Lezárta a gödi Samsung-gyár bejáratait az LMP

  • narancs.hu
  • 2024. június 3.

Belpol

Az üzem környezethasználati engedélyét hatálytalanították, mégis folyik a termelés.

Az LMP aktivistái hétfő délelőtt lezárták a Samsung SDI gödi akkumulátorgyárának mindkét bejáratát – adta hírül a párt Facebook-oldalán.

„Azt próbáljuk elérni, hogy ne tudjon működni a Samsung, hiszen a bíróság kimondta, hogy nem rendelkeznek megfelelő környezethasználati engedéllyel”

mondta a helyszínen Csárdi Antal, a párt parlamenti képviselője, hozzátéve: „ha a kormány és az intézményei nem végzik el a feladatukat, akkor el fogjuk végezni mi ezt a feladatot”.

Az LMP aktivistái – ahogy a gyárnál májusban demonstráló civilek is – azt kifogásolják, hogy a gyár jelenleg annak ellenére üzemel, hogy a bíróság ideiglenesen felfüggesztette az egységes környezethasználati engedélyét. Hogy a mostani tiltakozás meddig tart, és milyen eredményre vezet, még nem tudni, Csárdi Antal hétfő délelőtt 11 előtt nem sokkal azt mondta: „ezt a zárlatot fenn fogjuk tartani a következő órákban”.

Tüntetés a gödi akkumulátorgyárnál.

Miért zártuk le a gödi akkugyárat? Csárdi Antal, az LMP frakcióvezető-helyettese

Posted by LMP - Magyarország Zöld Pártja on Monday, June 3, 2024

A lezárással kapcsolatban a 444.hu emlékeztetett, a Budapest Környéki Törvényszék már több mint egy hónapja helyt adott a gödi civilek Samsung SDI Zrt. ellen benyújtott keresetének, és ideiglenesen hatálytalanította a gödi akkumulátorgyártó üzem környezethasználati engedélyét. A civil szervezet szerint a hatóságnak el kellett volna rendelnie az üzem működésének felfüggesztését, a Samsungnak le kellett volna állítania a működéséhez szükséges belső erőművet és az akkumulátor-gyártósorokat, azonban ezt máig nem tették meg, és hatályos engedély nélkül folytatták a termelést.

Csárdi most is arról beszélt, hogy „egyértelműen jogszerűtlen”, amit a Samsung csinál, az aktivisták pedig azért akadályozzák a bejutást a gyárba, hogy ott ne folyhasson normál tempóban a termelés. A bírósági végzés a politikus értelmezésében azt jelenti, hogy a gyártást több mint 98 százalékkal kellene csökkenteni, de ez nem történt meg. „A hatóságok nem hajlandóak valós ellenőrzéseket végezni. Azt akarjuk elérni, hogy mindenkire vonatkozzanak Magyarország törvényei” – mondta Csárdi Antal.

Maradjanak velünk!


Ez a Narancs-cikk most véget ért – de még oly sok mindent ajánlunk Önnek! Oknyomozást, riportot, interjúkat, elemzést, okosságot – bizonyos valóságot arról, hogy nem, a nem veszett el, még ha komplett hivatalok és testületek meg súlyos tízmilliárdok dolgoznak is az eltüntetésen.

Tesszük a dolgunkat. Újságot írunk, hogy kiderítsük a tényeket. Legyen ebben a társunk, segítse a munkánkat, hogy mi is segíthessünk Önnek. Fizessen elő a Narancs digitális változatára!

Jó emberek írják jó embereknek!

Figyelmébe ajánljuk