„Demagóg, amit ön mond” – Deutsch Tamás EP-képviselő, a Paralimpiai Bizottság átmeneti elnöke

  • narancs.hu
  • 2015. július 2.

Belpol

Nem jó, ha az épek és a paralimpikonok ugyanannyit kapnak az olimpiai érmekért, mondta lapunknak a Paralimpiai Bizottság jelenlegi elnöke. Nagy Gergely Miklós helyenként elképesztő beszélgetése Deutsch Tamással a ma megjelent Magyar Narancsban olvasható.

Magyar Narancs: Mi nem volt a megjelent számokból igaz? A hárommilliós végtörlesztés, a 17 milliós olimpiai prémium igaz volt. A drága kocsilízingelés igaz volt. A te­­ne­rifei utazás megszervezésére ki­­adott kétmillió forint szintén. Ahogy a milliós jutalékok is. És ezeket Gömöri Zsolt (a Magyar Paralimpiai Bizottság lemondott elnöke – a szerk.) mindig meg is kapta, időben, szemben a para­sportolókkal, akik hónapokig vártak a Gerevich-ösztöndíjra.

false

 

Fotó: Sióréti Gábor

Deutsch Tamás: Amiket most mond, mind valótlan állítások vagy csúszta­tások.

MN: Melyik állításom volt hamis?

DT: Mindegyik.

MN: Talán nem 450 ezer forint volt Gömöri Zsolt fizetése?

DT: 428 ezer volt.

MN: És nem 17 milliós volt az olimpiai prémiuma?

DT: Nem. Mert 17 és fél.

MN: Bocs! Alábecsültem.

DT: Nézze, bár jogász végzettségem van, nem vagyok az MPB leköszönt elnökének védőügy­védje. A tényekkel kapcsolatban ő már elmondta az álláspontját, én is megtettem ezt. Amit maga most csinál, az pontosan az, mint amikor valaki már reggelire vért iszik, és azt harsogja, micsoda disznóság történt. Képtelen, demagóg, ostoba megközelítés, amit ön mond.

(…)

MN: Jól látom, hogy finomodott a Twitter-stílusa? Sehol egy gecizés, és már nem is „kiafaszomozik” le senkit.

DT: Én is ezt vettem észre magamon. Gondolkodtam is rajta, hogy miért van ez, és végül arra jöttem rá, hogy a közéletben egyre nő azoknak az eseményeknek a száma, amikor indokoltnak érezném, hogy ebben a stílusban szólaljak meg. Csak az már annyira elkoptatottá válna. Az arányérzék – ez apám mániája volt – nagyon fontos.

MN: És Illés Zoltánnal mi baja? Őt mostanában azért többször is megbökte a Twitteren.

DT: Nagyon utálom, ha valaki önnön alkalmatlansága miatt kikerül a politikai pikszisből, majd hirtelen megokosodik. Nem szeretem, amikor egy bukott edző hirtelen nekiáll arról papolni, hogy kell jó csapatot csinálni.

MN: Biztos, hogy Illés alkalmatlansága volt itt a probléma? Nem inkább az, hogy a posztját szüntették meg?

DT: Illés már a kinevezése előtt alkalmatlan volt.

Figyelmébe ajánljuk

Magyar Péter szupersztár

Napok alatt tökéletesen összeállt a Tisza Párt által koordinált zarándokút, Magyar Péter speciális országjárás keretében gyalogol el Budapestről Nagyváradra. De miért nem a sajtószabadsággal foglalkozik? Elmondta.

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.

Mozgó falak

  • Molnár T. Eszter

Négy férfi üldöz egy nőt. Ha a hátak eltúlzott görbülete, az előrenyújtott kezek vonaglása nem lenne elég, a fejükre húzott piros papírcsákó félreérthetetlenül jelzi: ez őrület. Kétszer megkerülik a színpad közepén álló mobil falat, majd ahogy harmadszor is végigfutnak előtte, a nő megtorpan.

Mahler-liturgia

„Én valóban fejjel megyek a falnak, de legalább jókora lyukat ütök rajta” – mondta egy ízben Gustav Mahler, legalábbis a feminista brácsaművész, Natalie Bauer-Lechner emlékiratai szerint. Ez a konok, mániákus attitűd az egyik legnagyszabásúbb művében, a Feltámadás-szimfóniában is tetten érhető.