Tényleg marha komoly cég ez az MSZP! Molnár Gyula kiadta: Tovább a botkai úton!

  • narancs.hu
  • 2017. október 7.

Belpol

De sajna nélküle.

Botka László miniszterelnök-jelölti lemondása után az MSZP választmányi ülésén a pártelnök értékelése szerint jó személyi döntéseket hoztak az év elején, és bár a markáns (!) baloldali fordulat, a közös lista és a közös jelöltek stratégiája helyes volt, és rövid távon úgy tűnt, sikerrel kecsegtet, de nem volt megfelelő fogadókészség sem a külvilágban, sem a lehetséges politikai partnerek között.

Molnár Gyula három legfőbb problémának a partneri együttműködés hiányát, a tárgyalási pozíciót gyengítő belső vitákat és az olyan taktikai hibákat nevezte meg, amelyeket a közvélemény és a politikai partnerek átfogalmaztak és a szocialista párt ellen fordítottak.

A pártelnök levonva a konzekvenciákat azt javasolta, hogy az MSZP menjen tovább azon az úton és programon, amit Botka László meghirdetett. „Az egyenlőtlenségek és az igazságtalanságok csökkentése a cél.”

Éppen ezért a következő napokban az együttműködési készség megmutatását tűzték ki célul, az MSZP minden lehetséges partnerrel tárgyal, de egyelőre csak az egyéni körzetekről, mert minden más lassítaná és félrevinné a folyamatokat. Ezért az MSZP egyelőre nem állít miniszterelnök-jelöltet és nem támogatja más párt miniszterelnök-jelöltjét sem. Viszont a szélsőjobboldallal továbbra sem tárgyalnak.

Október 23-án megmutatnák, hogy „van esély és remény az Orbán-kormány leváltására”.

(hvg)

Figyelmébe ajánljuk

Münster egén

Több mint húsz év telt el azóta, hogy az HBO bemutatta Tom Hanks és Steven Spielberg háborús sorozatát, az elég szerencsétlen magyar fordításban Az elit alakulatként futó Band of Brotherst.

Aki soha nem járt Tulsában

  • - turcsányi -

Mathew Brady a fotográfia történetének kétségkívül kimagasló alakja, az első fotoriporter, az első PR-szakember, az első bármi.

Elsüllyedt Budapest

„Szép Ernő előbb népszerű költő volt, azután divatos színpadi szerző lett, regényei irodalmi szenzációknak számítottak, azután egy időre szinte teljesen megfeledkeztünk róla” – írta Hegedűs Géza 1976-ban, A magyar irodalom arcképcsarnoka című portrékötetében. 

Búcsú a gonosztól

A német író, Otfried Preuβler (1923–2013) művei közül itthon leginkább a Torzonborzról, a rablóról (eredeti nevén Hotzenplotz) szóló történeteket ismerjük.

Kedvezmény

Az idén 125 éves Közlekedési Múzeumot bombatalálat érte a 2. világháborúban, az épület és a gyűjtemény nagy része elpusztult. Csak 1965-ben nyílt meg újra, majd ötven éven át működött, a hiányosságai ellenére is hatalmas érdeklődés mellett. A Liget-projekt azonban a Közlekedési Múzeumot sem kímélte, 2015-ben bezárták, 2017-ben lebontották.

Isten nevében

Egy gyermek ára: három miatyánk, két üdvözlégy – pimf összeg, mindenkinek megéri, vevőnek, eladónak, az üzlet hivatalos tanújának (ezúttal a Jóisten az, lakcím, anyja neve, három példányban), de legfőként a Fidesznek. Most még pénzbe se kerül: alsónadrágokban fizetik ki a papságot. Választások jönnek, tartják a markukat, lökni kell nekik valamit, hogy misézés közben rendesen korteskedjenek, Isten akarata szerint.

Távolságtartás

A három még logikus és észszerű. Sőt, a három elvárható (a Tisza Párt és az MKKP potenciális szavazói szemszögéből mindenképpen), s aligha sérelmezhető (a rivális pártok híveinek perspektívájából) – ennyi kerületi polgármesterjelölt kell ugyanis a fővárosi listaállításhoz.

Mint parton a hal

  • Földényi F. László

Pontosan húsz évvel ezelőtt egy német napilap többeket megkérdezett, mit várunk mi, magyarok a küszöbön álló EU-csatlakozástól. Én akkor habozás nélkül ezt válaszoltam: Komp-ország hajója végre kiköt – Nyugaton. Vagyis: Európában. A Fidesz épp ellenzékben volt. De már jóval korábban kiadta a velejéig antidemokratikus jelszót: „a haza nem lehet ellenzékben”, s előre tudni lehetett, merre kormányozzák majd a hajót, ha újra hatalomra jutnak.