M. Richárd magát videózta a halálos baleset okozásakor

  • narancs.hu
  • 2019. szeptember 19.

Bűn

Egyelőre nem egyértelmű, hogy a telefon a műszerfalon volt, vagy a kezében.

Újabb részletek derültek ki a Dózsa György úti halálos baleset ügyében csütörtökön, mikor folytatódott a tárgyalás a Fővárosi Törvényszéken.

Mint ismert két éve a kecskeméti maffiaper volt vádlottja, M. Richárd egy Mercedesszel belecsapódott egy épp kanyarodó Citroënbe a  XIII. kerületi Dózsa György úton. Jogosítvány nélkül vezetett és a megengedett 50 km/h helyett 135-140 km/h sebességgel haladt. A balesetben egy 23 és egy 37 éves férfi meghalt, többen pedig súlyosan megsérültek. Az ügyészség mindkét sofőrt halált okozó közúti baleset gondatlan okozásával vádolja.

A mostani tárgyaláson levetítettek egy korábban a nyilvánosság számára ismeretlen videót – írja az Index. A felvételen az látszik, hogy M. Richárd mobilozott a baleset pillanatában. Pontosabban saját magát videózta még az ütközés előtti másodpercben is.

A lap tudósítása szerint azt csak szakértő állapíthatja meg, hogy M. Richárd a telefont a kezében tartotta, vagy az a műszerfalon volt. Ez minden bizonnyal majd a következő tárgyaláson derül majd ki.

M. Richárd védője bár azt kérte a bírótól, hogy a nyilvánosság kizárásával vetítsék le a videót a tárgyaláson, a bíróság elutasította az indítványt. M. Richárd ezután csak annyit kért, hogy a felvétel végén hallható sikolyokat ne játsszák le, ennek a kérésnek a bíróság eleget tett.

M. Richárd a néhány másodperces videó levetítése után szót kért a bírótól, hogy elmondhassa, a felvételt azért nem adták be bizonyítékként, mert olyan tartalmú, ami nem tartozik másra, nem tartozik a sajtóra. Közlése szerint meglepetésnek szánta párjának az autót amiben ült, és amivel a balesetet okozta, a felvételt neki akarta elküldeni. Állítása szerint a telefon a videó készítésekor a pohártartóban volt.

Figyelmébe ajánljuk

Már több mint 240 iskolában van bombariadó országszerte

  • narancs.hu

Budapesten és vidéken is több iskola kapott fenyegető emailt csütörtök reggel. A rendőrség átvizsgálja az érintett iskolákat, az oktatás folytatásáról, illetve a tanulók hazaküldéséről az intézmények saját hatáskörben döntenek.

Mint a moziban

Fene se gondolta volna néhány hete, hogy az egyik központi kérdésünk idén januárban az lesz, hogy melyik magyar filmet hány százezren látták a mozikban. Dúl a számháború, ki ide, ki oda sorol ilyen-olyan mozgóképeket, de hogy a magyar film nyer-e a végén, az erősen kérdéses továbbra is.

Talaj

Thomas érzékeny kisfiú, nem kamaszodik még, mint az első szőrszálak megjelenésére türelmetlenül várakozó bátyjai. Velük nem akar játszani, inkább az udvaron egy ki tudja, eredetileg milyen célt szolgáló ládában keres menedéket, s annak résein át figyeli a felnőtteket, szülei élénk társasági életét, vagy kedvenc képregényét lapozgatván a szintén még gyerek (bár történetesen lány) főszereplő helyébe képzeli magát, és sötét ügyekben mesterkedő bűnözőkkel küzd meg.

Felszentelt anyagpazarlás

Ha a művészet halhatatlan, halandó-e a művész? Tóth László (fiktív) magyar építész szerint láthatóan nem. Elüldözhetik itthonról a zsidósága miatt, és megmaradt szabadságát is elvehetik az új hazában, elszakíthatják a feleségétől, eltörhetik az orrát, ő akkor sem inog meg. Hiszen tudja, hogyha őt talán igen, az épületeit nincs olyan vihar, mely megtépázhatná.

Zöld és fekete

A többszörös hozzáférhetetlenség határozza meg Nanna Frank Møller és Zlatko Pranjić frusztráló dokumentumfilmjét. Első ránézésre a téma filmes-antropológiai eszközökkel könnyedén megragadhatónak tetszik. Zenica egy Szarajevótól nem messze lévő kisebbecske város, amelynek határában a világ egyik legnagyobb acélgyárának, az ArcelorMittalnak a kokszolóüzeme terpeszkedik.

Törvénytelen gyermekek

Otylia már várandós, amikor vőlegénye az esküvő előtt elhagyja, így lánya, Rozela házasságon kívül születik. Később Rozela is egyedül neveli majd saját gyermekeit. A három nővér, Gerta, Truda és Ilda egy észak-lengyelországi, kasubföldi faluban élnek anyjukkal, az asszony által épített házban.

Átverés, csalás, plágium

Az utazó kiállítást először 2020-ban Brüsszelben, az Európai Történelem Házában rendezték meg; a magyarországi az anyag harmadik, aktualizált állomása. Az eredetileg Fake or Real címen bemutatott kiállítás arra vállalkozik, hogy „féligazságok és puszta kitalációk útvesztőjében” megmutassa, feltárja a tényeket, az igazságot, amihez „követni kell a fonalat a labirintus közepéig”. A kiállítás installálása is követi a labirintuseffektust, de logikusan és érthetően.