörvényű üzletember portréjának megírásakor tucatnyi volt munkatársával és ismerőjével beszélgettünk, de mindegyikük csak azzal a kikötéssel vállalta, hogy a nevét nem említjük. (Akadt olyan ismerője is, aki bár elgondolkodott a háttérbeszélgetésen, majd neve mellőzése ellenére sem vállalta azt.) Bár Spéder Zoltán nem szokott a nyilvánosság előtt üzleti ügyeiről, volt főnökéről, Csányi Sándorról vagy a politikai kapcsolatairól beszélni, a Naranccsal most kivételt tett. És beszélt.
Cikkünkből kiderül, hogy:
- Spéder Zoltán melyik fideszes politikussal katonáskodott együtt
- hogy került a korai Fidesz közelébe
- hogy tekintett a fiatal Orbán a fiatal Spéderre
- milyen szerepe volt az OTP-modernizálásában
- hogy szerezte meg az első milliárdját
- mit mond Spéder Zoltán Csányi Sándorral való kapcsolatáról
- miért jött el az OTP-től
- mit mond arról az állítólag Schmidt Mária által szervezett, Orbán-buktató pártról, amivel őt is hírbe hozták
- el akarja-e adni az Indexet
- mi köze volt Garancsi Istvánnak Spéder részvényeihez
- hogy látja Lázárral való saját kapcsolatát
- mit tud pártolni az Orbán-kormány politikájában
- milyen új cégeket alapított az elmúlt hónapokban
- mit gyűjt szenvedélyesen
Portrénk első része után nemsokára következik az integráció-sztori is, és az, hogy abban milyen szerepet tölt be Spéder Zoltán. A portrét a csütörtökön megjelenő Magyar Narancsban olvashatja.