Megfenyegették a József Attilásokat?

  • narancs.hu
  • 2012. április 19.

Belpol

A budapesti József Attila Gimnázium nevelőtestülete közleményt adott ki: az önkormányzat oktatási bizottsága nem támogatja a tantestület konszenzusos jelöltjét az új igazgatói pályázaton, ezért a képviselő-testület mai ülésére a tanárok is elmennek. Az önkormányzattól állítólag ketten is telefonáltak az iskolába: ha emiatt elmaradnak órák, akkor súlyos ellenőrzésekre számíthatnak.

A József Attila Gimnáziumban is ismétlődni látszik az, ami Szigetszentmiklóson zajlik: az iskola tantestülete által preferált igazgatójelöltet nem támogatja az önkormányzat oktatási bizottsága. Az újbudai képviselők ma délután hozzák meg döntésüket. Hogy ki az önkormányzat támogatottja, azt még nem lehet tudni, a tantestület  attól tart, hogy pályázat nélkül ültetnek be valakit az augusztusban megüresedő igazgatói székbe.

A képviselő-testületi ülésen a nevelőtestület is részt akar venni, hogy megtudja, amit az oktatási bizottsági tagok eddig nem árultak el: mi az oka annak, hogy nem támogatják Juhász Andrást, a jelenlegi igazgatóhelyettest, annak ellenére, hogy az önkormányzat által felkért oktatási szakember 96 százalékosra minősítette a pályázatát. Bíró Gábor tanár a narancs.hu-nak úgy nyilatkozott, hogy miután az önkormányzat hírét vette szándékuknak, két telefon is érkezett, melyben arra hívták fel a figyelmüket, hogy ha a tanárok hiányzása miatt elmaradnak tanórák, az iskola súlyos ellenőrzésekre számíthat.

A nevelőtestület közleményt adott ki, ebből kirajzolódik a történet és a tantestület véleménye is.

A József Attila Gimnázium (1117 Budapest, Váli utca 1.) igazgatói munkakörének betöltésére februárban írt ki pályázatot a XI. kerületi önkormányzat.

Az állásra ketten pályáztak: egy „külsős”, Szabó Orsolya; valamint az iskola eddigi igazgatóhelyettese, karizmatikus tanára: Juhász András.

Juhász András pályázatát a szülői munkaközösség, az iskolaszék, a diákönkormányzat, a nevelőtestület és az alkalmazotti kör is egyhangúlag, ellenszavazat nélkül támogatta. Szabó Orsolya mindössze a diákönkormányzattól kapott két szavazatot, pályázatát a nevelőtestület súlyos szakmai hiányosságok miatt elutasította.

Juhász András pályázatát az önkormányzat által felkért oktatási szakember 26 szempont alapján értékelte, végső következtetésként 96%-osra minősítette a pályázatot!!! A közoktatási szakértő véleményét így összegezte: „Vezetői kinevezését színvonalas pályázata alapján támogatom.”

2012. április 17-én az önkormányzat oktatási bizottsága Szabó Orsolya pályázatát 2 nem és 6 tartózkodó szavazattal értékelte, Juhász András 2 igent és hat tartózkodó szavazatot kapott – az oktatási bizottság fideszes, KDNP-s és jobbikos képviselői tartózkodtak. Egyetlen képviselő sem indokolta döntését, nem adott magyarázatot arra, hogy számára szakmailag miért nem elfogadható Juhász András pályázata.

A gimnázium tantestülete letaglózva és döbbenettel áll az oktatási bizottság szakmailag teljesen megalapozatlan és érthetetlen döntése előtt. Az iskola nevelőtestületét, a szülők, diákok véleményét, a közoktatási szakértő javaslatát semmibe vették, arra sem méltattak senkit a képviselők, hogy véleményüket indokolják. Kérdésünk az: AKKOR MI ALAPJÁN DÖNTÖTTEK?

A nevelőtestület egy emberként fog részt venni az önkormányzat április 19-i (du. 2 órakor) képviselő-testületi ülésén, ahol a grémium végleges döntést hoz a pályázatok ügyében. Követeljük, hogy a képviselők vállalják döntésüket, és szakmai, pedagógiai érveikkel, indoklásukkal támasszák alá véleményüket!

A nyilvánossághoz fordulunk! Kérünk minden sajtóban dolgozó és az ügyben érintettséget érző munkatársat, újságírót, szakmabelit, pedagógust és szülőt, nagyszülőt, minden demokratikus alapértéket féltő magyar állampolgárt, hogy jelenlétével, szolidaritásával, a nyilvánosság mind szélesebb tájékoztatásával segítse ügyünket!

Csak reménykedni tudunk abban, hogy a képviselő-testület szakmailag megalapozott döntést hoz.

Ha nem így lesz, akkor minden előbb megszólítottat arra kérünk, hogy vigye hírét a nagy múltú József Attila Gimnázium megaláztatásának!!! Nem fogjuk hagyni magunkat! Ötven pedagógus szakember, ötven diplomás értelmiségi nem törődhet bele abba, hogy a feje fölött döntsenek, majd a döntéshozók nagy igyekezettel szó nélkül kisétálhassanak a teremből.

Cikkünk megjelenése után megválasztották a nevelőtestület által támogatott jelöltet. A képviselő-testületi ülésről beszámolónkat lásd itt.

Figyelmébe ajánljuk

Jön a bolond!

  • - turcsányi -

William McKinley-vel jól elbánt Hollywood. Az Egyesült Államok 25. elnöke mind ez idáig az egyetlen, aki merénylet áldozataként négy elhunyt potus közül nem kapott játékfilmet, de még csak egy részletet, epizódot sem.

Út a féktelenbe

Már a Lumière testvérek egyik első filmfelvételén, 1895-ben is egy érkező vonat látványa rémisztette halálra a párizsi közönséget.

Cica az istállóban

„Attól, hogy egy kóbor macska a Spanyol Lovasiskola istállójában szüli meg a kiscicáit, még nem lesznek lipicaiak” – imigyen szólt egy névtelen kommentelő a film rendezőjének honosítási ügyét olvasva.

A hegyek hangja

„Ez a zene nem arra való, hogy hallgassuk, hanem arra, hogy táncoljunk rá” – magyarázza a film – eredeti címén, a Sirāt – egyik szereplője a sivatagi rave-partyban eltűnt lánya után kutató Luisnak (Sergi López) a film magját alkotó technozene értelmét. Az apa fiával, Estebannal (Bruno Núñez Arjona) és kutyájukkal, Pipával érkezik a marokkói sivatag közepén rendezett illegális rave-fesztiválra, hogy elszántan, de teljesen felkészületlenül előkerítse Mart.

A jóság hímpora

Krasznahorkai László első poszt-Nobel-regénye játékos, bonyolult, színpompás mű. Főszereplője egy múzeumi lepketudós, entomológus (azaz a rovartan szakértője), akit váratlanul egy bonyolult elméleti problémával keres meg a munkájában elakadt író, bizonyos Krasznahorkai László, aki kísértetiesen emlékeztet a nyilvános fellépésekből és megnyilatkozásokból ismert Krasznahorkai Lászlóra.

Főszerepben az Első sírásó

A november 6-án zárult igazgatói pályázaton Lipics Zsoltot hirdették ki győztesnek Darabont Mikold ellenében, azonban nagyon sok ellentmondás és fordulat jellemezte az elmúlt időszakot. A régi-új igazgató mellett csupán a NER-es lapokban folytatott sikerpropagandája szólt, pályázata egy realista, szakmaiságra építő programmal ütközött meg.

Őrült rendszer, de van benne pénz

  • Szekeres István

Amikor a tavalyi párizsi olimpián a tekvandós Márton Viviana megszerezte a hatodik – igaz, spanyol import – aranyérmünket, Orbán Viktor (noha eredetileg nyolcat várt) SMS-t küldött Schmidt Ádám sportállamtitkárnak: „Maradhat.” A kincstári humor mögül is elővillant a tény, hogy a sportélet is a miniszterelnök kezében van.