Tévésorozat

Majd legközelebb

Kapitány Iván: A mi kis falunk

  • Gera Márton
  • 2017. március 9.

Interaktív

Nem indult túl biztatóan A mi kis falunk: egy újabb magyar sorozat, amiben a poénok helyett inkább kínos jelenetek akadnak. Márpedig, ha van valami, amiben mindenki egyetérthet, az épp az, hogy igazán jól jönne már nekünk egy jó sitcom; olyan, ami nem bárgyú poénokkal támad, s nem a kilencvenes éveket akarja megidézni, hanem okosan reflektál a mai magyar viszonyokra. Ez nem ilyen.

Hiába az elsőre szellemesnek tetsző sztori (a kicsinyke faluban a simlis polgármester ellen elindul az unokaöccse a választásokon, miközben a pap küzd, hogy végre elhelyezzék valahová); hiába az ígéretesnek is mondható színészi gárda (Udvaros Dorottya, Bata Éva, Csuja Imre, Schmied Zoltán, Lovas Rozi), az első epizódból simán kimaradtak a humoros jelenetek. S pont úgy felejtették el ezeket a készítők, mint nagyjából az összes hazai vígjátéksorozat esetében. Hisz az aligha kacagtató, hogy a lovat Conchitának hívják, s a vidéki munkások sokadjára is csak ülnek és ülnek a meló helyett, miközben a szájukkal nyitják ki a sörösüveget.

Hogy mindezek mellett akadt pár értékelhető momentum is a nyitányban, az csak a véletlen műve, s alig pár percet tesz ki csupán a kínosan hosszadalmas negyvenből. Nem tévedünk nagyot, ha az Üvegtigrissel kezdjük el rokonítani eme sorozatot, és nem csupán azért, mert Kapitány Iván is az alkotók között van. Mintha megállt volna az idő, de ezek a viccek már akkor sem működtek: a falusi rendőrnek ostoba fajankóként akkora szakálla van, hogy a Holdig ér; sztereotípiákra már az oviban is csak félve építhetünk komikusnak szánt szituációkat.

Nevethetnénk magunkon, kikacagnánk a sumák vezetőkkel, korrupt polgármesterekkel, elszórt EU-s pénzekkel teli kis világunkat? Majd legközelebb.

Vetítik csütörtök esténként az RTL Klubon

Figyelmébe ajánljuk

Hieronymus Bosch világa

  • - turcsányi -

Michael Connelly nem egy író, inkább egy regénygyár, rosszabb esetben áruvédjegy – az efféle státus persze nem oly ritka zsiráf manapság.

„Rodrigo”

A világ legnagyobb és legrangosabb színházi fesztiválja az avignoni. Jelentős társulatok seregszemléje, illetve már maga a fesztiválmeghívás jelentőssé tesz társulatokat. Aki a hivatalos programban van, az számít valakinek.

Félúton

Egykori nagymenő, aki a csúcsról lepottyanva már csak árnyéka önmagának; féktelen csodagyerek, akinek csak kemény munkára és iránymutatásra van szüksége, hogy azzá a sztárrá váljon, akit a végzete elrendelt neki – a sportfilmek talán legnagyobb kliséi ezek, a Stick pedig épp erre a kettőre épül.

Dinók a budoárban

Ötévesen, egy tollseprűtánccal indult Karácsonyi László (1976) művészi karrierje, diplomáját 2003-ban pedig egy lovagi páncélzatban védte meg. (A páncél maga volt a diplomamunkája.)

Léda a Titanicon

  • Molnár T. Eszter

Ki ne szeretné a Balatont? Főleg, ha csak a szépre emlékszik? Arra, hogy a vonat vidáman, sőt pontosan fut be a hűs állomásra, a papucs nem töri a lábat, a naptej megvéd a leégéstől, és van hely az árnyékban a kempingszéknek és a gumimatracnak.

Angyalszárnycsikorgás

Nagy luxus olyan kis kultúrának, mint a magyar, nem megbecsülni a legjobbjait. Márpedig Halasi Zoltán a kortárs magyar költészet szűk élmezőnyébe tartozik, ám a szakma mintha nem tartaná számon érdemeinek megfelelően, a nagyközönség számára pedig minden bizonnyal ismeretlen.

Miért hallgat Erdő Péter?

2025 júliusának egyik forró szerda éjjelén Konrád-Lampedúza Bence betanított kémia­tanár hazafelé ballagott Ráczboldogkőn, a Kistücsök névre hallgató alma materéből. Nem volt ittas egy cseppet sem, de megviselte a nehéz levegő, amikor szembejött vele egy kormányzati óriásplakát. 

Kinek a bűne?

A kormánypárti média azzal igyekszik lejáratni egy Tisza párti önkéntest, hogy korábban pornófilmekben szerepelt. A kampány morális természetű, a nőt bűnösnek és erkölcstelennek állítja be, s persze ezt vetíti rá a pártra is.

Presztízskérdés

A magyar kormányzat hosszú ideje azt kommunikálja, hogy csökkent a szegénység Magyarországon, az MCC-s Sebestyén Géza pedig odáig jutott, hogy idén februárban bejelentette a szegénység eltűnését is. A kormány helyzetértékelése eddig is vitatható volt, és a KSH szegénységi adatai körül felfedezett furcsaságok tovább bonyolítják ezt az így is zavaros ügyet.

„Lövésük sincs róla”

Magyarországon nem az illegális kábítószerek okozzák a legnagyobb problémát a fiatalok körében. A hazai 16 évesek élen járnak az alkohol, a cigaretta és e-cigaretta kipróbálásában, és kilátástalannak érzett helyzetük miatt sokan a serkentők felé fordulnak.