Hadházy pert vesztett Orbán ellen
hadhazy22.jpg

Hadházy pert vesztett Orbán ellen

  • narancs.hu
  • 2018. február 2.

Belpol

Orbán nem tényeket mond a parlamentben, hanem a véleményét hangoztatja.

A bíróság szerint a miniszterelnök csak a vélményét mondta el a parlamentben, mikor úgy válaszolt az LMP-s politikus korrupciót firtató kérdésére, hogy

„föláll a magyar parlamentben egy képviselő és az egyik cég mellett lobbizik. Mennyi pénzt kapott ön ezért? Hát hogy képzeli ezt?! Hogy képzeli, hogy egy folyamatban lévő közbeszerzési eljárásban valamelyik cég érdekében a magyar parlamentben lobbizik? Hát ennél korruptabb ügyet én még nem láttam."

Hadházy szerint Orbán ezzel megsértette a jóhírnevét, hiszen tényt állított róla, ami nem volt igaz. A bíróság szerint a politikai vitáknak nem a bíróságon kell eldőlnie, Orbán csak a véleményét mondta el, és Hadházy közszereplőként köteles azt eltűrni.

A döntés nem jogerős, az LMP társelnöke fellebbez a döntés ellen.

Hadházy azt is elmondta, nem baj, hogy elveszítette, mert most a miniszterelnök – ügyvédjén keresztül – elismerte, hogy amit az Országgyűlésben mond, azok nem tények, hanem vélemények.

(hvg.hu)

Figyelmébe ajánljuk

Mi, a színek

  • Kiss Annamária

Már az elején világos, hogy a színeknek jelentőségük lesz. A gárda egyik fele piros és fehér ruhát visel, vannak, akik talpig pirosban játszanak, mint az életre kelt Mefisztó (Szacsvay László) is (jelmez: Nagy Fruzsina). A hatalom kiszolgálói, a megalkuvók púderrózsaszínben virítanak.

Perpatvar mobile

A XXI. magyar tánc – e-moll hangneme ellenére életteli verbunkos – szinte csak szignálként szolgál a Fesztiválzenekar Brahms-koncertjén: természetesen arra várunk, hogy a hegedűre és csellóra írt Kettősverseny felcsendüljön, amelynek komponálását maga a szerző egy levelében „mulatságos ötletnek” nevezett. Nem véletlenül: ez egy hálátlan műfaj.

Huszonhét másodperc

  • Pálos György

A történet közismert: az indiai-brit származású, jelenleg az Egyesült Államokban élő Salman Rushdie-ra az 1988-ban megjelent Sátáni versek című regénye miatt Homeini ajatollah a megjelenést követő évben kimondta a fatvát, amely szerint minden muszlim joga és kötelessége végrehajtani rajta a halálos ítéletet.

Kampány

Amikor az idiotizmus a megszokottnál is erősebben tombolt egy aktuális kampányban, egy-egy mondat erejéig rendre kitértünk arra: a Fideszben vajon mit gondolhatnak odafönt a saját szavazóikról? Mire taksálják őket, akik döntenek arról, hogy milyen ún. narratívával etessék azt a tömeget, amelynek a jólétüket (tízemeletes jacht, orangerie meg fakazetta, lásd mint fent) köszönhetik. (Persze, pontosan tudjuk a választ: az urak számára annyit érnek a híveik, amennyijük van.)