M. Richárd magát videózta a halálos baleset okozásakor

  • narancs.hu
  • 2019. szeptember 19.

Bűn

Egyelőre nem egyértelmű, hogy a telefon a műszerfalon volt, vagy a kezében.

Újabb részletek derültek ki a Dózsa György úti halálos baleset ügyében csütörtökön, mikor folytatódott a tárgyalás a Fővárosi Törvényszéken.

Mint ismert két éve a kecskeméti maffiaper volt vádlottja, M. Richárd egy Mercedesszel belecsapódott egy épp kanyarodó Citroënbe a  XIII. kerületi Dózsa György úton. Jogosítvány nélkül vezetett és a megengedett 50 km/h helyett 135-140 km/h sebességgel haladt. A balesetben egy 23 és egy 37 éves férfi meghalt, többen pedig súlyosan megsérültek. Az ügyészség mindkét sofőrt halált okozó közúti baleset gondatlan okozásával vádolja.

A mostani tárgyaláson levetítettek egy korábban a nyilvánosság számára ismeretlen videót – írja az Index. A felvételen az látszik, hogy M. Richárd mobilozott a baleset pillanatában. Pontosabban saját magát videózta még az ütközés előtti másodpercben is.

A lap tudósítása szerint azt csak szakértő állapíthatja meg, hogy M. Richárd a telefont a kezében tartotta, vagy az a műszerfalon volt. Ez minden bizonnyal majd a következő tárgyaláson derül majd ki.

M. Richárd védője bár azt kérte a bírótól, hogy a nyilvánosság kizárásával vetítsék le a videót a tárgyaláson, a bíróság elutasította az indítványt. M. Richárd ezután csak annyit kért, hogy a felvétel végén hallható sikolyokat ne játsszák le, ennek a kérésnek a bíróság eleget tett.

M. Richárd a néhány másodperces videó levetítése után szót kért a bírótól, hogy elmondhassa, a felvételt azért nem adták be bizonyítékként, mert olyan tartalmú, ami nem tartozik másra, nem tartozik a sajtóra. Közlése szerint meglepetésnek szánta párjának az autót amiben ült, és amivel a balesetet okozta, a felvételt neki akarta elküldeni. Állítása szerint a telefon a videó készítésekor a pohártartóban volt.

Figyelmébe ajánljuk

Magyar Péter szupersztár

Napok alatt tökéletesen összeállt a Tisza Párt által koordinált zarándokút, Magyar Péter speciális országjárás keretében gyalogol el Budapestről Nagyváradra. De miért nem a sajtószabadsággal foglalkozik? Elmondta.

Erőltetett párhuzamok

Mi lehetne alkalmasabb szimbóluma a női létezésnek, mint a haj? Úgy élettanilag (a másik nemre gyakorolt vonzereje a minden individuális szempontot megelőző fajfenntartást szolgálja), mint kulturálisan (a néphagyomány gazdag, még az életet szervező világképre vonatkozó szimbolikájától a jelenkori társadalmak meglehet partikuláris, de mindenképpen jelentéssel bíró ún. trendjeiig) vagy spirituálisan (minden tradíció megkülönböztetett jelentőséget tulajdonít a hajnak).

Prokrusztész-ágy

A francia-algériai rendező filmjének eredeti címe (L’air de la mer rend libre – a tengeri levegő szabaddá tesz) a középkori német jobbágyok ambícióinak szabad fordítása (Stadtluft macht frei – a városi levegő szabaddá tesz).

Felelős nélkül

  • - turcsányi -

Van az a némileg ásatag, s nem kicsit ostoba vicc, amely szerint az a mennyország, ahol angol a rendőr, olasz a szakács, francia a szerető, német a szerelő, svájci a szervező. A pokol meg az, ahol… és itt máshogy rendezik egymáshoz a fenti szerepeket és nemzetiségeket. Nos, ez a – színigaz történetet dramatizáló – négyrészes brit sorozat még ennyi viccelődést sem enged a nézőinek.

Mozgó falak

  • Molnár T. Eszter

Négy férfi üldöz egy nőt. Ha a hátak eltúlzott görbülete, az előrenyújtott kezek vonaglása nem lenne elég, a fejükre húzott piros papírcsákó félreérthetetlenül jelzi: ez őrület. Kétszer megkerülik a színpad közepén álló mobil falat, majd ahogy harmadszor is végigfutnak előtte, a nő megtorpan.

Mahler-liturgia

„Én valóban fejjel megyek a falnak, de legalább jókora lyukat ütök rajta” – mondta egy ízben Gustav Mahler, legalábbis a feminista brácsaművész, Natalie Bauer-Lechner emlékiratai szerint. Ez a konok, mániákus attitűd az egyik legnagyszabásúbb művében, a Feltámadás-szimfóniában is tetten érhető.