A Hit gyülekezetének főnöke szerint Bernd Storck hatalmasat hibázott

  • narancs.hu
  • 2016. július 1.

Kispálya

Németh Sándornak nem Andy Möller, hanem a jóisten a segítője.

A Hit Gyülekezete vezető lelkésze a Bors hasábjain fejti ki, hogy minek köszönhető Gera Zoltán nagy menetelése az Európa-bajnokságon. Pontosabban, kinek.

Nos, ezek szerint

biztos, hogy nem Bernd Storcknak,

még csak nem is Fradi edzőjének, Thomas Dollnak, ó dehogy! Németh Sándor szerint ugyanis leginkább Németh Sándornak köszönhető a kiváló formaidőzítés, ugyanis ő volt az, aki közbenjárt a jóistennél a Gera Zoli érdekében, legalábbis erre következtethetünk abból, amit a Bors ír: „A Hit Gyülekezete vezető lelkésze sokszor biztosította arról Gera Zoltánt, mielőtt a középpályás elutazott a franciaországi tornára, hogy Jézus Krisztus segíteni fogja francia földön” – ez pedig minden bizonnyal Sándor pásztor közbenjárására volt lehetséges.

Csak azt sajnálhatjuk – amit egyébként Németh is sajnál –, hogy

a meghallgatott imák valahogy elkerülték Bernd Storck szövetségi kapitány figyelmét,

ezért a belgák elleni vesztes meccsen Gera – így Németh – „ha 75 percig zakatolhatott volna, egy-két góllal megússza a magyar csapat”.

„Németh szerint egyrészt olyan feszes védekezést kellett volna alkalmaznunk, amilyennel az olaszok előálltak, másrészt Bernd Storck kapitány nem húzott helyeset, amikor a szünetben lecserélte Zolit” – írja a Bors, mi pedig tényleg nem értjük, hogy eddig miért nem jutott senkinek az eszében Németh Sándort a futballról kérdezni.

Figyelmébe ajánljuk

Nem tud úgy tenni, mintha…

„Hányan ülnek most a szobáikban egyedül? Miért vannak ott, és mióta? Meddig lehet ezt kibírni?” – olvastuk a Katona József Színház 2022-ben bemutatott (nemrég a műsorról levett) Melancholy Rooms című, Zenés magány nyolc hangra alcímű darabjának színlapján.

Nyolcadik himnusz az elmúlásról

Egy rövid kijelentő mondattal el lehetne intézni: Willie Nelson új albuma csendes, bölcs és szerethető. Akik kedvelik a countryzene állócsillagának könnyen felismerhető hangját, szomorkás dalait, fonott hajával és fejkendőkkel keretezett lázadó imázsát, tudhatják, hogy sokkal többről van szó, mint egyszeri csodáról vagy véletlen szerencséről.

Szobáról szobára

Füstös terembe érkezünk, a DJ (Kókai Tünde) keveri az elektronikus zenét – mintha egy rave buliba csöppennénk. A placc különböző pontjain két-két stúdiós ácsorog, a párok egyikének kezében színes zászló. Hatféle színű karszalagot osztanak el a nézők között. Üt az óra, a lila csapattal elhagyjuk a stúdiót, a szín­skála többi viselője a szélrózsa más-más irányába vándorol.