Szomorú történet a kormánypropaganda kitűnő működéséről

  • narancs.hu
  • 2017. szeptember 27.

Belpol

Elutasítás, gyűlölködés, a polgármester pedig lemond.

„Láttam a tévében, hogy külföldön miként viselkednek a migránsok, mindenkit megerőszakolnak” – mondja egy falubeli az újságíró kérdésére Őcsényben. A Tolna megyei községben a Magyar Nemzet készített riportot, miután a hétfői falugyűlésen elszabadultak az indulatok. Az apropó néhány, Magyarországon már oltalmazotti státuszt kapott menekült üdültetése volt, amit a Migration Aid (velük készült, többek között a menekültek üdültetéséről is szóló interjúnkat itt olvashatják) igyekezett megszervezni. Beszámolójuk szerint heves érzelmű, gyűlölködő légkörben nem sikerült közös nevezőre jutni, ráadásul keddre a vendégház tulajdonosának (ahol nyaraltak volna a menekültek) kiszúrták az autókerekeit.

Ezután a lap megpróbált beszélni a falu lakosaival, akik egy az egyben a kormánypropagandát mondták vissza: féltik a gyerekeiket, a vendégházzal szemben van egy iskola, hogy védik meg a kicsiket a migránsoktól, fertőzéseket hoznak majd a faluba, esetleg az üresen álló házakba is beköltöznek, és biztosan jönnek még többen, és nem csak néhány napig maradnak. „Menjenek haza a migránsok, és építsék a saját hazájukat.” Sőt az egyik falubeli szólt a nyilatkozónak, hogy ne beszélgessen újságírókkal, mindenki Soros Györgynek dolgozik.

Fülöp János polgármester minderre annyit reagált, hogy „11 évig nyugalom és béke volt”, de most elege lett és lemond.

Figyelmébe ajánljuk

Hieronymus Bosch világa

  • - turcsányi -

Michael Connelly nem egy író, inkább egy regénygyár, rosszabb esetben áruvédjegy – az efféle státus persze nem oly ritka zsiráf manapság.

„Rodrigo”

A világ legnagyobb és legrangosabb színházi fesztiválja az avignoni. Jelentős társulatok seregszemléje, illetve már maga a fesztiválmeghívás jelentőssé tesz társulatokat. Aki a hivatalos programban van, az számít valakinek.

Félúton

Egykori nagymenő, aki a csúcsról lepottyanva már csak árnyéka önmagának; féktelen csodagyerek, akinek csak kemény munkára és iránymutatásra van szüksége, hogy azzá a sztárrá váljon, akit a végzete elrendelt neki – a sportfilmek talán legnagyobb kliséi ezek, a Stick pedig épp erre a kettőre épül.