Szomorú történet a kormánypropaganda kitűnő működéséről

  • narancs.hu
  • 2017. szeptember 27.

Belpol

Elutasítás, gyűlölködés, a polgármester pedig lemond.

„Láttam a tévében, hogy külföldön miként viselkednek a migránsok, mindenkit megerőszakolnak” – mondja egy falubeli az újságíró kérdésére Őcsényben. A Tolna megyei községben a Magyar Nemzet készített riportot, miután a hétfői falugyűlésen elszabadultak az indulatok. Az apropó néhány, Magyarországon már oltalmazotti státuszt kapott menekült üdültetése volt, amit a Migration Aid (velük készült, többek között a menekültek üdültetéséről is szóló interjúnkat itt olvashatják) igyekezett megszervezni. Beszámolójuk szerint heves érzelmű, gyűlölködő légkörben nem sikerült közös nevezőre jutni, ráadásul keddre a vendégház tulajdonosának (ahol nyaraltak volna a menekültek) kiszúrták az autókerekeit.

Ezután a lap megpróbált beszélni a falu lakosaival, akik egy az egyben a kormánypropagandát mondták vissza: féltik a gyerekeiket, a vendégházzal szemben van egy iskola, hogy védik meg a kicsiket a migránsoktól, fertőzéseket hoznak majd a faluba, esetleg az üresen álló házakba is beköltöznek, és biztosan jönnek még többen, és nem csak néhány napig maradnak. „Menjenek haza a migránsok, és építsék a saját hazájukat.” Sőt az egyik falubeli szólt a nyilatkozónak, hogy ne beszélgessen újságírókkal, mindenki Soros Györgynek dolgozik.

Fülöp János polgármester minderre annyit reagált, hogy „11 évig nyugalom és béke volt”, de most elege lett és lemond.

Figyelmébe ajánljuk

Hol az ember?

A megfilmesíthetetlen könyvek megfilmesítésének korát éljük – ezek pedig nagyrészt sci-fik. Herbert Ross Dűnéjének sokszor nekifutottak, mire Denis Villeneuve szerzői húrokat pengető két blockbustere végre a tömegek igényeit is képes volt kielégíteni; Isaac Asimov Alapítványából az Apple készített immár második évadát taposó, csillogó űroperát – a Netflix pedig az elmúlt évek egyik legnagyobb sikerű, kultikus hard sci-fijébe, Liu Ce-hszin kínai író Hugo-díjas A háromtest-triló­giá­jába vágott bele.

Nem viccelnek

  • - minek -

Poptörténeti szempontból is kerek jubileumokkal teli lesz ez az év is – novemberben lesz negyven éve, hogy megjelent a The Jesus and Mary Chain első kislemeze, a melódiát irgalmatlan sípolásba és nyavalyatörős ritmusba rejtő Upside Down.

Elszáll a madárnő

„Én nem tudok, és nem is szeretek a képeimről beszélni. Amit el tudok mondani, azt csak színnel tudom elmondani. Képeimbe belefestettem az életem tragédiáit és örömeit. Ez volt az életem” – halljuk a művész vallomását a kiállítás első termében, a falra vetített 1977-es rövidfilm részleteként.

Aktivizmus színészekkel

  • Erdei Krisztina

Csoszó Gabriella aktivista fotós, töretlen kitartással vesz részt az ellenzéki tüntetéseken és osztja meg képeit azokkal, akik szeretnének mást is látni, mint amit a NER kínál.

Házasok hátrányban

  • Kiss Annamária

Középkorú házaspár egy protokollparti után vendégül lát egy fiatal párt egyetemi lakosztályuk teraszán, hajnali kettőkor. Az elején mit sem sejtenek arról, hogy ez lesz valamennyiük életének talán leghosszabb éjszakája.